Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czy tłoczek tylnego hamulca ma jakąś dziurkę?


golab24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po wymianie tylnych tarcz i klocków pojawił mi się problem z cieknącym zaciskiem. Mechanicy którzy mi to robili, pomimo trzykrotnej wymiany oringu zewnętrznego, nie mogli znaleźć przyczyny cieknięcia. Aż do dzisiaj, stwierdzili bowiem iż w tłoczku jest malutka dziurka przez którą jak tłoczek się lekko wysunie wycieka płyn. Diagnoza? Potrzeba wymiany tłoczka na nowy.

Jednak nauczony życiem udałem się do drugiego mechanika, który chce się podjąć tej naprawy twierdząc iż w naszych Audi musi być taka mała dziurka przez którą w przypadku nieszczelnego jakiegoś wewnętrznego oringu (podobno od hamulca recznego) wycieka płyn.

No i mam dylemat kto ma rację. Czy rzeczywiście przy uszkodzonym tym drugim oringu płyn będzie wyciekać przez takową dziurkę przodem tłoczka?

Ma ktoś może schemat jak wygląda taki zacisk dzięki któremu mógłbym sobie wytłumaczyć to zjawisko i potwierdzić jedną z teorii?

Marcin

[br]Dopisany: 03 Październik 2007, 18:16 _________________________________________________no i jest odpowiedz, drugi mechanik mial racje, wymienil uszczelnienie od strony linki hamulca recznego i tfu tfu by nie zapeszyc nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurka jest zawsze w tylnim tłoczku...ale niewiem czy akurat po to co opisujesz!!!Mi się wydajeże to ma smarować uszczelkę kołnieżową żeby tłoczek się mógł obracać!!!(nie rwał gumy przy tym...wczoraj wymieniłem wszystkie oringi i gumki we wszystkich zaciskach :dance: extra teraz wszystko chodzi a i jeden tłoczek przedni bo był zezarty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...