Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam. Wie ktoś co może być przyczyną tego brudu na tarczach? Są nowe. Założone 2 tygodnie temu. Auto ogólnie stoi uszkodzone. Kilka dni temu wyciekł mi cały płyn do wspomagania i muszę oddać do mechanika na wymianę magłownicy. Tarcze były czyste i nowe już po wycieku płynu, więc wątpię że to było przyczyną. Samochód stał niejeżdzony kilka dni i dzisiaj poszedłem go obejrzeć i na tarczach z przodu jak i z tyłu taki syf. Wiem, że może trochę głupie pytanie, ale jestem na baaardzo niskim poziomie mechaniki i sie dopiero uczę. Zanim to oddam do mechanika chciałbym się dowiedzieć czy to może być kolejna usterka. 

IMG_20190715_200654.jpg

IMG_20190715_200654.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

nie nakrecaj sie, wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TOMAJK napisał:

 Witam. Wie ktoś co może być przyczyną tego brudu na tarczach? Są nowe. Założone 2 tygodnie temu. Auto ogólnie stoi uszkodzone. Kilka dni temu wyciekł mi cały płyn do wspomagania i muszę oddać do mechanika na wymianę magłownicy. Tarcze były czyste i nowe już po wycieku płynu, więc wątpię że to było przyczyną. Samochód stał niejeżdzony kilka dni i dzisiaj poszedłem go obejrzeć i na tarczach z przodu jak i z tyłu taki syf. Wiem, że może trochę głupie pytanie, ale jestem na baaardzo niskim poziomie mechaniki i sie dopiero uczę. Zanim to oddam do mechanika chciałbym się dowiedzieć czy to może być kolejna usterka. 

IMG_20190715_200654.jpg

IMG_20190715_200654.jpg

Moje auto nie raz stało po 2-3tygodnie i był totalny hardcore szczególnie w zimę(wrzucę foty) gdzie w grę wchodziła sól i wilgoć, ruda robiła swoją robotę a docieranie tarcz zajmowało ze 100-200km ale zawsze się dotarły i później normalnie hamowały. Nie masz się czym przejmować po prostu na początku po dłuższym przestoju staraj się hamować delikatnie i tyle.

20190320_223039.jpg

 

Edytowane przez Arket
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, greg2505 napisał:

Zdjęty po 16 latach z auta,drugi ma Michał ?

15632204630319190266840035204538.jpg

15632204989251316913383463553205.jpg

Te części zabezpieczamy grubością 15~25 mikronów, te nowsze między 35~60 mikronów, więc jest różnica :)

Części idą do firmy Köhler Automobiltechnik ale mają nabite logo VW z numerem 7H0 511 417 A

Nie jestem pewien czy to akurat do tego modelu jest, ale część wygląda praktycznie identiko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak troszkę inna, ale wiedz że grubość warstwy antykorozyjnej na  tej obejmie to maks 17-18 mikronów , co jest śmieszne jak na część która cały czas obrywa kamieniami i solą w zimę, ale tak już się robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, Panowie takie pytanie. Ile niutona przeniesie sprzęgło od BRD?  

pytam żeby wiedzieć czy jest sens obijać nową tarczę jakąś lepszą okładziną jeśli max niuton będzie w okolicach 400 Nm ,góra czterysta parę niutonometrów?

 

Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest jakiś Xenon serwis we Wrocławiu? Nie działa mi jedno światło dlugie w B6 (mam xenon plus).

Wytrzyma spokojnie.

Powyżej 420-430 obijalbym, poniżej nie.

Edytowane przez vblpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) w takim razie chyba nie będę cudował i obijał, bo teoretycznie z mocą nie będę już szedł dalej. 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Ci z Was, którzy byli u mnie na montażach i robiliście fotki podczas prac - byłbym wdzięczny za podesłanie mi tych fot i opisu Ci robiłem w aucie - tworzę stronkę i przyda mi się kilka projektów ;) proszę o pw! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Panowie mam w b6 zmienione hamulce na 320 z przodu ale nie wiem od czego dokładnie jest zacisk.Taki komplecik będzie ok czy jest szansa, że coś nie podpasuje? 

Tarcze-i-Klocki-ZIMMERMANN-Przod-AUDI-A4
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 620 zł - Tarcze i Klocki ZIMMERMANN Przód AUDI A4 B7 320mm (7345466431). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kamil-vag napisał:

Hahaha tym autem chyba cygan jeździł. Wygląda przekomicznie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko:)

Panowie czy ori dojazdówke 17" od a4 b7 da rade założyć na zacisk 345 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MichałA4 napisał:

Siemanko:)

Panowie czy ori dojazdówke 17" od a4 b7 da rade założyć na zacisk 345 ?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Jaka żarówke polecacie do b6 na drogowe zamiast zwykłej h7? W ori. bixenonie. Na h7 mam dolozony drl 30% i h7 swieci na zolto. Moze jakis led cob? Montowal ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś przesiadał się z rns-e na rns-e led i czy jest duża różnica w dźwięku? Chwilowo mam rns-e led i śmiem twierdzić że razem z bose gra wyśmienicie,zastanawiam się czy zwykłym rns-e tez ma taką jakość dźwięku.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy da się podmienić ślizgi w napinaczu łańcuszka bez wyciągania całego tego ustrojstwa w silniku 1.8T, 2.4 i 2.7BiT? Robił to ktoś?
Górny na oko wydaje mi się względnie prosty do wymiany.... Jakby co mam ten specjalny klucz do ściskania mechanizmu, kupiłem w komplecie z nowymi ślizgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pila24 napisał:

Mam pytanie czy ktoś przesiadał się z rns-e na rns-e led i czy jest duża różnica w dźwięku? Chwilowo mam rns-e led i śmiem twierdzić że razem z bose gra wyśmienicie,zastanawiam się czy zwykłym rns-e tez ma taką jakość dźwięku.

W przypadku systemu BOSE wszystkie kanały wychodzą z radia do wzmacniacza poprzez wyjścia liniowe, jeśli w tej sekcji coś tam poprawiali to teoretycznie różnica MOŻE będzie. Teoretycznie... bo jeśli jesteś audiofilem co takie niuanse by wyłapał to z pewnością wyłapałbyś, że BOSE to nie jest nic nadzwyczajnego jeśli chodzi o dźwięk. Przynajmniej w sedanie i avancie. W cabrio B6/B7 to co innego... no ale w nim siedzą inne głośniki i inny wzmacniacz :whistling: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...