Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Domykanie szyb z pilota


fantastic

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ponowie swoje pytanie...

zamontowałem alarm niefabryczny z domykaniem. wszystko ładnie udało mi się podłączyć nawet znalazłem kabel w kostce od domykania (u mnie to był brązowo-popielaty) i jak zamykam auto z pilota centralny się zamyka, alarm się uzbraja a szybki jadą do góry, ale jak otwieram auto kierunki migają (czyli alarm się rozbraja) ale centralny się nie otwiera. Jeżeli kabla od domykania nie mam podłączonego wszystko gra jak trzeba. Dostrzegłem jeszcze jedną sprawę jak mam podłączony ten kabel od domykania jak zamykam auto słyszę taki specyficzne piknięcie z bagażnika z lewego boku, takie samo jak zamykam auto z kluczyka.

Może ktoś się z tym spotkał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff napisałem do ludzi od STIG-a i mi wszystko wyjaśnili.

Zamykanie szyb i zamków mam na przewodzie szarym z brązowym paskiem - to ten do którego miałem podłączone zamykanie drzwi i nie brałem go pod uwagę przy pomiarach - wystarczyło podłączyć do niego sygnał domykający szyby i wszystko działa super.

xmtx - u mnie nie ma tego efektu - czy otwieranie masz na przewodzie brązowym z szarym paskiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest nadal lipa mi się zdaje że wcześniejszy właściciel sporo namieszał w elektryce...

podejrzewam że masz sterowanie naprzemian plusem i minusem, po podaniu w jednym czasie sygnału o 2 różnych polaryzacjach robi się po prostu zwarcie.

to tylko teoria ale możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wlasnie zamontowalem sterownik wszystko dzala bez problemu szyby sie zamykaja :kox:

mam tylko male pytanie w moim sterowniku mam tez opcje otwierania szyb :blink:

wie ktos gdzie ten kabelek podlaczyc ? :mysli:

Otwieranie szyb podłącz do kabelka otwierającego centralny zamek - po podaniu na niego sygnału masy przez 3 s otworzy szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. A u mnie kicha :confused4:. Mam AEB'a z 95 roku, robię tak jak kolega w opisie i gdy stykam kabelek z masą i tym brązowo-czerwonym to po 3 sekundach szyby się domykają. Podłączyłem na stałe tak jak w opisie i do testów. I po zamknięciu centralnego szyby nawet nie drgną... Co jest :kwasny::wallbash::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam pytanie odnośnie domykania szyb z pilota, bo chcę sobie takie coś zrobić ale nie wiem co potrzebuje. Posiadam Audi A4 z 97 roku. Nie posiada domykania szyb z kluczyka, sprawdzałem kilka razy, posiadam nie oryginalny alarm i chciałbym by po uzbrojeniu szybki szły do góry ? Co potrzebuję jakiś sterownik, moduł czy jeszcze coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam domykanie szyb jak trzymam przycisk w kluczyku , chce by po zamknięciu samochodu same sie domykały tylko gdzie w AJM znajdę ten przewodu masowy od alarmu czy centralki [br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 13:35_________________________________________________Koledzy mam prośbę niestety z tego wzoru u mnie kostka od szyb z 2000 r jest inna są kable i każdy jest odpowiedzialny za inna szybe od strony kierowcy działa na zasadzie próbówki a od strony (pasażera niestety niestety nie działa tylko jesli odłacze go od włącznika od strony kierowcy i tu zaczynaja sie schody ) prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem u siebie i działa elegancko :good: Musiałem tylko przestawić opcje zamykania w alarmie. Jest git :good: Świetny opis :good::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbuje właśnie podłączyć u siebie domykanie szyb z pilota. Elektrykę szyb montowałem sam, ponieważ jej nie było w ogóle :P kupiłem oryginalną kompletna instalację na 4 szybki, włożyłem, ale nie było prądu i jakieś kabelki musiałem mostkować... jakie? nie pamiętam już :P Jedyne co wali w kulki i raz działa raz nie to ta opcja gdy naciśniesz przycisk raz to opadają szybki do końca. Po długim szukaniu sygnału z probówką w końcu coś znalazłem, ale domyka się tylko jedna szyba :facepalm: mianowicie pasażer z przodu reszta ani drgnie...

Dołączam zdjęcia:

54p8.jpg

To jest to miejsce gdzie mostkowałem, a zaznaczone kabelki nie wiem od czego są, ale tam sygnału raczej nie ma i wyglądają jakbym je wyciągnął z kostki bo są fabrycznie sprasowane, leża luźno zaizolowane.

ijb3.jpg

Na tej kości zaznaczony przewód to właśnie ten gdzie znalazłem sygnał domykania probówką, ale domyka tylko tę szybę pasażera z przodu. Ta kość też leży luźno

bbuj.jpg

Jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę mi pomóc bo łeb mi już pęka od przekmin :D

Pozdrawiam!

Nowe info: Strzałka nr. 2 to przewód, który domyka mi wszystkie szyby, ale nie za każdym razem. Raz domknie, a zaraz trzy razy nie domknie. Wie ktoś o co może chodzić?

rqhb.jpg

Dobra Pany, powiedzcie mi od czego jest ta zielona kość :P Bo jak zewre przewód 1 z 2 to przekaźnik coś tam przełącza się i nagle działa na wszystkie szyby i elegancko za każdym razem ta opcja opuszczenia szyb jednym kliknięciem, później jak puszczę te przewody to przekaźnik tym razem odcina zasilanie od całej instalacji. Dalej rozkminiłem że jak do przewodu 1 dam mase z byle kąd i przytrzymam to wszystkie szyby się domykają. POOOMOCY :P

fbdj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie. Jako że centralkę kupiłem i zamontowałem jakieś 2 lata temu, to wtedy nie podpiąłem domykania szyb, z że teraz mi się to spodobało to się wziąłem. Co zrobiłem: tylko z centrali wyjąłem zworkę i moduł działa, ale jest jedno ale:) podczas otwierania z pilota opadają również szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje meega starego kotleta. 

Mam a4 b5 z 98r i tez chciałbym mieć domykanie szyb. Mam nieoryginalną centralkę od c.z (obsluguje domykanie), brak alarmu. U mnie sterowanie c.z jest dwoma masami (tak jak ktos pare postów wcześniej opisał), i nie wiem jak ugryźć temat bo jak przytrzymam przekręcony klucz do zamykania to szyby sie nie zamykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...