Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Klimatronic nie działa, sprężarka nie załącza się.


rogal18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z klimatyzacją. Zauważyłem go gdy podczas jazdy w deszczu chciałem zapobiec parowaniu szyb poprzez włączenie klimy, ale mimo tego auto ciągle było dosyć zaparowane. Następnego dnia wykonałem test i okazało się ze po włączeniu klimy (przez naciśniecie przycisku nawiewu na szybę czy porostu przycisku płatka śniegu) wentylator ani sprężarka nie załącza się ale płatek śniegu się świeci. Zauważyłem również, że czasami podczas pierwszej próby uruchomienia klimy po włączeniu auta obroty delikatnie spadają jakby auto podejmowało próbę uruchomienia klimy ale rezygnowało. Kolejne wciskanie płatka śniegu nie przynosi żadnego efektu.

Chciałem wykonać test vagiem ale nie da się odczytać modułu klimatyzacji, może kabel jakiś za słaby bo najtańszy z allegro.

Co możecie poradzić ? jechać do znajomego i wykonać skanowanie jego bardziej profesjonalnym sprzętem czy sprawa jest raczej oczywista (zatarta sprężarka) ?

Jestem elektronikiem i mam urządzenia pomiarowe, gdybym wiedział jak to mógłbym sprawdzić czy prąd dochodzi do sprzęgiełka. Niewiem tylko jak to dokładnie działa i co musiałbym mierzyć żeby znaleźć problem.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to w układzie jest czujnik ciśnienia i w przypadku braku czynnika sprężarka się nie załączy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale jeżeli niema czynnika to chyba powinno ty wywalić jako błąd, może niech ktoś kto miał z tym do czynienia się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie ma czynnika to śnieżynka sie nie zapali, wyglada to na awarie panelu klimatronika. Na poczatek spróbuj wywołac kody błedów bezposrednio na klimatroniku. Jezeli nic tam nie bedzie to zostaje rozebranie kliamtronika i sprawdzenie elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed tym incydentem jak włączałeś klimę to sprężarka warkotała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinka,z góry przepraszam,ale nie chciałem zakładać nowego tematu,szukałem ale nie znalazłem nic konkretnego,wczoraj jak jechałem z roboty do domu postrzępił mi się pasek od klimy i zauważyłem ,że ucięty jest zielony kabelek od klimy,teraz klima się nie chce włączyć,może ktoś wie gdzie ten kabelek był podłączony bo zostało mi go dosłownie z 10 cm,i nie mam pojęcia gdzie on był podłączony,prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinka,z góry przepraszam,ale nie chciałem zakładać nowego tematu,szukałem ale nie znalazłem nic konkretnego,wczoraj jak jechałem z roboty do domu postrzępił mi się pasek od klimy i zauważyłem ,że ucięty jest zielony kabelek od klimy,teraz klima się nie chce włączyć,może ktoś wie gdzie ten kabelek był podłączony bo zostało mi go dosłownie z 10 cm,i nie mam pojęcia gdzie on był podłączony,prosze o pomoc

po 1. przy minusowej temperaturze i tak nie odpalisz klimy. B5 po prostu tak mają :cool1:

po 2. jaki zielony kabelek? Zrób fotki. Jedną z bliska, a drugą z większej odległości, będzie nam łatwiej Ci pomóc :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha,nie wiedziałem :gwizdanie:,postaram się jutro zrobić fotki i wrzucić,kabelek koloru zielonego,podłączony do pompy klimy,zastanawiam się czy on nie był podłączony do wentylatora,ale nie jestem pewien bo nie znam się na tym(w 80-tce nie miałem klimy) :rolleyes: szukałem drugiej części kabla ale nic nie znalazłem tylko wentylator ma kabel z wtyczką i jest odłączony,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mi tez ucielo ten kabelek nasztukowalem go pociagnalem go do wiazki lecz klima nie zalacza sie i od poczatku nie zalaczala sie ale wiem ze nabita bo bylem sprawdzac i dzisiaj tak z glupia podpiolem ten kabelek bezposrednio do akumlatora i odziwo klima sie zalaczyla i teraz pytanie gdzie moze tkwic problem ze po podlaczeniu kabla do wiazki i wcisnieciu sniezki na klimatroniku zero reakcji ??[br]Dopisany: 18 Lipiec 2011, 20:59_________________________________________________rozebralem panel kombinowane bylo cos w nim cos lutowane wiec postanowilem zakupic panel tylko tu rodzi sie pytanie jaki bo chyba nie wszystkie beda pasowaly do a4 z 1995 1.9 tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci już w temacie, sprawdź błędy wtedy coś można powiedzieć, a nie kupujesz panel jak być może masz sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...