Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Operacja dozbrojenia mojego Cabrio w elektrycznie składane lusterka zakończona sukcesem :a4fan:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Moze ktoś tutaj będzie wiedział czy w systemie nagłośnienia w B6/B7 głośniki tzw. tweetery z Bose różniły się od tych zwykłych ?? Ktoś może przerabiał ten temat ?? 

Edytowane przez Mizur138
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mizur138 napisał:

Moze ktoś tutaj będzie wiedział czy w systemie nagłośnienia w B6/B7 głośniki tzw. tweetery z Bose różniły się od tych zwykłych ?? Ktoś może przerabiał ten temat ?? 

To samo jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, luki19862121 napisał:

To samo jest. 

Nie potrzebnie wprowadzasz w błąd.

Tylne tweetery są inne. Przednie są takie same jak zwykłe. Głośnik centralny w deskę także jest inny w Bose.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JawoR36 napisał:

Nie potrzebnie wprowadzasz w błąd.

Tylne tweetery są inne. Przednie są takie same jak zwykłe. Głośnik centralny w deskę także jest inny w Bose.

To pokaż te twitery bo nie spotkałem się z innymi cała reszta owszem jest inna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, luki19862121 napisał:

To pokaż te twitery bo nie spotkałem się z innymi cała reszta owszem jest inna 

Zwykłe mają białe naklejki, Bose zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JawoR36 napisał:

Nie potrzebnie wprowadzasz w błąd.

Tylne tweetery są inne. Przednie są takie same jak zwykłe. Głośnik centralny w deskę także jest inny w Bose.

Własnie po numerach widac ze tył jest inny tylko czy ktos sprawdzał czy te tweetery z bose graja lepiej od zwyklych ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mizur138 napisał:

Własnie po numerach widac ze tył jest inny tylko czy ktos sprawdzał czy te tweetery z bose graja lepiej od zwyklych ???

A pytałeś o to czy są takie same, czy o to, czy lepiej grają od zwykłych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla numeru PR - 8RE - system z 4 głośnikami - 8E0 035 399 tu tylko przód bo tyłu nie ma

dla numeru PR - 8RX - system z 8 głośnikami - 8E0 035 399 przód i tył

dla numeru PR - 9VD - system z głośnikami aktywnymi - 8E0 035 399 przód i tył

dla numeru PR - 8RY - system bose - 8E0 035 399 przód i 8E0 035 399 A tył

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JawoR36 napisał:

A pytałeś o to czy są takie same, czy o to, czy lepiej grają od zwykłych?

Pytałem czy jest roznica miedzy nimi,ale co to za znaczenie czy w kolejnej odpowiedzi zapytam sie o jakosc grania. Czepianie sie na siłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam fabryczne BOSE ale zmieniałem na takie z końcówki produkcji B7.

Różnica bardziej ciepła barwa dźwięku, bardziej szczegółowy i wyraźny "środek" Miałem małe WOW, po tej zmianie.

 

Standardowe głośniki i  systemowe Bose fizycznie różnią, te od Bose są wyraźnie cięższe, bardziej solidne wykonanie, inne są kondensatory przy głośnikach, inne membrany. 

Nawet ten mały głośniczek centralny rożni się bardzo wyraźnie: jest sporo cięższy ma inna wtyczkę i po wymianie jest wyraźnie słyszalny. 

Wniosek jest taki, że jak chcesz robić konwersje na Bose, to warto włożyć wszystkie głośniczki tak jak zostało to zaprojektowane. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje szybkiej odp. Lusterko z cabrio pasuje do sedana (trójkąt i tak wymieniam bo te z cabrio to anglik)?? 

Chyba że ktoś ma sprawne lusterko strona kierowcy (lewa) może być anglik byle 14 pin 

Pozdrawiam 

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie pasowało, zupełnie inne mocowanie do drzwi. Chyba, że wypniesz samo lustro z tego okrągłego mocowania i przełożysz do swojego uchwytu-tego co zostaje w drzwiach.

lusterko-prawe-audi-a4-b6-cabrio-5p-ele-

s-l300.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi potrzebny sam mechanizm bo moje się nie składa reszta z nim ok.  Da radę tak z dwóch jedno zrobić? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno dać radę, mocowanie wygląda na takie samo. :) Jak już tak grzebiesz to puść sobie kabel i zrób moda z ledami na spodzie lusterek. Jak nie dziś to za jakiś czas a będziesz miał już instalację. 

Gdzieś na forum widziałem opis jak to zrobić. Ledy i blendy pochodzą z A6 C5.

housinginstalled.jpg?auto=format&fit=max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MamDwieDychyNaWache napisał:

Powinno dać radę, mocowanie wygląda na takie samo. :) Jak już tak grzebiesz to puść sobie kabel i zrób moda z ledami na spodzie lusterek. Jak nie dziś to za jakiś czas a będziesz miał już instalację. 

Gdzieś na forum widziałem opis jak to zrobić. Ledy i blendy pochodzą z A6 C5.

housinginstalled.jpg?auto=format&fit=max

Dzięki. Wiem błędy już są i czekają na swoją kolej haha , teraz tylko z jednym działam bo szlak je trafił... 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się drobnym ale satysfakcjonującym modem: wszystkie podnośniki szyb, sterownik lusterka i włącznik świateł zostały zastąpione przez wersje z aluminiowym wykończeniem.

Nie sądziłem, że to aż tak zmieni wygląd wnętrza... Teraz dotykanie tego wszystkiego to prawdziwa frajda :a4fan:

Waf7sDm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik świateł ori z Golfa 6: 3c8941431c pasuje P&P Można dodatkowo wyprostować pierścień z symbolmi przekładając go z naszych przełączników. Dłubanina, i jak narazie sobie odpuszczam.

Przełącznik lusterek ori z Q3:  8K0959565 -- tutaj trzeba przełożyć chromowaną gałkę i dopracować mocowanie, jest delikatnie inne. Można tez kupić wersję z b8 ale te mają błyszczący plastik na samej górze - nie podobało mi sie to.

Panel drzwi ori z A3 cabrio: nie pamiętam numeru, ale aby pasował trzeba przełożyć przyciski do panelu z a4 cabrio. Bez tego przyciski będą za nisko. 

Edytowane przez MamDwieDychyNaWache
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...