Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe ile łącznie było takich "eslajnowych nalypek" w całym aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć panowie. Mój ojciec ma a4 b6. Leje do niej liqui moly. Spadła mu gdzieś kartka i nie wiem dokładnie jaki. 5w30 ale jest ich kilka rodzajów. Może ktoś coś podpowie co do b6 1.9 130km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko. Mama vcds 12.12. do jakiego rocznika kabel sobie spokojnie poradzi? Najświeższe autko jakie dotychczas skanowałem było 2013. Celuję w autka z lat 2015-2018. Podejdę z tym kabelkiem?

Chodzi o zwykły skan przedzakupowy

Edytowane przez jaras99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Release 12.12 posted 13 Sept. 2013

Includes support for 2013 and early 2014 models

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kamil-vag napisał:

Release 12.12 posted 13 Sept. 2013

Includes support for 2013 and early 2014 models

No to kicha. Świeższy vcds powinien załatwić temat. A ktoś z własnego doświadczenia może się wypowiedzieć czy ruszył mu 12.12 powyżej 2014?

Mam furę do ogarnięcia z 2016r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaras99 napisał:

No to kicha. Świeższy vcds powinien załatwić temat. A ktoś z własnego doświadczenia może się wypowiedzieć czy ruszył mu 12.12 powyżej 2014?

Mam furę do ogarnięcia z 2016r

Masz wszystko w tych dwóch linijkach napisane, oczekuejsz cudu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Langista napisał:

Masz wszystko w tych dwóch linijkach napisane, oczekuejsz cudu?

Trochę tak:grin: no nic lecę do majfrendów coś zamówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Aku mam do wymiany powoli i zastanawiam się co zamówić : Varta, Exide, Bosch? Niby fabrycznie siadał u mnie 340A ale dla pewności mogę coś.mocniejszego znaleźć, byle pojemność ta sama była, czyli 70ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Langista napisał:

Panowie, Aku mam do wymiany powoli i zastanawiam się co zamówić : Varta, Exide, Bosch? Niby fabrycznie siadał u mnie 340A ale dla pewności mogę coś.mocniejszego znaleźć, byle pojemność ta sama była, czyli 70ah

Bosch = varta,bo ją wykupił. Może ukraiński obsługowy banner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Langista napisał:

Panowie, Aku mam do wymiany powoli i zastanawiam się co zamówić : Varta, Exide, Bosch? Niby fabrycznie siadał u mnie 340A ale dla pewności mogę coś.mocniejszego znaleźć, byle pojemność ta sama była, czyli 70ah

Mam alternator 150 A, rok temu wrzuciłem Vartę 74 Ah 750 A. Jak długo pożyje? Nie wiem... stoi pod chmurką i zwykle jak jeżdżę to strzały 100+ km. Wiosną/latem dochodzi więcej krótkich odcinków.

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadziłem Boscha S5 77Ah alternator mam 140A i jak na razie jest OK już z pół roku śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wcześniej dl mojej b5 brałem S5 i nie narzekałem ale pomimo kupna go z intercarsu, to przyszedł z datą produkcji 2 lata starszą, przez co przed zalożeniem prawie 30h go ładowałem do pełna. trzymał przez 2 lata posiadania auta i ani razu problemu z odpaleniem nie było, jednak po nocy w zimę napięcie do 12V spadało, przy samym odpalaniu do 9 spadało (wyczuliłem się na to jak przez słaby aku padł mi sterownik airbag). Tutaj ładowanie mam 14.2 czyli alternator raczej sprawny ale aku po zgaszeniu spada od razu na 13 i stopniowo maleje do 12.3, żeby przy odpalaniu do 10-9 spaść.

Po testach jednak wezmę Bannera, najdłużej się rozładowuje i ma podwójną płytę z góry, i możliwość uzupełnienia elektrolitu.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już dawno zrezygnowałem z tych znanych marek, teraz mam 3 zimę Tuborga... Moje audi za wiele nie jeździ, jak dotąd nie zawiódł mnie ? Poczytaj sobie... Do Polo też kupiłem tamtej zimy tej firmy... Ogólnie każdy poleca co kupi, żeby chociaż te 5 sezonów polatały w dzisiejszej dobie oszczędzania na wszystkim co się da ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil wiadomo każdy bierze sam dla siebie, ja brałem Boscha bo opinie ma dobre a do tego miałem do sklepu blisko i cena była znośna. Wiesz że nie szukam najtańszych części tylko raczej dobrych :) jak będzie? się okaże za parę lat z tym aku. Jak padnie trzeba będzie kupić nowy i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

Jak padnie trzeba będzie kupić nowy i tyle...

Dokładnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale aż przykro patrzeć, że oryginalne akumulatory po 7-8 lat trzymały, a to, co teraz jest, to jest jakieś nieporozumienie.. 2 miesiące temu dopiero co bratu wymieniałem akumulator w A6 C6 z 2005 roku, miał aku już 8-letni, z ASO co prawda ale widać, że jeszcze te kilka lat temu potrafili zrobić porządne aku a teraz to loteria. Mniej znane marki kuszą, bo nie mają pozycji w branży aby dać wysoką cenę ale też chcą dać jak najlepsze parametry, aby czymś się wyróżnić od kolosów. Z drugiej strony nigdy nie wiesz na czym ten producent 'z nikąd' przyoszczędził i trochę kupno kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w A6 C6 z 2011 roku ORI akumulator i ma się w dalszym ciągu dobrze. Nie wiem jak przeżyje tą zimę, bo Audi stoi czasem i 2 tygodnie nie odpalane w nieogrzewanym garażu. Jak nie padnie to powiem, że ma się bardzo dobrze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Langista napisał:

Panowie, Aku mam do wymiany powoli i zastanawiam się co zamówić : Varta, Exide, Bosch? Niby fabrycznie siadał u mnie 340A ale dla pewności mogę coś.mocniejszego znaleźć, byle pojemność ta sama była, czyli 70ah

Wiosną miałem ten problem jaki aku, poczytałem trochę i wybór padł na banner professional co do parametrów nie pamiętam dokładnie. Nn internetach piszą, że warto brać aku najcięższy (niby więcej ołowiu). Po zakupie wsadziłem na wagę swój stary i nowy, okazało się że ponad 2kg cięższy banner, jak mnie pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...