Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Jakość wykonania najnowszej A4 - fakty i mity dotyczące nadwozia B8...


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Musze jeszcze doczytac, ale kolega z pierwszego postu z ust mi wyjal jego slowa, choc nie jestem az takim psycho na punkcie trzeszczenia na postoju, ale stwierdzenie ze Audi sie obecnie koncentruje na Dizajnie zamiast na jakosci. Znam tez akcje z testowaniem czesci i moim zdaniem to jest wielki wal, bo zanim kupie auto to chcialbym wiedziec na ile km/lat sa obliczone czesci tego auta azeby swiadomie podjac decyzje o zakupie- ukrywanie tego to zwykly wal!! :disgust:

Bez takiej wiadomosci to chyba zostanie mi zakup auta wedlug dlugosci gwarancji, a najdluzsza dzis w DE ma KIA :polew: (7lat!!!) :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa 7-letnia gwarancja Kia dotyczy wszystkich fabrycznie nowych pojazdów marki Kia sprzedawanych i rejestrowanych w ponad 20 krajach Europy od dnia 1 stycznia 2010 roku. Jest to pełna gwarancja producenta typu ‘bumper-to-bumper’, którą objęty jest cały pojazd przez okres 7 lat lub 150 000 km. W ciągu pierwszych trzech lat użytkowania pojazdu nie obowiązuje limit przebiegu km.

Dla pojazdów fabrycznie nowych gwarancja na perforację wynosi nawet do 12 lat bez limitu km, na powłoki lakierowe 5 lat (lub 100 000 km), na systemy audio i nawigacji 3 lata (lub 100.000 km) a na części zamienne, akcesoria i akumulatory – 2 lata (szczegóły w tabeli poniżej).

Ważną zaletą nowej gwarancji zarówno dla sprzedającego jak i kupującego używany samochód KIA jest możliwość jej przeniesienia na kolejnych właścicieli pojazdu o ile zachowane zostały wymogi dotyczące regularnej obsługi eksploatacyjnej samochodu.

Nowa gwarancja Kia Motors nie przewiduje limitu kilometrowego przez pierwsze 3 lata jej trwania.

nie jest źle z tą gwarancją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sami widzicie ze gwarantuja max 150 tys km

pierwsze 3 lata bez limitu bo w sumie ciezko jest zrobic wiecej jak 200tys km ale powloka lakiernicza 100tys sprzet audio 100tys a co potem

tak jaj napislaem masz szczescie dziala nie masz musisz wymienic na nowe i dlaej dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sami widzicie ze gwarantuja max 150 tys km

pierwsze 3 lata bez limitu bo w sumie ciezko jest zrobic wiecej jak 200tys km ale powloka lakiernicza 100tys sprzet audio 100tys a co potem

tak jaj napislaem masz szczescie dziala nie masz musisz wymienic na nowe i dlaej dziala

Panowie Temat Tyczy się A4 modelu B8 :gwizdanie:

Na B7 ile bylo gwarancji ? Wedle mnie tyle samo co na B8 czyli 100 tyś km lub 2 lata :cool1:

Ile B8 jeździ po drogach z przebiegiem ponad 100 tyś km ? Myśle że połowa , jeźdżą ? Jeźdżą a przeciez nie powinny :gwizdanie: :wallbash:

Brysio, napisałes kilka postów wyzej pewne Swoje teorie, dlaczego nie ustosunkowałes sie do późniejszych odpowiedzi pod Nimi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktore konkretnie masz na mysli? chyba ze cos przeoczylem

wiesz o jakosci wykonania to sa tylko teorie nie mam ich jak potwierdzic bo nikt sie do tego jawnie nie przyzna!

znam osoby ktore u nas w firmie licza komponenty i wsztykie sa liczone na 100tyskm i tez na tyle sa robione testy wszystkie schnellläufer - czyli te ktore musza natrzaskac w realnym zyciu 100tys km i to jak najszybciej jada do max 110tyskm i potem sa zlomowane (czytaj sprzedawane jako czesci zamienne ktore my sobie na allegro mozemy kupic) przewaznie wygladaja optycznie bardzo dobrze

takie auto musi dziennie przejechac minimum 400km a od piatku 18 do poniedzialku 8rano minimalny przelot to 1500km naturlanie aby takie auto dostac musisz teraz wyjechac 1800 - 2000km bo dostaje ten kto wiecej wpisze ten dostaje jak nei wyjedziesz musisz doplacic roznice i liczyc sie z tym ze bastepnym razem odrzuca podanie o auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże kotleta - też jestem załamany jakością nowego audi a4. Osobiście mam zadbaną B5tkę po lifice, a bart B8 z 2008 roku. Wystarczył dotyk mieszka skrzyni biegów u niego - straszna cerata, u mnie czuć jakościowo dobrą skórę.. masakra.

Panowie czy to ocynkowanie do 30cm to pewnik? Pisałem w tej sprawie do Audi Polska ale poki co zero odezwu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem posiadaczem b8 z 2011 i jestem zadowolony nic nie trzeszczy i nie skrzypi moim zdaniem zalezy na jakim rynku sie kupilo samochod ja w niemczech w salonie moze te na polski rynek sa mniej dopieszczone ale mam znajomych co maja meski i bmw to to samo jest im nowszy samochod to gorszy bardziej awaryjny teraz sie liczy tylko kasa i ile zarobia na servisach i na czesciach totalne dno sie robi na tym swiecie.

---------- Post dopisany at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany at 20:15 ----------

a po drugie jak komus nie pasuje audi to wczym problem niech sie przesiadzie w japonczyki kia lub nissan itd... napewno beda 100 razy lepsze. Od tego sa oczy rzeby przed kupnem zobaczyc jak jest w srodku jaki jest material jak wykonane jest itd.a takze jest jazda probna zeby osoba zainteresowana mogla sie przejechac samochodem i zobaczyc czy mu odpowiada. i teraz prosze nie nazekac jak cos nie pasuje proponuje sprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje 2 grosze :wink: porównując B7 i B8 ta tak jakby porównać moja staro z osiemnastką :decayed:

a tak na poważnie jak na razie jestem zachwycony b8 :wink: fakt faktym że zdarza się że niekiedy coś zatrzeszczy w tapicerce dzwi ,roleta ,ale boczki już miałem 4 razy ściągane i zawieszenie twarde jak h.j :facepalm:

w każdym razie jak dla mnie b8 jest na duży +++++++

pozdro:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Audi jest super troszke moze drogie jak na polskie realia ale za marke trzeba placic. wiadomo ze zdarzaja sie egzemplarze wadliwe ale to jak wszedzie niektorzy wyjada z salonu i cos sie zaraz psuje to tylko maszyna ale i tak uwarzam ze Audi to jedna z najlepszych marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę moje dwa grosze.

Moja ma 155tyś ... nic nie stuka nic nie puka (może jedna rzecz ale to nie związane z jakością wykonania) ... ja jestem totalnie zadowolony (narazie :naughty:).

Poprzednio jeździłem Vectrą z 2006r. więc dla mnie to jest ogromny skok. Vectra w zimie to była tragedia :facepalm: A ma tylko 120 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Więc miałem 3 lata b6 I 1.5 roku b8 . I sprzedałem b8 I kupiłem kolejne b6. Co do jakości wykonania to b8 jest gorsze pod wieloma względami mianowicie : kombi w b6 kładziesz oparcia razem z roleta i siatka i jest super w b8 musisz wyjąć rolete I siatkę żeby coś większego wsadzić i co zrobic z tym ??? Wala się po bagażniku o ile jest miejsce . Dramat. W b6 lepsza pozycja za kierownicą - niżej się siedzi .podłokietnik otwierany więc jest miejsce na drobiazgi no a w b8 lipa - brak półki na drobiazgi typu klucze telefon itp. Tylko 2 beznadziejne otwory na kubek - jeden za mały i za podlokietnikiem drugi wielki i jak wsadzisz kubek z kawą to już to nie wyjmiesz - bez sensu. W b6 miejsca na drobiazgi sporo ą i uchwyt na kubek genialny - pewnie był za drogi żeby to w b8 zastosować. W b6 są 2 daszki przeciwsłoneczne -mały nad lusterkiem - przydaje się często w b8 brak. W b6 podświetlane są przyciski od kasowania licznika inspekcji w b8 nie Są... niby nic a jednak ...W b6 zawsze jest klimatronik na 2 strefy w b8 nie. No i praca lewarka zmiany biegów w b6 to przyjemność w b8 często nie można było wrzucić jedynki.co do jakości plastików to konsola w b8 jest paskudna i wygląda tanio. W b8 fajny jest servotronic i jest większe i ma dłuższy przód co wpływa na lepsze prowadzenie na zakrętach o ile ktoś będzie potrafił wyważyć koła.....to temat rzeka przez który sprzedałem auto. B6 sprzedałem przy przebiegu 550tys ą b8 miało 270 I miało dość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...