Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto wyciąć katalizator ?


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie możesz nierdzewną rurę kupić też w hurtowni z metaliami jub sklepie z hydraliką przemysłową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: 2006-08-28, 23:04

też sie przymierzam do wycięcia :mrgreen:

jak dam rade to w przyszłym tygodniu się go pozbędę i dam znać :cool:

trzymam zdeniu za słowo i będę ponownie wdzieczny za info heheh( regeneracja amorków) :lol: daj znać jak zrobiłeś czy jest różnica w dynamice itd > Podobno słyszałem ze najlepszy efekt uzyskuje się wstawijąc rurkę 2,5 cala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi możę powiedzieć ile kosztuje wycięcie kata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello

ja chce zmienic katalizator na 2.5" rurke z kwasowki, bylem w hurtowni i tam 2.5" rurka ma jakies 76mm-to chyba za duzo, moglby ktos podac jakie wymiary w cm lub mm powinna miec taka rurka wewnatrz badz na zewnatrz? czy jezeli zainstaluje delikatnie wiekszej srednicy to bedzie mialo ujemny wplyw na jazde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że średnica rur wydechu to dla diesla 55mm a benzyny 50mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sie przymierzam do wycięcia

jak dam rade to w przyszłym tygodniu się go pozbędę i dam znać

zdeniu, jak bedzie Ci ktos dorabial rurke to zapytaj sie ile by kosztowalo zrobienie jeszcze jednej i najwyzej bym to kupil od Ciebie.

Wal na PW jak cos.

wydaje mi się że średnica rur wydechu to dla diesla 55mm

Dokladnie to chyba 56mm ale reki nie dam sobie uciac. :mrgreen:

U mnie w miescie jak zobaczyli to krzykneli 100zl za wyciecie ale jak powiedzialem, ze kat zabieram to sie rozeszli i juz im chyba nie bardzo pasowalo. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

ja również chcę wyciąć katalizator tylko obawiam się niefachowego montażu (zła średnica rurki itd). Macie może jakieś pewne dane jakie rurki się wstawia? To było pierwsze pytanie, drugie natomiast jest takie: dziwny smród (na forum kiedyś ktoś to określił mianem zapachu rozpuszczalnika) przy odpaleniu po dłuższym postoju oznacza umierający katalizator?

Dacie mi odpowiedź to jadę od razu wycinać dziada :mrgreen:

[ Dodano: 2006-08-29, 13:22 ]

umówiłem się na jutro na wycięcie :mrgreen: nie wiem czemu ale obawiam się lekko... :roll: Czekam na odpowiedzi na moje pytania chłopaki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeniu, jak bedzie Ci ktos dorabial rurke to zapytaj sie ile by kosztowalo zrobienie jeszcze jednej i najwyzej bym to kupil od Ciebie.

Wal na PW jak cos.

powiem Ci tak że mnie to nic nie będzie kosztowało

robota gratis, pracuje w branży motoryzacyjnej (hutrownia części) tak więc ma się wiele warsztatów które chetnie robią tanio lub gratis aby sie przymilić :mrgreen:

ale zapytam czy dałoby rade dorobić sama taką rure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie w drugą stronę. Wszyscy mówicie o wycięciu katalizatora. Ja kupiłem już z wyciętym :razz: .Ostatnio byłem na kompie i gościu stwierdził że, przez to pali mi więcej i zaproponował mi założenie katalizatora. Mam się w to ładować czy gościu chce mnie tylko wyciąć na kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie w drugą stronę. Wszyscy mówicie o wycięciu katalizatora. Ja kupiłem już z wyciętym :razz: .Ostatnio byłem na kompie i gościu stwierdził że, przez to pali mi więcej i zaproponował mi założenie katalizatora. Mam się w to ładować czy gościu chce mnie tylko wyciąć na kasę.

Owszem pali więcej, ale przez to autko jest żywsze :grin: . Przez VAGa można chyba umniejszyć dawkę paliwa, wtedy wróci do normy i będzie dużo taniej niż nowy kat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

Owszem pali więcej, ale przez to autko jest żywsze :grin: . Przez VAGa można chyba umniejszyć dawkę paliwa, wtedy wróci do normy i będzie dużo taniej niż nowy kat.

Pali więcej? o ile więcej? jutro jadę wyciąć ale jeszcze mogę się rozmyślić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mi gośćiu za wycięcie śpiewa 350zł - wydaje mi się drogo fakt tłumaczy że musi cały wydech zwalić i trudny dość dostęp przy silniku a pozatym wkład z kata wywala i nie wiem mam jeszcze czas aby się zdecydowac na ten zabieg ale nie wiem bo widziałem kat. za niespełna 600zł nówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to zaceny :?: W olsztynie w hurtowni wydechów tłumik rozprężny zabudowany jak kat kosztuje 90 pln + 50 robote Za 140 zeta jest po problemie, tłumik oczywiście Polski :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...