Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Macie pomysł skąd te krople wody na boczku i uszczelce drzwi przednich drzwi? Wczoraj kleiłem na nie maty butylowe. Z tyłu sucho. Pierwsza myśl że to maty spłynęły :D ale ściągnąłem jeden boczek, bo akurat nie jest przykręcony i wewnątrz jest sucho, maty na miejscu. Kawałek alubutylu tak zapocił?

DSC_20200710_170750_496.JPGDSC_20200710_170741_722.JPGDSC_20200709_180151_303.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 6.07.2020 o 11:46, biggman napisał:

Na "Auto" też działa samopoziomowanie jak jest prawidłowo podpięte. Ci co dokładali mają to źle podpięte, bo był błąd w poradniku DIY

No przydało by się poprawić to w poradniku,brak fabrycznego mostka pin 17 modułu zasięgu i pinu 23 z kostki 23 pin mce dezaktywuje samopoziom dynamiczny. Mam fabryczny samopoziom i mostka brak.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jack0 napisał:

Macie pomysł skąd te krople wody na boczku i uszczelce drzwi przednich drzwi? Wczoraj kleiłem na nie maty butylowe. Z tyłu sucho. Pierwsza myśl że to maty spłynęły :D ale ściągnąłem jeden boczek, bo akurat nie jest przykręcony i wewnątrz jest sucho, maty na miejscu. Kawałek alubutylu tak zapocił?

DSC_20200710_170750_496.JPGDSC_20200710_170741_722.JPGDSC_20200709_180151_303.JPG

Padało w nocy? Ja tam zawsze mam wodę po myjni np.

 

22 minuty temu, pila24 napisał:

No przydało by się poprawić to w poradniku,brak fabrycznego mostka pin 17 modułu zasięgu i pinu 23 z kostki 23 pin mce dezaktywuje samopoziom dynamiczny. Mam fabryczny samopoziom i mostka brak.

No ale jak ktoś na pokrętle auto nie ma to wszystko powinno banglać, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Langista napisał:

Padało w nocy? Ja tam zawsze mam wodę po myjni np.

 

No ale jak ktoś na pokrętle auto nie ma to wszystko powinno banglać, tak?

Same moduły samopoziomu czasami tracą styk bo są złożone z 2 płytek połączonych wsuwanymi pinami. Sprawdź czy wykrywa Ci pozycję włącznika w mce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Langista napisał:

Padało w nocy? Ja tam zawsze mam wodę po myjni np.

Właśnie nie, susza. Zobaczymy czy do jutra się coś zmieni. 

edit. Acha, przecież nawet jak by padało, to z tyłu też powinno być mokro.

Edytowane przez Jack0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda ma tamtędy spływać. I lepiej, że jest mokro na progu, a nie wewnątrz drzwi. W B7 poprawili te uszczelki, na których w dolnej części znajdują się nawet takie dwa jakby 'zwężenia', którymi ma spływać cała wilgoć z wnętrza drzwi. Można w necie znaleźć pomysły zapinania trytki na uszczelkę w B6 by ułatwić odrzut wody z drzwi.

Edytowane przez afroo.
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że zebrała się wilgoć przez noc/rosa nad ranem i skropliło się w tym miejscu.

 

Panowie, Jak wam spadają obroty podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła? Ostatnio zauważyłem, że troszkę za wolno spadają, tzn nie tak samo za każdym razem, czasami po sekundzie z 3 tyś. obr. mam te 900 a czasami po 2 sekundach. Jest to od czegoś zależne? Nie powiem, do jazdy mi to odpowiada bo praktycznie eliminuje możliwość szarpnięcia przy zmianie biegów na wyższe ale coś mi mówi, że powinny te obroty w ciągu sekundy wrócić na jałowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Langista napisał:

Panowie, Jak wam spadają obroty podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła? Ostatnio zauważyłem, że troszkę za wolno spadają, tzn nie tak samo za każdym razem, czasami po sekundzie z 3 tyś. obr. mam te 900 a czasami po 2 sekundach. Jest to od czegoś zależne? Nie powiem, do jazdy mi to odpowiada bo praktycznie eliminuje możliwość szarpnięcia przy zmianie biegów na wyższe ale coś mi mówi, że powinny te obroty w ciągu sekundy wrócić na jałowe..

Z 3tys leci powoli, a przy około 2,5 dostaje kopa i spada szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś taki aux z aliexpress w rnse led warte uwagi czy nie bardzo ? 

 

Screenshot_20200712-205242_AliExpress.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marky2552 napisał:

Posiada ktoś taki aux

Mam kupiony gdzieś w pl chyba i leży jak chcesz to mogę Ci wysłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marky2552 napisał:

Posiada ktoś taki aux z aliexpress w rnse led warte uwagi czy nie bardzo ? 

 

Screenshot_20200712-205242_AliExpress.jpg

Miałem taki w zwykłym rns-e. Fajna sprawa tylko irytował mnie leżący kabel na całym tunelu (zamontowane pod podłokietnikiem) i zmieniłem na wersje bluetooth.

Edytowane przez pawloo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam foteli przód z A4 B7 sline. Na allegro i olx nie mogę ich znaleźć - czarne pół skóry z materiałem speed. Zdjecie foteli w googlach znalazłem i widze ze chyba wystepowało takie połączenie. Tak ultra ciężko je dostać czy to jakaś samoróbka, a w oryginale nie występowały?
Audi A4 b7 b6 fotele s-line pamięć rolety grzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je jest bardzo ciężko dostać, sam prawie 5 miesięcy swoich szukałem, także cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w moim B6 wnętrze ori sline czarne połskóry z materiałem speed ale rusza mi się fotel góra/doł od kierowcy co mnie juz powoli irytuje dlatego tez szukam foteli z B7 (bo są mniej zmęczone życiem, ładniejsze tzn . oparcie + logo sline - tego nie ma w B6), w sumie to najlepiej byloby mi full elektryke wsadzić bo teraz mam tylko ele. lędźwie. 

Wyczytałem na forum że fotele przód z A6 C6 podchodzą p&p, a ich jest sporo na allegro w kolorze czarnym półskóry speed. Reszte tzn boczki i tylną kanape bym zostawił z B6 (chyba sie niczym nie różni w stosunku do B7). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JeJu napisał:

mam w moim B6 wnętrze ori sline czarne połskóry z materiałem speed ale rusza mi się fotel góra/doł od kierowcy co mnie juz powoli irytuje dlatego tez szukam foteli z B7 (bo są mniej zmęczone życiem, ładniejsze tzn . oparcie + logo sline - tego nie ma w B6), w sumie to najlepiej byloby mi full elektryke wsadzić bo teraz mam tylko ele. lędźwie. 

Wyczytałem na forum że fotele przód z A6 C6 podchodzą p&p, a ich jest sporo na allegro w kolorze czarnym półskóry speed. Reszte tzn boczki i tylną kanape bym zostawił z B6 (chyba sie niczym nie różni w stosunku do B7). 

Zastanów się z elektryką i najpierw ogarnij sobie kable, bo z tym jest najwięcej roboty. Przeszczepić fotele to dosłownie 30 minut roboty. Ja kable do lędźwi męczyłem 6 godzin żeby było jak w oryginale.. Byłoby krócej gdyby sprzedawca od foteli wysłał odpowiednie wiązki, a nie dosłownie całą wiązkę z wnętrza pomieszaną jak słuchawki w kieszeni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany pytanie za 100 punktów . Czy dokładka tylnego zderzaka sline  na dwie  rury pasuje zarówno do sedana i avanta ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, z avanta do sedana i na odwrót nie pasuje, avanta masz to szukasz od avanta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamil-vag napisał:

Nie, z avanta do sedana i na odwrót nie pasuje, avanta masz to szukasz od avanta. 

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka , szukam dla siostry audiczki - czy ktoś chciałby sprzedać dobrze zadbanego AVF-a ?  Tylko diesel i tylko Avant 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:hi:

Mam pytanko...

Wiecie może jakis numer łożyska razem z piastą przód do B6? 

Na alledrogo wszystko wyświetla się piasta jako samo łożysko:facepalm: może coś źle szukam.. niewiem

Znalazłem taką do passata B6 ale pisze, że do a3 pasuje a nie do A4. 

Chyba, że ktoś z forumowiczów ma dostęp do części, to chętnie kupię 2 szt łożyska razem z piastą:cool1:

PIASTA-KOLA-PRZOD-PASSAT-B6-B7-TOURAN-TI
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 220,30 zł - PIASTA KOŁA PRZÓD PASSAT...

 

Edytowane przez Adam87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...