Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Zobacz czy linia K nie została gdzieś uszkodzona od złącza diagnostycznego. Np. przy ściąganiu osłony nad nogami kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Langista napisał:

Jak to na krótko łączy na stole? Z czym to na stole łączysz?

Na zewnętrznym zasilaczu i osobnym gnieździe obd podajesz 12+ i masę na odpowiednie piny np. Do panelu klimy linię K i się łączysz 

 

Mateo zaraz sprawdzę ?

 

Edytowane przez marky2552
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem wiązkę koło złącza jest okej kabel świeci więc zasilanie jest a wciąż z niczym się nie łączy w co bym nie wszedł to wyskakuje kontroler nie odpowiada może coś oprócz skrzynki bezpieczników jest po drodze ? co mozna jeszcze sprqwdzić ? jeszcze dodam ze stało się to po wyjęciu rnse led i włożeniu concert 2 strzelił bezpiecznik od klimy wtedy wymieniłem i od tamtej pory nie łączy vag com ani vcds lite 

nie odpowiada.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj całkiem wypiąć radio. Może coś nie tak z pinotem wtyczki i zwiera linię K przez co rozwala całą sieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypiąłem radio nic się nie zmienia dalej to samo dodatkowo zauważyłem że po zapłonie świeci cały pakiet ambiente ale tylko klamki tylne diody w lampce z przodu i podświetlenie włączników tylnych jak wyjmę bezpiecznik nr. 15 to gaśnie ale i tam z vagiem nie łączy może moduł komfortu zwiera gdzieś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy problem jest z obiema liniami K(L) czy na jednej da się do czegoś podłączyć. poniżej podział co jest na czym

na pierwszej masz to: silnik, skrzynia automatyczna, airbag, telefon, klimatyzacja, MK, abs, radio(rns-e)  (PIN 7 złącza diagnostycznego) kolor gn/ro

na drugiej to: pdc, radio (chorus, concert, symphony lub rns-d,), pamięć siedzeń, xenon, webasto, tpms, (PIN 15 złącza diagnostycznego) kolor gn/bl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie miałeś nic z wyposażenia które fabrycznie było na lini L pod PINem 15. to zostaje miernik w rękę i sprawdzanie przejścia na lini K oraz odłączanie po kolei każdego sterownika aż dojdziesz do tego który to robi problem.

w naszych autach wszystkie kable od lini K jak i CANy spotykają się w jednym punkcie i są ze sobą połączone tuleją zaciskową więc raczej ciężko iść po kablach od sterownika do sterownika, ale miernikiem przejście do złącza diagnostycznego można testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam chyba odpowiedź zagadki ale nie wiem czy dobrze rozkminiam. Mianowicie stary klimatronik podłączyłem na stole w garażu pod zewnętrznym zasilaczem 2xplus 2x masa i wyprowadziłem przewód k-line z pinu 11 z tego klimatronika podłączyłem zasilanie na osobne gniazdo obd i podłączyłem pin 11 z klimy pod pin nr 7 test i  nie działa ale podłączyłem pin 11 z klimy pod pin 15 w obd i vag się połączył ja tak myślę że kabel dostał strzał na pin 7 i coś tam się spaliło bo na pinie 15 działa jeszcze muszę to sprawdzić w aucie ale nie wiem czy mogę mostek zrobić pinu 7 z 15 ? Jako ze nie mam pinu 15 to go dołoże i zmostkuje z pinem 7 ? 

Edytowane przez marky2552
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek (połączenie) 7 i 15 to nie jestem pewien, w teorii nie powinno się nic stać ale nie dam sobie nic uciąć ;)  Prędzej bym próbował przełożyć w gnieździe w aucie pin 7 na 15 jeżeli dobrze rozumiem to co zrobiłeś na stole. 

 

 

@MaTeo85 w B6 ECU nie używa obu linii K i L? Bo w B7 jak testowałem sobie komunikacje przez ELMa to na samej linii K nie działało.  

EDIT: nie było pytania - doczytałem, że kolega nie ma lini L w gnieździe więc musi działać na samym K :)  

Edytowane przez Skowrix
sprostowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MaTeo85 napisał:

czyli nie miałeś nic z wyposażenia które fabrycznie było na lini L pod PINem 15. to zostaje miernik w rękę i sprawdzanie przejścia na lini K oraz odłączanie po kolei każdego sterownika aż dojdziesz do tego który to robi problem.

w naszych autach wszystkie kable od lini K jak i CANy spotykają się w jednym punkcie i są ze sobą połączone tuleją zaciskową więc raczej ciężko iść po kablach od sterownika do sterownika, ale miernikiem przejście do złącza diagnostycznego można testować.

Dziś zdjąłem znowu osłonę pod kierownicą o kurde jednak jest coś w pinie 15 coś źle patrzyłem wczoraj wszystkie moduły odłączone sprawdzane włączyłem brzęczyk w mierniku i tak między odb pin 7 a pin 11 w klimie przejście jest między radiem też między modułem komfortu też jest ale nie ma żadnego przejścia między MCE a obd sprawdzony każdy pin w każdej kostce mce i nic  ?? Sprawdzam resztę i dam znać 

 

 

Edytowane przez marky2552
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mce nie ma linii k, diagnostyka idzie po can z licznika, a dopiero licznik łączy się po linii K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm sprawdzałem licznik i przejście jest już chyba wszystko sprawdziłem i nie mam pomysłów ? załatwiam drugi kabel ale nie wiem czy ktoś w okolicy ze znajomych posiada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznać się, który to ?

IMG-20210906-WA0003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z kablem i vcds się rozwiązał mój kabel się uszkodził bo na innym kablu działa normalnie choć vcds 16.8 nie chce łączyć się z concert 2 z A3 8P a z moim rnse led też z a3 8p łączy się normalnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...