Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Exmi napisał:

Dobrze napisałeś, pytanie z d...

Kolor nie ma znaczenia czy auto posiadało pakiet s line czy nie

Wystarczy że wpiszesz w google zderzak s line LY7Q i będziesz miał masę zderzaków s linowych w tym kolorze i odpowiedź na pytanie

Rzeczywiście, w Google jest tego trochę. Wszystko przez to, że śledząc od jakiegoś czasu olx/allegro w ogóle nie mogę wpaść na jakikolwiek zderzak w LY7Q, przez co zacząłem już myśleć, że kolor ten w Sline nie wyjeżdżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie czy ma to ktoś jakiś upust w firmie fmic lub mtuning? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fmicu jest chyba kod coobcio jakiś i nie wiem czy jeszcze coś innego nie było z jakiegoś forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M4K nie miał czasem? Z obiema firmami współpracują w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2021 o 21:09, Jarkoo97 napisał:

Cześć,

Pojawił mi się ostatnio problem a przynajmniej niedawno go zauważyłem.

Jakieś 2 miesiące temu wymieniłem komplet sprzęgła w swoim 1.8T quattro bfb.

Wsadzone komplet sprzęgło Sachs (z awx) z dwumasa i stara tarcza BFB obita w kevlar (trochę osób na forum polecało ten zabieg ponieważ tarcza sprzęgła z awx nie ma tłumików drgań)

Przy wciśniętym sprzęgle do końca słychać tak jakby terkotanie (słychać to tylko jak jest pełna cisza w aucie, wyłączony climatronic oraz radio) biegi wchodzą plynnie nic nie szarpie ...

Przejmować się tym ?? Co to mogłoby być i czy warto to robić?

Pozdr

Wracając trochę do tematu, co ciekawe terkotanie występuje z reguły po dłuższej jeździe i rozgrzaniu samochodu (kilka kilometrów), i tak jak mówię dźwięk jest ledwo słyszalny trzeba się dosyć wsłuchać.:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2021 o 15:36, MaTeo85 napisał:

Może zły montaż sprężarki? Nieodpowiednia ilość oleju, nie umiejętny rozruch po naprawie itp.???

Okazało się, że uszczelniacz na kole pasowym sprężarki to śmietnik, szkoda, bo Denso do tanich nie należy (1400 za sprężarkę). Na 'szczęście' mam gwarancję na nią, to przy najbliższym spotkaniu z Intercarsem leci na wymianę. Co najlepsze - klimiarz polecił mi oryginalne sprężarki po regeneracji, sa pewniejsze jak każda nowa, nawet te z górnej półki. Sami jak biorą nową (kiedy sprężarka rozpada się jak u mnie)..:

IMG_20200824_134357.jpg

 

..to na dzień dobry ją rozbierają i wymieniają uszczelniacz koła pasowego na oryginalny i wszystko działa latami..

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Langista napisał:

Okazało się, że uszczelniacz na kole pasowym sprężarki to śmietnik, szkoda, bo Denso do tanich nie należy (1400 za sprężarkę). Na 'szczęście' mam gwarancję na nią, to przy najbliższym spotkaniu z Intercarsem leci na wymianę. Co najlepsze - klimiarz polecił mi oryginalne sprężarki po regeneracji, sa pewniejsze jak każda nowa, nawet te z górnej półki. Sami jak biorą nową (kiedy sprężarka rozpada się jak u mnie)..:

IMG_20200824_134357.jpg

 

..to na dzień dobry ją rozbierają i wymieniają uszczelniacz koła pasowego na oryginalny i wszystko działa latami..

To na foto, to Twój kompresor? Wygląda tragicznie, nie dostał jakiegoś strzała od drogi czy coś? przy takim uszkodzeniu jak jeździłeś to nie dziwne że uszczelniacz wału też dostał po tyłku. Ja jestem zdania że nowa jest lepsza niż regenerowana, oczywiście nowa dobrego producenta, a nie z krzaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat stara sprężarka, która się zatarła z powodu rdzy i wilgoci w układzie (nymieckie serwisy nie wiedzą o istnieniu filtra, który co 2 lata należy wymienić). Nowa jak na razie siedzi, z powodu braku czasu zdemontowania wszystkiego i unieruchomienia auta, Strzała nie dostał bo jest osłona i to stało sie podczas jazdy po autostradzie : jazda po równiutkim asfalcie i nagle załącza się econ. Mozliwe, że później jak jechałem szybciej zatarło się sprzęgiełko i nie słyszałem jak kawałek korbowodu znalazł ujście na zewnątrz sprężarki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Kabelek z ali dotarł w 10 dni. Procesor się zgadza. Laptop nie czyta dołączonej płytki mini CD, ale to nic, soft łatwo znaleźć.

 

IMG_20210324_155955 VCDS ATMEGA162.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko - nakladki na padały - dla znajogo szukam. Ori rs4 odpadają-cena. Jakaś altetnatywa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MARCIN607 napisał:

Panowie pytanko - nakladki na padały - dla znajogo szukam. Ori rs4 odpadają-cena. Jakaś altetnatywa? 

 

IMG-20200624-WA0000.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MARCIN607 napisał:

Panowie pytanko - nakladki na padały - dla znajogo szukam. Ori rs4 odpadają-cena. Jakaś altetnatywa? 

aliexpress. Grosze kosztuje, wyglada jak ori, nie niszczy sie w trakcie uzytkowania.

IMG_20190830_173647.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MARCIN607 napisał:

Linkiem Poratujcie :-) p&p są? 

Minimalnego dopieszczenia wymagaja. W moim przypadku nakladka na pedal hamulca byla za luzna i spadala w trakcie jazdy, wiec ja przykleilem na klej do szyb XD (zostal po montazu lotki na klape to co sie bedzie marnowac :D). Dodatkowo w podstopnicy trzeba bylo porobic otwory na zatrzaski, zebys mogl nakladke nalozyc na nia. Korzystalem z opisu tu 



Podrzuce link na PW do aukcji z ktorej bralem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany tłumik z 1.8t oddam za free do soboty. Odbiór Kielce. Bez końcowek bo ktoś uciął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie...

Czy ktoś z Was dokładał łopatki zmiany biegów do kierownicy która ich nie ma? Czy jest to wykonalne czy niestety trzeba mieć kierownicę dedykowaną pod łopatki?

Mam kierownicę 4 ramienną z B7 jak coś. (przyciski MF mam z obsługą łopatek tylko kwestia czy pod kierownicę da się je upchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wie czy dasz radę bez rzeźbienia. Kierownica z łopatkami ma specjalne miejsca w ramionach (wypustki), do których chowają się łopatki. Kiera bez łopatek takich nie ma. 

Screenshot_20210325-141439_Opera.jpg

Screenshot_20210325-141649_Opera.jpg

Screenshot_20210325-141249_Opera.jpg

Screenshot_20210325-141120_Opera.jpg

Screenshot_20210325-141448_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za foty, właśnie próbowałem jakieś znaleźć z tyłu kierownice jak to wygląda ale mi nie szło. Teraz już wszystko jasne, pomyślę czy da się coś z tym zrobić, a jak nie to temat przepadnie.

Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:Albo samą kierę kupić już z łopatkami. Tylko znaleźć nie świeczkę w dobrym stanie za przystępną cenę jest nie łatwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...