Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT


Attis3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ośmieszaj się , jakbyś miał pojęcie jak działa silnik to nigdy byś takiej rzeźby nie odwalał , daj mi jedno takie ALT po twojej przeróbce do porządnego przegonienia i zobaczymy ile jest warta , będzie pił jak porządny menel pod monopolowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zauważyłem ze dużo tu kuzwa inżynierów od pieprzenia marudzenia i stania w miejscu z swoją filozofia. Jedynie co robią to wchodzą na to forum bo to im wychodzi najlepiej!!!!! Co do mod. Odmy to pisałem że wiele czynników na to się składa. Ale na tym forum mamy grono analfabetów i ślepoków a w szczególności cwaniaków z fura za 15 tys

Ok bawcie sie ze swoimi padlinami ja sobie głowy waszyimi problemami ALT nie zawracam.

Powodzenia......

Każdy vagen to szmelc vagen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyżej po jakiej szkole jestem , a rzadko tu zaglądam bo ja w przeciwieństwie do ciebie remontuje , a nie reanimuje silniki i nie mam czasu czytać tych wypocin o d*pie marynie .

Marcelino się obraził i zmienia piaskownicę :grin: No cóż jak argumentów brak :grin:

Edytowane przez waskivw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyżej po jakiej szkole jestem , a rzadko tu zaglądam bo ja w przeciwieństwie do ciebie remontuje , a nie reanimuje silniki i nie mam czasu czytać tych wypocin o d*pie marynie .

Marcelino się obraził i zmienia piaskownicę :grin: No cóż jak argumentów brak :grin:

Czasami brakuje mi tutaj przycisku Lubię to! :)

Generalnie nie chciałem wywołać wojny na temat wykształcenia. Wiele już przeżyłem i to jaką szkołę się skończyło nie ma żadnego znaczenia.

Forum jest od tego by pomagać i dzielić się swoimi spostrzeżeniami/pomysłami, a kolega Marcelino wpadł tutaj i zrobił tylko zamęt swoimi postami.

A, i argument o analfabetach na tym forum, patrząc na jego styl wypowiedzi to już czysta hipokryzja :banan:

Wąski, szkoda że jesteś ze Śląska, zbyt daleko do Ciebie mam by wpaść i pogadać o tym remoncie :(

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś zalałem olej liqui moly 10w40 MoS2 z dwusiarczkiem mobildenu. Cuda mi się działy z pobieraniem oleju, na krótkich odcinkach wiadrem bym musiał lać, na trasach po 1000km symbolicznie. Jak nie ograniczy apetytu do rozsądnego poziomu to zrobię mu remont

Edytowane przez xsebo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rób żadnego remontu szkoda kasy dolewaj oliwy i w trasę , silniki ALT nie są złe ja na swoim silniku testowałem różne olej (zrobiłem 80 000 tys) raz nawet jeździłem trzy dni ze świecącym się komunikatem min oleju (też muszę dolewać oleju bo bierze) i nic się nie stało silnik nie chciał się zepsuć, jak chcesz na siłę robić remont to lepiej kup drugi silnik weź z sobą mechanika żeby sprawdził ciśnienie poniżej 10 to silnik słaby będzie jeździł ale olej będzie brał, nie żałujcie tym silnikom ALT one lubią jak się je kreci na wyższe obroty jazda jak dziadzio szkodzi silnikowi, śmiało można ciągnąć za 4 tys obrotów przed zapięciem kolejnego biegu auto ma zdecydowanie ciągnąć do przodu a nie muł! po takiej jeździe silnik pracuje równo i cicho "mruczy "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu po dłuższej przerwie. W styczniu pochwaliłem się, że zalałem Liqui Moly 10W40 MoS2 + filtr Mann i uczciewie go wymieniam co 10-11000 km. Teraz mam na nim przejechane ponad 30000km. Przeczytałem, że kilka osób bawiło się dwusiarczkiem moliblenu w formie dodatku, u mnie jest on od razu zmieszany z olejem. Spalanie to ok 250ml/1000 km, przy czym silnika nie traktuję jak damy a MILFa :), ma się kręcić, zakres roboczy 3500-4500, czasem jazda do 5500, dużo autostrad. Wcześniej miałem Mobila 10W40 schodziło 500-600ml/1000 km.

Daj znać xsebo1 jak sprawdzi się niemiecka chemia u Ciebie.

Dziś byłem u mechanika na pełnym przeglądzie auta. Zażygana moja włoszka od spodu olejem aż czarno. Wstępna diagnoza to wyciek z broka od strony ściany grodziowej. Będę to weryfikował za 2-3 tygodnie, gdy pojedzie na serwis.

Sprawdźcie w swocih silnikach. Trzeba nachylić się nad silnikiem od strony pasażera i świecić latarką od strony łańcucha.

nie rób żadnego remontu szkoda kasy dolewaj oliwy i w trasę , silniki ALT nie są złe ja na swoim silniku testowałem różne olej (zrobiłem 80 000 tys) raz nawet jeździłem trzy dni ze świecącym się komunikatem min oleju (też muszę dolewać oleju bo bierze) i nic się nie stało silnik nie chciał się zepsuć, jak chcesz na siłę robić remont to lepiej kup drugi silnik weź z sobą mechanika żeby sprawdził ciśnienie poniżej 10 to silnik słaby będzie jeździł ale olej będzie brał, nie żałujcie tym silnikom ALT one lubią jak się je kreci na wyższe obroty jazda jak dziadzio szkodzi silnikowi, śmiało można ciągnąć za 4 tys obrotów przed zapięciem kolejnego biegu auto ma zdecydowanie ciągnąć do przodu a nie muł! po takiej jeździe silnik pracuje równo i cicho "mruczy "

Dokładnie! Kręcić ten silnik.Jeśli dużo pali, to zakładajcie porządne LPG i ogień :)

Edytowane przez azrael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Widzę, że dyskutujecie. Nikt nie robił remontu? Ja dole wam i jeżdżę. Ja w przyszłym roku będę robił rozbiórkę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to z finansowego punktu widzenia remont się średnio opłaca. Nawet jeśli ALT spala 0,5l / 1000 KM. Załóżmy, że koszt oleju to 20 PLN za litr. Czyli dolewki do przebiegu 100.000 kosztują 1000 PLN przy założeniu, że ktoś będzie trzymał auto tak długo. B6 młode nie są i swoje przejechały. Remont będzie kosztował grube pieniądze. Padały różne kwoty, załóżmy 4000. To się nigdy nie zwróci. Najprościej zalać olej, który znika w mniejszych ilościach minimalizując dolewki np o połowę i cieszyć się jazdą. Nie wiem jak inni, ja do tematu podchodzę na luzie, "olewam i dolewam". Jeśli uda się uszczelnić silnik, żeby nie ciekł, chętnie to zrobię, ale w remont na pewno pchał się nie będę.

Edytowane przez azrael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza dolewka lm MoS 2 po ok 200 km na mieście. W trasie 1100km po 900 km lampka olejowa. Trudno odmierzyc 0,5l, dwusiarczek siada na skali. Odnoszę wrażenie że lepiej wkreca się na obroty

W końcu ludzie dochodzą po błędach...

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/oleje-long-life-nie-ma-olejow-wytrzymujacych-30-tys-km/e6q0k1

Co do szkoły to uważam że wykształcenie nie jest wykładnią mądrości :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej wiesz jak się robi próbę olejową przy sprawdzaniu kompresji ?

Nie. Mierzyłem po prostu manomentrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzy się najpierw na zimnym silniku każdy cylinder, a później po kapce oleju do cylindra i następne pomiary. To tzw próba olejowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza jest tak jak napisał xsebo1 , a dokładniej jeśli mamy podejrzenie uszkodzenia , zapieczenia pierścieni , kompresja jest niska , dodajemy przed pomiarem do cylindra olej , jeżeli kompresja nagle wzrośnie to wskazuje na zużyte , zapieczone pierścienie , a dlatego że olej uszczelnia cylinder z tłokiem.

Więc każdy silnik który pobiera takie ilości oleju jak w tym wątku będzie miał dobrą kompresję ,ale niestety osiągi gorsze od sprawnego , podwyższone zużycie paliwa itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze jest to miarodajne, a co w przypadku jesli zapieczone sa tylko pierscienie zgarniajce a uszczelniajace sa ok? I kompresja wychodzi dobra a silnik i tak spala olej.

Wysłane z mojego Q8HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakby nie patrzeć pierścienie do roboty :wink:

Chciałem tylko nakreślić dlaczego silniki pobierające duże ilości oleju maja przeważnie dobrą kompresje , po prostu tam próba olejowa jest robiona non stop :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój benzyny spala mało:

trasy130-140 - 7.2-7.5

miasto 8.8-9.5

Olej znika szybko na mieście, pół litra syntetyku na 200 km, na trasach dużo mniej. Teraz testuje 10w40 MoS 2 i już jest poprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...