Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, tass napisał:

Wiosną miałem ten problem jaki aku, poczytałem trochę i wybór padł na banner professional co do parametrów nie pamiętam dokładnie. Nn internetach piszą, że warto brać aku najcięższy (niby więcej ołowiu). Po zakupie wsadziłem na wagę swój stary i nowy, okazało się że ponad 2kg cięższy banner, jak mnie pamięć nie myli.

I tak i nie. Pamiętaj, że waga pojemności nie równa. Banner będzie najcięższy, bo ma podwójną płytę górną, czego reszta nie ma. Nikt nie wie ile waży ta płyta, także pod względem ilości elektrolitu w środku może być taki sam. Niemniej jednak najdłużej się go rozładowuje, chociaż Bosch Silver S5 daje największy prąd jak jest rozładowany. Banner zaś ma otwory, przez które można dolać wody destylowanej, których Bosch nie ma.

 

Dam mojemu Energizerowi jeszcze trochę czasu, w sobotę lub niedzielę zaplanuje sobie jakąś trasę żeby go podładować, bo jak po trasie w weekend, w poniedziałek pokaże minimum 12.6 V to nie wymieniam. Mógł też trochę po d*pie dostać, bo przez weekend u mnie miałem -6 ~ -8 przez noc i auto stało z odpaloną kamerką.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie do 1.9AWX od jakiej wersji będzie pasować drążek stabizatora przód od 2.5 tdi bedzie pasować ? Ewentualnie od 2.0 fsi ? I śruby do przykręcenia łącznika ro będą takie

N90628205 

niestety ale często z zestawów z łącznikami nie ma śrub a jak są to się łamią w drążku i to będzie 2 drążek który wymieniam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marky2552 napisał:

Panowie do 1.9AWX od jakiej wersji będzie pasować drążek stabizatora przód od 2.5 tdi bedzie pasować ? Ewentualnie od 2.0 fsi ? I śruby do przykręcenia łącznika ro będą takie

N90628205 

niestety ale często z zestawów z łącznikami nie ma śrub a jak są to się łamią w drążku i to będzie 2 drążek który wymieniam. 

daj VIN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2020 o 14:05, Dev napisał:

daj 

 

 

Edytowane przez marky2552
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marky2552 napisał:

 

WAUZZZ8EZ1A052004

nie bardzo rozumiem, najpierw piszesz drązek potem łącznik

o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dev napisał:

nie bardzo rozumiem, najpierw piszesz drązek potem łącznik

o co chodzi ?

łacznik lewy - 8E0 411 317

łacznik prawy - 8E0 411 318

śruba - N 906 282 05

nakretka - N 102 861 10

Edytowane przez Dev
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dev napisał:

nie bardzo rozumiem, najpierw piszesz drązek potem łącznik

o co chodzi ?

O tą rurę ? nie wiem jak to nazwać stabilizator chyba to się nazywa i śruby które się do tej rury przykręca ?

6342e05d4b2f8e0be77e7d592b8b.jpeg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marky2552 napisał:

O tą rurę ? nie wiem jak to nazwać stabilizator chyba to się nazywa i śruby które się do tej rury przykręca ?

6342e05d4b2f8e0be77e7d592b8b.jpeg.jpg

To jest stabilizator a do niego przykreca sie łączniki w ksztalcie litery "C"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marky2552 napisał:

O tą rurę ? nie wiem jak to nazwać stabilizator chyba to się nazywa i śruby które się do tej rury przykręca ?

6342e05d4b2f8e0be77e7d592b8b.jpeg.jpg

drazki pasuja zamiennie z kazdej werisji silnikowej i zawieszeniowej w A/S/RS4 b6/7 co nie znaczy, ze sa takie same ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlastego pytam czy mogę stabilizator wziąć od silnika 2.5 tdi do 1.9 tdi czy szukać od 1.9tdi ale to też szukanie igły w sianie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marky2552 napisał:

dlastego pytam czy mogę stabilizator wziąć od silnika 2.5 tdi do 1.9 tdi czy szukać od 1.9tdi ale to też szukanie igły w sianie 

mam gdzieś stabilizator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie swap Quattro z 3.0tdi b7 do mojej b6 1.9 tdi. Dostałem w komplecie pompe abs serwo i pompe hamulcowa. Jest sens przy jednej robocie zmienic pompe ham i serwo z 3.0 tdi czy sa takie same wydajnościowo jak w 1.9 tdi. dodam ze mam hamulce z c6 345/300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki alternator jak na foto,skończyły się szczotki i komutator,  pytanie czy można wymienić na boscha ,jeśli tak to na jaki,wiem że 140A ,tylko nie wiem czy na coś zwracać jeszcze uwagę

20201211_075710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg2505 napisał:

Panowie mam taki alternator jak na foto,skończyły się szczotki i komutator,  pytanie czy można wymienić na boscha ,jeśli tak to na jaki,wiem że 140A ,tylko nie wiem czy na coś zwracać jeszcze uwagę

20201211_075710.jpg

daj VIN, zobaczymy na co sie zamienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, greg2505 napisał:

Wauzzz8e93a250480

06F 903 023 F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ksenon zaczyna mrugać i po chwili gaśnie całkiem. Zmienił też barwę na taką błękitną. Oczywiście pojawia się komunikat. Czy to oznacza wymianę żarników, czy może coś być z przetwornicą? Pytam, zanim zacznę grzebać i robić przekładkę samych żarników, aby mieć 100% pewność czy kupować nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jack0 napisał:

Jeden ksenon zaczyna mrugać i po chwili gaśnie całkiem. Zmienił też barwę na taką błękitną. Oczywiście pojawia się komunikat. Czy to oznacza wymianę żarników, czy może coś być z przetwornicą? Pytam, zanim zacznę grzebać i robić przekładkę samych żarników, aby mieć 100% pewność czy kupować nowe.

Będziesz miał 100% pewność jak zamienisz żarniki. Na 99% taki objaw to kończący się żarnik.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...