Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Domykanie szyb z pilota


fantastic

Rekomendowane odpowiedzi

wrzucam bo to ciągle poszukiwany temat

UWAGA !!!

Opis Do :audi: B5 95 ROK !!! w wyższych rocznikach były inne moduły i opis może nie pasować lub będą otwierały się szyby przy otwieraniu auta

wrzucę za chwile małe fotostory bo przed chwilą montowałem sobie domykanie z pilota a zauważyłem że w różnych rocznikach chłopaki mieli różne opisy.[br]Dopisany: 03 Październik 2007, 15:07 _________________________________________________UWAGA !!! OPIS DOMYKANIA SZYB Z PILOTA Z NIEORGINALNEGO STEROWNIKA :audi: 1.8T AEB 95 ROK !!!

-najpierw odkręcasz osłonke kostek po lewej stronie przy cynglu od podnoszenia maski

-2.trzeba znaleść kostkę 1 rząd od góry 1 kostka od lewej strony, najbliżej drzwi

u mnie w tej kostce jest 6 kabli

83353732wf1.jpg

By fan_audi

99032696ma5.jpg

By fan_audi

-odszukać kabelek czerwony z brązowym paskiem lub brązowy z czerwonym paskiem-nie pamiętam dokładnie

i podać na ten kabel sygnał masy przez kontrolke-podłączyć jeden koniec probówki do masy a drugi dotknąć do tego kabela na dłużej niż 3 sek i przytrzymać do całkowitego zamknięcia szyby - jeśli szybka sie zamknie to wuala i koniec

56557808bz8.jpg

By fan_audi

wpiąc się pod niego na stałe i można sie cieszyć domykaniem z pilota alarmu lub pilota centralnego zamka, najlepiej polutować kable, sprawdzić jeszcze czy wszystko działa i można składać wszystko do kupy !!!

WAżNE żEBY Z ALARMU LUB CENTRALKI PILOTA WYCHODZIł SYGNAł MASY !!!!!

a tak to wygląda po złorzeniu

http://pl.youtube.com/watch?v=JRf72VVTUp8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" i podać na ten kabel sygnał masy przez kontrolke-podłączyć jeden koniec probówki do masy a drugi dotknąć do tego kabela na dłużej niż 3 sek i przytrzymać do całkowitego zamknięcia szyby - jeśli szybka sie zamknie to wuala i koniec" nie rozumiem za bardzo.Mozesz mi bardziej to przyblizyc?! Ja tez mam autko z 95-go i chetnie by sobie taki bajerek wymodzil.Z gory dzieki :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj na forum a na pewno znajdziesz dużo info - ja przeczytałem conajmniej 30 postów zanim sam zabrałem się do rozgrzebania auta.

musisz zaopatrzyć się w taki przyrząd jak probówka lub inna nazwa kontrolka i wpinasz ją w kostkę jak na fotce pod ten kabelek brązowo-czerwony. jak przytrzymasz go w kostce więcej niż 3 sek. szybki powinny się zamknąć

wyjanienietx6.jpg

potem tylko szukasz wyjścia sygnału masy z alarmu lub centralnego zamka i wpinasz pod ten kabelek w kostce. w moim przypadku z sterownika centralnego zamka wychodzi 30sek sygnał masy po zamknięciu pilotem auta, jutro wrzucę filmik na stronkę jak to wygląda po skończeniu

http://pl.youtube.com/watch?v=JRf72VVTUp8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj na forum a na pewno znajdziesz dużo info - ja przeczytałem conajmniej 30 postów zanim sam zabrałem się do rozgrzebania auta.

musisz zaopatrzyć się w taki przyrząd jak probówka lub inna nazwa kontrolka i wpinasz ją w kostkę jak na fotce pod ten kabelek brązowo-czerwony. jak przytrzymasz go w kostce więcej niż 3 sek. szybki powinny się zamknąć

A jeśli podam sygnał masy bez próbówki to co się stanie?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak trafisz w kabelek to nic sie nie stanie szybki zamkną sie tak samo jak po kontrolce a jak nie trafisz to zwara i wywali bezpiecznik, kontrolka jest po prostu dodatkowym zabezpieczeniem w razie gdyby ktoś tam ci mieszał wcześniej w kabelkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy mogę podać masę na ten kabelek czerwony z brązowym paskiem cały czas w trakcie zamknięcia samochodu (w moim alarmie jest wyjście "masa po załączeniu") i czy wystarczy 200mA czy trzeba dać po przekaźniku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy mogę podać masę na ten kabelek czerwony z brązowym paskiem cały czas w trakcie zamknięcia samochodu (w moim alarmie jest wyjście "masa po załączeniu") i czy wystarczy 200mA czy trzeba dać po przekaźniku?

masa 200mA ?? Kolego to podasz plus. Musisz wstawić przekaźnik.

______________________________________________________________________

PS. Znalazłem ten kabelek tylko że u mnie w alarmie jest wyjście na domykanie w którym czas impulsu masowego wynosi 1s. Więc musze zrobić podtrzymanie masy na min. 10s np. na NE555.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYSTARCZY 200mA :th: [br]Dopisany: 18 Październik 2007, 21:48 _________________________________________________ja podłączyłem bez przekaźnika i działa ale jak chcesz to możesz załorzyć przekaźnik-zwykły 3A-5A kosztuje ok 1.50zł

opis wejść przekaźnika

pkfb2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cały czas ? zależy od sterownika, niektóre mają 10sek, niektóre 20sek a niektóre 30sek.-mój ma 30 sek ale po tym czasie sygnał znika. w praktyce wystarczyło by 10 sek ale przecież nie będe rozbierał sterownika i zmieniał czasów bo to bez sensu. [br]Dopisany: 20 Październik 2007, 00:51 _________________________________________________nie jestem pewien ale cały czas to chyba nie może być :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam troszeczke inne pytanie... nie mam alarmu ani zamykania w pilocie... Zamykajac dzrwi osd strony paszaera przy otwartych szybach domyka sie tylko jedna wlasnie ta od pasazera... zaykajac dzrwi od strony kier nie szyby nie domykaja sie wogole(zadna z nich) co moze byc tego powodem??pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć - może krancówka przy klamce ?? nie mam pojęcia, dziwne że tylko jedna ci się zamyka szybka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wtrące swoje 5 groszy do tych el. szyb .

Cały bajer zależy od tego czy alarm ma funkcje domykania szyb.Funkcja ta polega na tym że po zamknięciu Centrala pojawia się drugi impuls (masa) na zamknij przeważnie ok 30s. Szybki mają zabezpieczenie przeciążeniowe także silniczki sie nie spalą.

Kabelek brązowo-czerwony jest do o ile dobrze pamiętam połowy 97roku i właśnie trzeba go podłączyć do kabelka zamknij z centralki alarmowej.

Po 97 roku sterowanie Centralnego Zamka jest już 2x(-) i tu jest prosta sprawa wystarcz zaprogramować lub połączyć "domykanie" (czyli wydłużyć sygnał na zamknij) i szybki idą do góry, nie potrzeba podłączać do tego brązowo - czerwonego kabelka.

Jeszcze jedna ważna sprawa jeżeli ktoś będzie chciał sobie kupić sam sterownik Centralnego zamka a ma domykanie szyb z kluczyka to niech szuka sterownika z funkcją komfort.

pozdrawiam i myśle że moje 5 groszy komuś pomoże :th: :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie gidze znalesc ta mase z alarmu[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2008, 08:55 _________________________________________________mam pytanie bo ja robie wlasnie z tym i niemoge sie dogadac gdy przystawie kabel do masy auta to mi domyka a gd otworze szyby i chce jeszcze raz zamkac to mi tylko zamyka zamki a szyby nieruszaja oco chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja posiadam orginalny alarm audi w mojej B5 i czy jest mozliwosc podpiecia sie do niego i zrobic takze podnoszenie szybek? Jezeli tak to jaki kolor bedzie miał ten przewod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam B5 z 95 roku, mam w niej centralny zamek z kluczyka i domykanie szyb przy dłuższym przytrzymaniu zamkniecia drzwi. Kupilem piloty wraz ze sterownikiem z opcja komfort i otwieraniem bagaznika. Jak to zalozyć? Ktoś pomoże???

Pozdrawiam

Grzesiek

czytałeś mój post od początku ? jest tylko 1 strona i pisze pod które kabelki trzeba sie wpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem, rozkręciłem, podłączyłem, alarm SEO zaprogramowałem no i działa :good:

jeżeli ktoś potrzebuje instrukcje instalatora do alarmu SEO to pisać na PW

konkretne fotostory szacun :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...