Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Walka z nielegalnymi fotoradarami


leewang

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2019 o 10:31, pawelosinski83 napisał:

Ja jestem aktualnie po rozpraiwe za parkowanie.
Mandat był na 100zł. Prawo po mijej stronie (nie ja zaprakowałem i nie pamiętałem kto mógł zaparkować w tym czasie).
Zapłaciłem 105zł za 3 pisma w anulujmandat.pl (byłem pewien, ze skończy się na max 2 i jak coś będize gotowa treść na przyszłość) + w sumie 520zł "kary" za niewskazanie sprawcy (400 grzywna na rzecz Państwa, 100 dla Sądu i 20zł dla Straży Miejskiej) + dojazd z Wrocka do Warszawy... Takie mamy realia ?

 

Trzeba był składać apelację. Ja miałem taki przypadek, że w krótkim odstępie czasu w tym samym sądzie miałem dwie sprawy. W pierwszej jeden sędzia uznał mnie winnym a w drugiej inny sędzia w zbliżonych okolicznościach  uznał mnie niewinnym.  Od tego pierwszego wyroku się odwołałem i sąd okręgowy (II instancja) mnie uniewinnił. Byłem na tyle bezczelny, że w odwołaniu od pierwszego wyroku cytowałem fragmenty uzasadnienia z drugiego wyroku:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Suli napisał:

Trzeba był składać apelację. Ja miałem taki przypadek, że w krótkim odstępie czasu w tym samym sądzie miałem dwie sprawy. W pierwszej jeden sędzia uznał mnie winnym a w drugiej inny sędzia w zbliżonych okolicznościach  uznał mnie niewinnym.  Od tego pierwszego wyroku się odwołałem i sąd okręgowy (II instancja) mnie uniewinnił. Byłem na tyle bezczelny, że w odwołaniu od pierwszego wyroku cytowałem fragmenty uzasadnienia z drugiego wyroku:grin:

Może i tak, ale jako, że pierwsza rozprawa odbyła się beze mnie a drugą i tak miałem w trakcie pobytu w Warszawie to jeszcze można było pogadać, ale jechać specjalnie z Wro do Wawy na apelację o niewiadomym zakończeniu... bez sensu... Ale doświadczenie zdobyte, zawsze byłem ciekawy jak to w takim sądzie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelosinski83 napisał:

Może i tak, ale jako, że pierwsza rozprawa odbyła się beze mnie a drugą i tak miałem w trakcie pobytu w Warszawie to jeszcze można było pogadać, ale jechać specjalnie z Wro do Wawy na apelację o niewiadomym zakończeniu..

Widzisz - ja się najprawdopodobniej wybroniłem sensownymi wyjaśnieniami składanym na pierwszej rozprawie, na drugiej to już tylko były jakieś formalne pierdoły i ogłoszenie wyroku (który najprawdopodobniej został przez sędziego opracowany i przygotowany w większej części już po pierwszej rozprawie. ) Twoja nieobecność na 1-szej rozprawie mogła zaważyć na wyroku.

A może i nie. Być może po prostu trafiłeś na takiego sędziego, który ma akurat wypracowana taką a nie inną linię orzeczniczą, którą mogłoby zmienić dopiero hurtowe uchylanie jego wyroków przez II instancję.

Edytowane przez Suli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rozprawa to była ta "szybka" z wniosku o ukaranie, gdzie w ogóle nie mogłem być. Złożyłem pisemnie apelację ? A na tej drugiej troszkę się podłożyłem i to poszło do akt. W uzasadnieniu mi Sędiza powiedziała dokładnie co powiedziałem źle ? i myślę, ze bym się wybronił na następnej, ale....

Może kiedyś jak mi się będize nudziło to jeszcze spróbuję hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Panowie i Panie może ktoś pomóż w sprawach mandatu-odwołania i mam również pare pytań i zastrzeżeń  co do przeprowadzonej kontroli ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, GrzegorzSi napisał:

Witam 

Panowie i Panie może ktoś pomóż w sprawach mandatu-odwołania i mam również pare pytań i zastrzeżeń  co do przeprowadzonej kontroli ;) 

coś więc ej  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat 1000 zł za przyciemnione lampy i szyby przednie boczne  ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, GrzegorzSi napisał:

Mandat 1000 zł za przyciemnione lampy i szyby przednie boczne  ;/

chyba coś do nich podskakiwałes że Ci tak doyebali

na Twoim miejscu nie przyjąłbym wcale mandatu tylko zdzierał folię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tacy mili się trafili.. nie podskakiwlem bo wiedziałem ze nie wskoram nic bo moje przewienien i przyznalem się odrazu a folie i tak pozdzierane były ale uparł się na taki mandat i nie odpuścił.. a tak na mnie naskoczyli i człowiek głupi przyjął ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GrzegorzSi napisał:

Właśnie tacy mili się trafili.. nie podskakiwlem bo wiedziałem ze nie wskoram nic bo moje przewienien i przyznalem się odrazu a folie i tak pozdzierane były ale uparł się na taki mandat i nie odpuścił.. a tak na mnie naskoczyli i człowiek głupi przyjął ;/

no to Cie ładnie wyru...li

uderz na: anuluj mandat.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerwałeś przy nich folię i dostałeś jeszcze mandat za przyciemnione szyby i lampy? Nieźle Cię zrobili i jeszcze może dowód zabrali? Kara też w c**j wysoka, bo za nielegalne przyciemnienie jest chyba mandat od 20 do 500zł.

Jak przyjąłeś mandat to nic nie zdziałasz, bo przecież wyraziłeś zgodę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgl byli tacy nastawienie żeby do czegoś się przywalić jak by im zazdrość byla conajmniej jakieś głupie komentarze jeszcze mieli...

dowodu nie zabrali co prawda ale mandat wystawili.. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 

z234tmefidgx15dekfeqaqb3n5a8tej1.jpg
INTERWENCJA.POLSATNEWS.PL

32-letni pan Michał z Krakowa od wielu lat pracował jako kierowca zawodowy. Pracował… ponieważ pod koniec września zatrzymano mu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał podobną sytuację, chcieli dac mu mandat za 124km/h na ograniczeniu do 90-ciu. Nie przyjął mandatu, wg GPSu ktory mial zamontowany w aucie bylo 94km/h.

Sprawy były trzy, w końcu sąd odrzucił wniosek policji i nakazał kontrolę urządzenia w radiowozie. Niestety efektów kontroli nieznamy. 

Warto mieć kamere w aucie, mniej jest wówczas wątpliwości i szybciej można wszystko ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...