Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Jakość wykonania najnowszej A4 - fakty i mity dotyczące nadwozia B8...


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

jesli to z siedzenia przejedz sie z pasazerem i tez nie bedzie skrzypialo tak wlasnie u mnie ten blad wyczailem ze zawsze mi skrzypialo jak sam jechalem :) chcialme juz caly schowek wyciagac i tam szukac a to nie tedy droga :))

Wlasnie ja czesciej siedze jako pasażer w tej A3 bo to wozek mojej drugiej polowy. Podczas jazdy otwieralem schowek na rekawiczki, probowalem coś tam dociskać, naciskać, żeby zlokalizować miejsce grzechotania i nic nie pomagało - więc moze naprawde to nie pochodzi od schowka na rękawiczki tylko z pod fotela. Sprawdze to napewno :cool1:

ja wladowalem taka duza gabke do tego schowka pod fotelem i jak reka odjal problem sie rozwiazal bo szufladka jest na docisku i nie ma jak skrzypiec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i się jak narazie smieje :decayed:

Po pierwsze fajnie bedzie jak Bedą zabierali tutaj głos UŻYTKOWNICY modelu B8

U mnie rok 2009 , nalatane 43 tyś km i nic nie puka, nic nie stuka, nic nie skrzypi :cool1: no może ale to moze z małym wyjątkiem plastik pod tylnią boczną szybą ...... ale podkreślę to raz coś zaskrzypiało bo obmacaniu tego itd itp jest jak narazie cisza :cool1:

wk***i.a mnie na maxa guma/plastik w dolnej czesci pasa przy słupku środkowym na wyjsciu bo na dziurach delikatnie puka nie mam czasu sie tym zająć.... ale żeby odrazu wszystko trzeszczało ?

Napewno zdecydowanie lepiej się prowadzi B8 niż B6 i B7 :wink4: aha i lipnie zrobione mocowanie kanapy tylniej , po jednym razie jej wyjęcia zaczepy połamane.....

Czytajac pierwszego posta kolegi Brysio to mam wrażenie że chyba siedział w jakiejś chińskiej imitacji , bo jak narazie nic w Mojej B8 się nie pokrywa z tym co pisze :gwizdanie:

do tego boczki pod naciskiem skrzypia tragicznie w kazdym z tych aut czego w b7 nie bylo i na dodatek konsola w b8 to jakis mega fuckup rusza sie w gornej czesci jakies 15mm w obie strony jak sie jej przygladnac dokladnie to to jest ta sama ktora montuja w a6 tylko ze w a6 jest ona przytrzymywana prze kokpit a w b8 to jest syf na maxa pasuje to do siebie wsztyko jak piesc do nosa!!! wogole moim zdaniem bardziej sie tego zj.... nie dalo!!!! jak na PREMIUM-MARKE to jestem conajmniej rozczarowany

W B7 i B6 też skrzypiały pod nciskiem na postoju , podczas jazdy jest cisza i spokój a przeciez o to chodzi :cool1: fakt ciut lepiej by mogli to wykonac ale bez przesady :gwizdanie:

Co do kokpitu to hmmmm jedynie co mnie drazni to ten plastik wokoło zegarów reszta jak dla mnie jest OK.

Konsola hmmmm u mnie się nie rusza i dziwie sie jak może sie ruszać 1,5 cm w która kolwiek ze stron :shocked:

plyta bagaznika lata i to badziew jest nieziemski a4 i a5 sb

Gdzie lata? przecież wchodzi na wcisk w B8 Avant wiec jak moze latać ? :mysli::shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i się jak narazie smieje :decayed:

Po pierwsze fajnie bedzie jak Bedą zabierali tutaj głos UŻYTKOWNICY modelu B8

U mnie rok 2009 , nalatane 43 tyś km i nic nie puka, nic nie stuka, nic nie skrzypi :cool1: no może ale to moze z małym wyjątkiem plastik pod tylnią boczną szybą ...... ale podkreślę to raz coś zaskrzypiało bo obmacaniu tego itd itp jest jak narazie cisza :cool1:

wk***i.a mnie na maxa guma/plastik w dolnej czesci pasa przy słupku środkowym na wyjsciu bo na dziurach delikatnie puka nie mam czasu sie tym zająć.... ale żeby odrazu wszystko trzeszczało ?

Napewno zdecydowanie lepiej się prowadzi B8 niż B6 i B7 :wink4: aha i lipnie zrobione mocowanie kanapy tylniej , po jednym razie jej wyjęcia zaczepy połamane.....

Czytajac pierwszego posta kolegi Brysio to mam wrażenie że chyba siedział w jakiejś chińskiej imitacji , bo jak narazie nic w Mojej B8 się nie pokrywa z tym co pisze :gwizdanie:

do tego boczki pod naciskiem skrzypia tragicznie w kazdym z tych aut czego w b7 nie bylo i na dodatek konsola w b8 to jakis mega fuckup rusza sie w gornej czesci jakies 15mm w obie strony jak sie jej przygladnac dokladnie to to jest ta sama ktora montuja w a6 tylko ze w a6 jest ona przytrzymywana prze kokpit a w b8 to jest syf na maxa pasuje to do siebie wsztyko jak piesc do nosa!!! wogole moim zdaniem bardziej sie tego zj.... nie dalo!!!! jak na PREMIUM-MARKE to jestem conajmniej rozczarowany

W B7 i B6 też skrzypiały pod nciskiem na postoju , podczas jazdy jest cisza i spokój a przeciez o to chodzi :cool1: fakt ciut lepiej by mogli to wykonac ale bez przesady :gwizdanie:

Co do kokpitu to hmmmm jedynie co mnie drazni to ten plastik wokoło zegarów reszta jak dla mnie jest OK.

Konsola hmmmm u mnie się nie rusza i dziwie sie jak może sie ruszać 1,5 cm w która kolwiek ze stron :shocked:

plyta bagaznika lata i to badziew jest nieziemski a4 i a5 sb

Gdzie lata? przecież wchodzi na wcisk w B8 Avant wiec jak moze latać ? :mysli::shocked:

kolego Cuber w kazdym z aut jest zawsze kilka niedociagniec ale niestety w tych a4 ktore ja testowalem takie rzeczy zauwazylem podloga bagaznika jest poprstu wlozona i w niektorych autach pasuje ona na styk a w niektorych niestety latala sobie ot tak

konsola srodkowa rusza sie w kazdym ale ja trafilem na 2 extremalne przypadki w ktorych to spokojnie gora przemieszczala sie o dobre 15mm w obie strony bylem z kolega chcial kupic b8 (zreszta mnie ona sie z zewnatrz naprawde bardzo podoba sam szukalme swego czasu do zmiany bo juz czas ) ale sie tym uzywkom zaczelismy przygladac to stwierdzil ze woli passata bo tam wsztyko stabilne :)) choc mnie passat ten nowy jakos nie specjalne sie podoba ale to kwestia gustu

ale sam pewnie zauwazyles ze jakosc plastikow spadla i to bardzo duzo co do b6 czy b7

jesli chodzi o prowdazenie nie jest to wogole spowodowane przesunieciem drazka w dol a tym ze rozstaw kol sie zmienil a tym samym rozklad sil i ciezarow na kola sie lekko przesunal chodzi mi o to ze jak przywalisz w kraweznik masz bezposredni przeplyw z kola na drazek bo uderzenie jest od dolu a co za tym idzie wygina sie poprpstu ta listwa zebata i jest do wymiany

bardzo bym chcial zeby wypowiedzieli sie tutaj uzytkownicy tacy jak Ty ktorzy b8 posiadaja i maja do czynienia z tym autem na codzien

jak mowie ja autem jezdzilem pare razy i pare sztuk przetestowalme i na placu uzywki i nowe w salonach i skrzypiace tylne gryfy byly w kazdym modelu ktory mialem dostepny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko ze byl juz taki temat wiec mozna by polaczyc ,

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=63790.0

jak ze pojedzielm troche paroma B8 przyznam ze faktycznie wizualnie plastiki sa grose nie w wczesniejszych modelach ale w autach ktorymi jezdzlem nic nie pukalo czy skrzypialo mino przebiegow nawet 60 kkm dalej byla cisza w srodku.

Niestety zlote czasy jakosci w motoryzacji sie skonczyly i trzeba sie z tym pogodzic a samo auto coz poza tymi plastikami pod kazdym wzgledem bije B6 i B7 na glowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze mozna polaczyc watki im wiecej wypowiedzi w tym lepiej beda oscylowaly w obydwie strony i tak ma byc ja pisalme o moich osobistych doswiadczeniach nie o jakis wyczytanych albo bo mi ktos powiedzial sam sprawdzalem i sam doszedlem do wyzej opisanych wnioskow

napewno trafia sie modele skarby ktore prawie zadnych bledow nie beda mialy na takie czekam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Cuber w kazdym z aut jest zawsze kilka niedociagniec ale niestety w tych a4 ktore ja testowalem takie rzeczy zauwazylem podloga bagaznika jest poprstu wlozona i w niektorych autach pasuje ona na styk a w niektorych niestety latala sobie ot tak

konsola srodkowa rusza sie w kazdym ale ja trafilem na 2 extremalne przypadki w ktorych to spokojnie gora przemieszczala sie o dobre 15mm w obie strony bylem z kolega chcial kupic b8 (zreszta mnie ona sie z zewnatrz naprawde bardzo podoba sam szukalme swego czasu do zmiany bo juz czas ) ale sie tym uzywkom zaczelismy przygladac to stwierdzil ze woli passata bo tam wsztyko stabilne :)) choc mnie passat ten nowy jakos nie specjalne sie podoba ale to kwestia gustu

hmmm w Moim się konsola nie rusza a wiec nie pisz że w kazdym bo to nie prawda :cool1:

Pytanie które mi sie nasuwa odrazu to , czy napewno te które ogladałes używane były w 100 % bezywpadkowe ?

jesli chodzi o prowdazenie nie jest to wogole spowodowane przesunieciem drazka w dol a tym ze rozstaw kol sie zmienil a tym samym rozklad sil i ciezarow na kola sie lekko przesunal chodzi mi o to ze jak przywalisz w kraweznik masz bezposredni przeplyw z kola na drazek bo uderzenie jest od dolu a co za tym idzie wygina sie poprpstu ta listwa zebata i jest do wymiany

a gdzie Ja napisałem że jest to spowodowane przesunieciem drążka ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Cuber w kazdym z aut jest zawsze kilka niedociagniec ale niestety w tych a4 ktore ja testowalem takie rzeczy zauwazylem podloga bagaznika jest poprstu wlozona i w niektorych autach pasuje ona na styk a w niektorych niestety latala sobie ot tak

konsola srodkowa rusza sie w kazdym ale ja trafilem na 2 extremalne przypadki w ktorych to spokojnie gora przemieszczala sie o dobre 15mm w obie strony bylem z kolega chcial kupic b8 (zreszta mnie ona sie z zewnatrz naprawde bardzo podoba sam szukalme swego czasu do zmiany bo juz czas ) ale sie tym uzywkom zaczelismy przygladac to stwierdzil ze woli passata bo tam wsztyko stabilne :)) choc mnie passat ten nowy jakos nie specjalne sie podoba ale to kwestia gustu

hmmm w Moim się konsola nie rusza a wiec nie pisz że w kazdym bo to nie prawda :cool1:

Pytanie które mi sie nasuwa odrazu to , czy napewno te które ogladałes używane były w 100 % bezywpadkowe ?

jesli chodzi o prowdazenie nie jest to wogole spowodowane przesunieciem drazka w dol a tym ze rozstaw kol sie zmienil a tym samym rozklad sil i ciezarow na kola sie lekko przesunal chodzi mi o to ze jak przywalisz w kraweznik masz bezposredni przeplyw z kola na drazek bo uderzenie jest od dolu a co za tym idzie wygina sie poprpstu ta listwa zebata i jest do wymiany

a gdzie Ja napisałem że jest to spowodowane przesunieciem drążka ?

nie napisales :)) a gdzie ja napisalem ze Ty napisales? :)

na 100% bezwypadkowe salonowki nowki jak pojde nastepnym razem powk.... panow z salonu wezme kamerke mala ze soba to nagram te rzeczy ktore mi wpadly w oko

w tych w ktrych ja siedzialem w kazdym sie konsola ruszala

co do plastiku kolo licznikow kazdy wie jakie one sa to nawet takich rzeczy nie wspminam made by OPEL,ale wiem ze jest taka oslona z alu albo nierdzewki widzialem ja w a4 allroad albo byl to ten sam plastik tylko oklejony aluminium ale to wygladalo o niebo lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wcześniej pisałes że nie tylko nówki ale tez i używki były ogladane :gwizdanie:

Jesli zacytowałes moja wypowiedź w której pisalem na temat prowadzenia to znakiem tego odwołałes sie do mojej wypowiedzi wiec nie pisz że tak nie napisałes , bo własnie napisałes :cool1:

Chciałbym abyś nagral jak wszystko trzeszczy ale podczas jazdy w nowym samochodzie , na postoju to w każdym coś trzeszczy pod naciskiem ale przeciez nie o to chodzi , podczas jazdy ma być cisza a Ja uwazam ze jak narazie Ona jest w moim samochodzie, czyżbym miał rodzynka ? Nie sądze :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drapcie się dziewczyny :naughty:

Zamiast się smyrać napletami lepiej przejdzcie do kokretnych info.

hmmm przeciez padły konkretne informacje :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - teraz już nie masz wyjścia i musisz zrobić rozpoznanie z kamerką (do czego zresztą sam zachęcam ;)). Idę się ogarnąć a potem poczytam wątek turdziego (oczywiście scalimy obecny z wcześniej rozpoczętym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert - teraz już nie masz wyjścia i musisz zrobić rozpoznanie z kamerką (do czego zresztą sam zachęcam ;)). Idę się ogarnąć a potem poczytam wątek turdziego (oczywiście scalimy obecny z wcześniej rozpoczętym).

dokładnie, chcielibyśmy posłuchać jak skrzypia plastiki podczas jazdy w nowym Audi z salonu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drapcie się dziewczyny :naughty:

Zamiast się smyrać napletami lepiej przejdzcie do kokretnych info.

hmmm przeciez padły konkretne informacje :cool1:

Mi to zaczyna przypominać teleturniej

"Brysio - Cuber. Kto ma rację?" :decayed:

Obym sie mylił :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to zaczyna przypominać teleturniej

"Brysio - Cuber. Kto ma rację?" :decayed:

no co Ty :shocked:

Przecież tutaj zwykła pogadanka na temat jakości wykonania, okazuje sie ze nie tylko Ja nie dostrzegam w Swoim samochodzie skrzypień podczas jazdy

U Turdzi-ego cisza

jak ze pojedzielm troche paroma B8 przyznam ze faktycznie wizualnie plastiki sa grose nie w wczesniejszych modelach ale w autach ktorymi jezdzlem nic nie pukalo czy skrzypialo mino przebiegow nawet 60 kkm dalej byla cisza w srodku.

Niestety zlote czasy jakosci w motoryzacji sie skonczyly i trzeba sie z tym pogodzic a samo auto coz poza tymi plastikami pod kazdym wzgledem bije B6 i B7 na glowe

U Tobiego cisza,

u mnie na szczęście nic nie skrzypi :wink4:

reszta bez zarzutów w sumie :wink4:

u Cubera Cisza ,

a wiec nie we wszystkich tak jest jak pisze Brysio :kox: ale fakt fajnie że zauważył coś takiego w innych B8-semkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie trzeszczy - CISZA! :) Przebieg 44tys, z czego napewno 15tys po Polsce. Zawias S-Line i kola 255/35R19..

Zgadzam sie z opinia o tym plastiku wokol zegarow..

Zauwazylem jeszcze jedna rzecz.. Postaram sie zrobic zdjecie plastiku przy stacyjce ktory wedlug mnie jest zle dopasowany.

Rozmawialem o tym z dealerem i widzialem to samo w innych A4 B8. Wyglada na to ze ten typ tak ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wcześniej pisałes że nie tylko nówki ale tez i używki były ogladane :gwizdanie:

Jesli zacytowałes moja wypowiedź w której pisalem na temat prowadzenia to znakiem tego odwołałes sie do mojej wypowiedzi wiec nie pisz że tak nie napisałes , bo własnie napisałes :cool1:

Chciałbym abyś nagral jak wszystko trzeszczy ale podczas jazdy w nowym samochodzie , na postoju to w każdym coś trzeszczy pod naciskiem ale przeciez nie o to chodzi , podczas jazdy ma być cisza a Ja uwazam ze jak narazie Ona jest w moim samochodzie, czyżbym miał rodzynka ? Nie sądze :cool1:

panowie dajcie mi kilka dni musze wyczarowac nastepna b8 do testow tym razem z fotami i filmami chcialbym sprawe dosc konkretnie naswietlic

co do nowek to w tych salonowych wlasnie ruszaly sie konsole tak jak wyzej napisalme

w uzywkach tez sie ruszaly ale mniej - te auta mialy max 25kkm

trzeszczenie gryfow tylnych drzwi bylo w kazdym przy wsiadaniu i wysiadaniu

podloga bagaznika jak juz napisalmem byly b8 ze bylo w miare ok ale byly tez ze latalo to niczym nie przymocowane badziewie po bagazniku najbardziej w a5 i a5 sportback

napisalme tez czym spowodowane jest lepsze prowadzenie i chodzilo mi o to ze przesuniecie drazka w dol nie ma na to prawie zadnego wplywu a jesli ma to minimlny

kolego Cuber dodam jeszcze ze nie pisalem o trzeszczeniu podczas jazdy tylko na postoju dodalem cytuje

"ja testowalem to na nowych samochodach prosto z salonu a co bedzei po 2 - 3 latach ekspolatacji na kiepskich drogach???" -- do jazdy mialem zawsze nowe auto z przebiegiem do 1500km wiec z samej racji ze wsztyko nowe nie bylo problemow

podczas jazdy jedynie co zauwazylem to wydaje mi sie ze jest gorzej wytlumiony jak b7 bynajmniej szum opon i odglosy drogi byly bardziej slyszalne niz w b7 ale nie chce sie tutaj upierac bo wiele zalezy od opon dlatego napisalem ze tak mi sie wydaje

http://www.flickr.com/photos/audiusa/sets/72157625033630775/

tak sie w audi bada szumy :)) zwlaszcza z tymi chemicznymi pipetami tym sie najwiecj da szumy zbadac :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wcześniej pisałes że nie tylko nówki ale tez i używki były ogladane :gwizdanie:

Jesli zacytowałes moja wypowiedź w której pisalem na temat prowadzenia to znakiem tego odwołałes sie do mojej wypowiedzi wiec nie pisz że tak nie napisałes , bo własnie napisałes :cool1:

Chciałbym abyś nagral jak wszystko trzeszczy ale podczas jazdy w nowym samochodzie , na postoju to w każdym coś trzeszczy pod naciskiem ale przeciez nie o to chodzi , podczas jazdy ma być cisza a Ja uwazam ze jak narazie Ona jest w moim samochodzie, czyżbym miał rodzynka ? Nie sądze :cool1:

nie jesteś rodzynkiem :tongue4: u mnie też cichutko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Turdzi-ego cisza...

...U Tobiego cisza,...

...u Cubera Cisza

Panowie moje skromne zdanie:

Jeden może zauważać pewne rzeczy inny nie. Ja nie mam doświadczenia z B8 ale może być taka sytuacja że jednemu z was pewien dźwięk może przeszkadzać a drugi może go wogóle nie słyszeć choć on występuje...

Przykładowo ja w aucie jestem wyczulony bardzo na wszystkie dźwięki. Wielu osobom jak próbuje zaprezentować o co mi chodzi jak mi coś trzeszczy w aucie to oni nic nie słyszą dopóki im konkretnie nie wskażę w momencie wystąpienia tego dźwięku. Dopiero wtedy ich olśniewa "aaaaaa" i się dziwią że ja to słyszę. Ci co mnie znają wiedzą o czym mówię (jadąc na zlot ogólnopolski zdjąłem naszą flagę forumową bo mi furczała :gwizdanie:).

Tak więc może kolega coś słyszy, co wam może nie przeszkadza i nie zwracacie na to uwagi.

Dodam, żeby nie było wielkiego OT, że faktem jest iż motoryzacja schodzi na psy i jakość spada, miejmy nadzieję że kiedyś się opamiętają chociaż niektóre marki :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuber caly czas dodaje "podczas jazdy" i to jest dla większosci najwazniejsze. Nic nie skrzypi, telepie i grzechocze podczas jazdy.

Jednym poprostu przeszkadza to, ze gdy naciska sie na elementy wnętrza to skrzypią a innym nie. A tak apropo to ciekawe czy w jaguarach albo mietkach nowych cos skrzypi podczas naciskania... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy w jaguarach albo mietkach nowych cos skrzypi podczas naciskania...

byłem na jeździe próbnej jagiem XF 2.7d biturbo i podczas jazdy przy pewnych obrotach coś w drzwiach pasażera delikatnie świerczało ale naprawdę trzeba było się wsłuchać - ja to słyszałem. Jak się zapytałem babeczki to strzeliła dąsa że ona nic nie słyszy :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...