Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] GAZ


wojtas-audi

Czy jestes zadowolony ze swojej instalacji gazowej?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojej instalacji gazowej?



Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie dowiedziec wszystkiego o zagazowaniu A4 o silniku 1,6 , moze na forum ktos ma taka zagazowana to bardzo bym prosil wszystkich , moga byc wyzsze silniki o swoje "wrazenia" , zalety , wady, koszty instalacji, spalanie i ogolnie eksploatacje A4 na gazie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy obecnych cenach gazu i paliwa opłaca się wogóle gazować auto??Chyba trzeba naprawde ogrome ilości kilometrów trzaskać , żeby się instalka zwróciła :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem tez sie nad tym duzo zastanawiam, zwolennikiem nie jestem, ale prosze o informacje i opinie tych ktorzy juz maja gaz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym Bardziej po założeniu nie zostaniesz jego zwolennikiem :) Hugo ma racje że przy takich cenach paliwa to raczej bezsensu,teraz musisz jeszcze doliczyc koszty przeglądów i szybsze zuzycie silnika itp. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas odradzam zalozenie gazu... Auto troche zamuli, a chcesz jeszcze felgi 17" zalozyc :) Przeciez nie robisz takich ogromnych ilosci kilometrow zeby oplacalo ci sie gaz zakladac. Tym bardziej ze ceny gazu wzrosly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel mial gaz w A4 1.8 , wstawil sekwencje, kosztowalo go to ok .4000 zl , spalanie mial srednie ok . 12-13 litrow,nie narzekal na instalke ale zrobil na niej tylko niecale 8 tys km, i mu rabneli auto w wawie :evil: koszty instalki w plecy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie sekwencje na STAG`u 200

pali w miescie lub na trasie (ale bez ograniczen na pedale gazu) max 14,5L gazu !

jezdze duzo glownie w trasy dlatego mnie osobiscie gaz wychodzi sporo taniej niz diesel nawet wliczajac to czestsze wymiany filtrow swiec itd

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem 2 auta i do obu założyłem lpg. WV golf i BMW.

BMW E36 '95; 1,6 i palił średnio 8,5l gazu lub tyle samo PB(7l trasa - 10l miasto).

Instalacja BRC sekwencja.

Przy obecnej cenie paliwa w moim mieście PB 3,89 LPG 1,98 to LPG prawie o połowę tańsze paliwo. Jadąc w trasę 300km PB tankowałem za jakieś 100pln a gazu za 50pln. Dwie takie trasy i zwracał się koszt droższego przeglądu, a po około 20 000 km zwraca się instalacja. Po prostu gaz jest 2 razy tańszy tyle tylko że trzeba wywalić 3,5 tysiąca na instalacje.

A szybsze zużycie?? - Audi to nie Polonez. Golfem 1,3 '88rok jeździłem 4 lata i nic mu nie było (instalacja do silnika z gaźnikiem) a przed sprzedażą przebieg 250 tys. i motor igła.

Sam oceń czy warto, no chyba że rocznie robisz 5000km to odpada, ja robie około 20 25tys.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o moj silnik oplacalo sie jak najbardziej nawet jesli zadko jezdze.... po przy mojej jezdzie spalanie benzyny bylo 14-15l na 100km :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ale poprzedni wlasciciel jest moim bardzo dobrym znajomym :) A czy twoj silnik tez wydaje taki specyficzny dzwiek : cos jakby samolot odrzutowy :P czy tak jakby mial intercooler...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze u mnie wszystko chodzi elegancko :) a do 5tys obr jest taki dzwiek a pozniej slychac juz ryk V6 :D przy dodawaniu gazu tak jest... myslisz ze to sprzeglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej otwórz maske zapal silnik i jak bedziesz w stanie zatrzymac wiatrak przy chlodnicy ten wiekszy :) bo ten maly jest od klimy tzn ze lozysko w sprzegle masz ok u mnie bylo zatarte lozysko i efekt byl taki jak opisalem wczesniej zamiast wiatrak rozpedzac sie powoli (po to w ogole jest to sprzegło) to zaczal sie obracac od razu robiac przy tym zaj.... glosny dzwiek :)

moze i to fajnie wylo ale balem sie ze sie kiedys urwie i rozp.... mi obie chlodnicy !:)

masz gaz u siebie? jak masz to poslij mi fotke swojego silnika chcialem zobaczyc jak Ci to podlaczyli

c u l8r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem :) fotki mojej A4 sa w dziale neiwbe i tam jest kilka fotek silnika... ja podam od razu linka:

http://img501.imageshack.us/my.php?image=pict13383ua.jpg

http://img501.imageshack.us/my.php?image=pict13365ro.jpg

wyglada to tak sobie i mi sie nie podoba ze te wtryski i przewody sa na wierzchu pokrywy silnika a przelacznik mam automatyczny z lewej strony kokpitu na tej listwie... ale dzieki temu przeglady mniej czasu zajmuja bez wiekszych ingerencji w silnik, i bezpieczniejsze jest. Ale tak jak mowilem estetyka niezabardzo... jesli myslisz o zalozeniu to uwazaj na bardzo tanie okazyjne oferty... bylem ostatnim razem w oplu i facet zalamany siedzial bo w nowej vectrze zalozyli mu gaz za 2,2tys zl. i teraz silnik do wymiany :/ ja mam firmy OMVL bez polskich czesci zastepczych i nic sie nie dzieje tylko cena 5,2tys. zl. nie jest zbyt niska. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powracajac do zalet i wad gazu, to ja w swoim kadecie mam gaz od dwoch lat, silnik chodzi jak igielka, nic mu sie nie dzieje. Utraty mocy nie odczuwam bo zawor jest na tyle duzy ze silnik dostaje w kazdej chwili odpowidnia dawke. Fakt przy mojej jezdzie pali nawet do 12 litrow\100 przy silniku 1.4 ale i tak wychodzi znacznie taniej niz na benzynie (w moich okolicach na dzien dzisiejszy gaz kosztuje 1.92, a benzyna 3.75 bodajze) Instalacja w moim kadziu juz dawno sie zwrocila chociaz robie nim ok. 13 tys. rocznie. A co do kosztow instalacji to zalozenie kosztowalo 1500 zl. Mimo niewielkiej ceny z silnikiem nie ma problemow. Zauwazylem ze majac gaz o wiele wiecej sie jezdzi, tak jest przynajmniej w moim przypadku. Bo wczesniej jezdzilem maluchem i teraz za taka sama kase robie 100km, co znacznie bardziej zacheca mnie do jezdzenia. Faktem jednak jest ze przglad kosztuje 60 % wiecej, w tym roku zamiast 100 zl zaplacilem 163. Lepiej wydac tyle samo kasy co na benzynie a zrobic wiecej kilometrow to oczywiste. Wychodzi na to ze i tak pieniadze zaoszczedzone nie sa namacalne, po prastu wiecej sie jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...