Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mam plan, ale dopiero w poniedziałek się tym zajmę bo właśnie się pakuje i ruszam na wesele.  Wolałem napisać wcześniej żeby wiedzieć gdzie dalej grzebać jak się okaże, że zwykłe żarówki też nie świecą ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie temat pewnie wałkowany milion razy, ale sam nie wiem co wybrać. Chodzi o dywaniki na lato do B6:) Co polecacie? Dodatkowo przez cały czas świeci mi błąd przepalonego pawego halogenu, a on działa. W czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany masa w lusterkach zewnętrznych to który kolor ? brązowo-biały ? 

Bez tytułu.png

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie może problem z tapatlkiem ? Za wuja nie mogę się połączyć . Na przeglądarce jest ok :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki może ktoś miał taki przypadek , odkręca mi się tarcza od sprzęgła klimy , po przykręceniu wszystko działa , ale pytanie dlaczego się odkręca , żeby było śmieszniej dzieje się tak od 3 lat i zawsze w maju lub czerwcu , właśnie dzisiaj jadę a tu brak klimy , a dekielek leży na osłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kamil-vag napisał:

Aha ok :) . A mam też problemo innego typu :). Jęczy mi magiel ale tylko na wstecznym . Płyn wymieniony . Koszyk na miejscu . Ktoś miał tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2018 o 22:26, kaman napisał:

Panowie dziwna sytuacja przed chwilą u mnie wystąpiła w oświetleniu wnętrza. Otworzyłem samochód i ledy w podsufitce się nie zapaliły (mam od Tomnika od jakiegoś roku), włączyłem samochód i włączyłem je ręcznie przyciskiem - ledy ledwo się zaświeciły. Po ruszeniu i rozwinięciu prędkości postanowiłem sprawdzić czy świecą - zaświeciły się normalnie po czym usłyszałem pstryknięcie w okolicach kolumny kierowniczej tudzież w okolicach bezpieczników (ciężko stwierdzić bo radio grało) po czym ledy zgasły. Przy otwartych drzwiach ledy oświetlające przestrzeń nóg działają prawidłowo, jedynie w podsufitce w ogóle się nie świecą. Co to może być? Jakiś przekaźnik/bezpiecznik? Który odpowiada za światła w podsufitce? Czy po prostu mogły ledy paść? Kilka minut wcześniej świeciły normalnie, nic nie migało i żadna dioda nie była wypalona. Wszelkie sugestie od niezastąpionych forumowiczów mile widziane :hi: 

Panowie podmieniłem dziś ledy na żarówki - nie świecą.  Który bezpiecznik odpowiada za podświetlenie w podsufitce? Będę musiał go podmienić i sprawdzić czy nigdzie nie występuje zwarcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kaman napisał:

Panowie podmieniłem dziś ledy na żarówki - nie świecą.  Który bezpiecznik odpowiada za podświetlenie w podsufitce? Będę musiał go podmienić i sprawdzić czy nigdzie nie występuje zwarcie ?

Posprawdzaj wszystkie, wiele ich tam nie ma. A jak nie to do komfortu warto zajrzeć, czy nie jest mokry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@afroo., właśnie zajrzałem do moduły komfortu - jest suchy. Obstawiam walnięty bezpiecznik bo tak jak pisałem wcześniej, podczas jazdy usłyszałem jak coś pstryknęło w okolicach kierownicy. Będę musiał teraz wszystkie bezpieczniki sprawdzić bo nie wiem który odpowiada za oświetlenie wnętrza. Swoją drogą ciekawe, że po otwarciu samochodu z kluczyka ledy bardzo słabo się paliły, a po włączeniu ich ręcznie podczas jazdy wszystkie zgasły i wystąpiło wcześniej wspomniane pstryknięcie. Dodam tylko że jakiś miesiąc temu przestała mi świecić blenda lusterka z prawej strony, ale myślałem, że może diody padły. Teraz już nic nie świeci, tylko przestrzeń pod nogami i lampki w drzwiach :doh: Będę musiał jeszcze sprawdzić czy nigdzie w instalacji nie występuje zwarcie ?

btw.
Wyciągnąć moduł to nie problem, ale założyć później tą plastikową osłonę kabli to jest wyzwanie... :doh: Mam nadzieję, że żadnego kabelka nie przyciąłem podczas składania :decayed: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sobie sprawdź czy masz +12V na przewodzie żółto-czerwonym. Pin 3 na wtyczce lampki podsufitki, Pin 6 masa - brązowy. Tył też nie świeci ? 

Podświetlanie przycisków czerwone działa na tej lampce ?

Nie ma na to osobnego bezpiecznika, to wszystko jest sterowane z modułu komfortu... a ten z bezpiecznika 24

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł - jutro sprawdzę czy jest +12V bo jestem już poza domem. 

Oświetlenia nie ma w podsufitce: z przodu, z tyłu i w bagażniku. Podświetlenie przestrzeni pod nogami oraz lampki w drzwiach wszędzie świecą. Czerwone podświetlenie przycisków wszędzie jest. Ot Ci zagadka :doh: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdź to zasilanie ;) i będziemy myśleć dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany czy te pianki co są pod tapicerkami drzwi muszą być szczelnie przyklejone bo będzie lecieć woda czy coś? I druga sprawa, mam szparę między ramką drzwi kierowcy a budą, jak to wyregulować? Dać jakieś podkładki między ramkę a drzwi czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka ma bardziej pełnić rolę "tłumiącą" niz szczelnosci. A zeby wyregulowac ramke z budą musisz poluzowac sruby, ktore trzymają ramke, podniesc ją, ustawic o tyle wyzej co Ci brakuje i dokręcic sruby. Tak sobie mozesz korygowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) co do ramki to mi brakuje kilku mm, żeby doszła do drzwi bardziej, a nie góra - dół. No chyba, że jak ją zrobię jak mówisz to też się coś poprawi, jutro sprawdzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2018 o 16:17, kamil-vag napisał:

No to sprawdź to zasilanie ;) i będziemy myśleć dalej...

Zasilania brak :facepalm:

Podmieniłem bezpiecznik nr. 38 - ledy się zapaliły, ale bardzo słabo. Obawiam się, że jak odpalę samochód i włączę ręcznie światło to znowu bezpiecznik padnie... Jak żyć, gdzie szukać przyczyny? Czy podmienić wszystkie ledy na żarówki i wtedy zobaczyć jak to świeci?

Edytowane przez kaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaman - załóż osobny temat, skopiuj te pierwsze opisy, bo lipa tak między wierszami... podłącze się do dyskusji jak założysz w elektryce... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...