Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] GAZ


wojtas-audi

Czy jestes zadowolony ze swojej instalacji gazowej?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojej instalacji gazowej?



Rekomendowane odpowiedzi

no w sumie masz racje bo gdybym w A4 nie mial gazu to wolalbym juz pojechac oplem na zakupy i zaoszczedzic tym bardziej ze ma wiekszy bagaznik :) a wiedzac ze zaplace tyle samo za droge wybieram komfort :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

nie bede zakładał nowego tematu, bo nie ma sensu skoro jest już podobny :) Od razu pisze, że nie cche odpowiedzi w stylu: "a po co?" "a czy teraz sie opłaca" Bo juz sie tego nacyztalem na pierwszej stronie ;-)

Chodzi o silnik 1,8 i LPG. Jak furki chodzą na gazie, ile spalaja przy spokojnej jeździe, mocno zamula samochód ? No i oczywiście jaką instalacje byście założyli na moim miejscu :)

potrzebuje wszelakich informacji, piszcie wszytsko co moglo by mi sie przydać :D

Pzdr

[ Dodano: 2006-04-15, 14:07 ]

czekam na info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zagazowałem moje pierścienie inst. BRC i to nawet was zaskoczy nie sekfencja. Spoko spalanie 10-12LPG. Chcę poszaleć przełączam na benz i heja chcę econom. jazdy LPG. Ja jestem za ale mam dopiero 4 miech. gaz więc zobaczymy co dalej pozdr !!!!!!!!!!o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas-audi, za kilka m-cy cena gazu ma wynosic 70-75%ceny PB czyli po podwyzkach ok 3,3-3,4pln.Nie ma sensu nawet o tym myslec! Podobno gaz nie jest tak ekologiczny jak sie to wydawalo na poczatku i niby tym sie kieruja ustawodawcy...prawda wiadomo ze jest inna...na potwierdzenie moich slow powiem ze zaprojektowalem w zeszlym roku ok 20 stacji z gazem, a w tym ok 5, z czego 3 wycofalo sie z budowy...tyle na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas-audi, za kilka m-cy cena gazu ma wynosic 70-75%ceny PB czyli po podwyzkach ok 3,3-3,4pln.Nie ma sensu nawet o tym myslec! Podobno gaz nie jest tak ekologiczny jak sie to wydawalo na poczatku i niby tym sie kieruja ustawodawcy...prawda wiadomo ze jest inna...na potwierdzenie moich slow powiem ze zaprojektowalem w zeszlym roku ok 20 stacji z gazem, a w tym ok 5, z czego 3 wycofalo sie z budowy...tyle na ten temat

No poki co nie zamierzam gazowac A4 :razz: Ale czas pokaze, to architektem jestes, to jakies tanie projekty np domków ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy obecnych cenach gazu i paliwa opłaca się wogóle gazować auto??Chyba trzeba naprawde ogrome ilości kilometrów trzaskać , żeby się instalka zwróciła :roll:
oplaca sie na 100% ja place za instalke 5500 , przy cenie gazu ( 2.10 ) Pb ( 4.30 ) przy jezdzie o.5/0.5 trasa miasto przy ziwekszonym zuzyciu gazu o 10%/100km wychodzi ze okolo 25 tys moze nawet mniej sie zwraca wiec w moim przypadku jezeli w 1 mc robie kolo3 , w okresie wakacyjnym duuuuzo wiecej( miesiac urlopu) to zwrot instali kolo 6 mc na maxa, czyli jezeli ktos decyduje sie na zalozenie instalki musi zadac sobie pytanie tak jak pisze Hugoile robie km ?? jezeli mam jezdzic autem przypusmy rok to ja i tak bym sie decydowal bo pozniej jak by nie patrzec latwiej sprzedac auto z duzym silnikiem,niewiem jak z 1.6 ale na pewno 2.6 na sekwencji latwiej sprzedam a nie zamirzam wiec ja sie decyduje ;)

[ Dodano: 2006-06-24, 14:56 ]

wojtas-audi, za kilka m-cy cena gazu ma wynosic 70-75%ceny PB czyli po podwyzkach ok 3,3-3,4pln.Nie ma sensu nawet o tym myslec! Podobno gaz nie jest tak ekologiczny jak sie to wydawalo na poczatku i niby tym sie kieruja ustawodawcy...prawda wiadomo ze jest inna...na potwierdzenie moich slow powiem ze zaprojektowalem w zeszlym roku ok 20 stacji z gazem, a w tym ok 5, z czego 3 wycofalo sie z budowy...tyle na ten temat
Murzynz ta podwyszka (lub podobnymi)strasza juz od 1,5 roku, bo tyle jezdzilem cali na gazie,jak do niej zalozyłem gaz to litr kosztowal jakies 1.8 teraz na tej samej stacji kosztuje 2,08 , jaki % poszedl do gory w porownani z pb, jezeli wejdzie ta usawa co piszesz to od stycznia a do tego czasu raczej instalka powinna sie juz kazdemu zwrucic jezeli zaklada, bo inaczej tez nie widze sensu , a zawsze bedzie lpg tansze, a czy myslicie ze od stycznia pb nie pojdzie w gore?? ja stawiam ze bedzie szlo i lpg zawsze bedzie tanszy i bardziej oplacalny wiec jak ktos planuje to lepiej robic to juz teraz ;) to tylko moje skromne zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również założyłem gaz sekwencję BRC do swojej A4 1,8 i powiem szczerze ze wcyklu mieszanym wyszło mi spalanie rzędu 9,3l/100km !!! Fakt nie rozpędzałem sie do 150 km/h ale zważywszy że przez remonty drogi Kraków - Tarnów jazda do najlepszych nie należy to spalanie naprawdę rewelka, żadnych zauważalnych spadków mocy, nawet nie czuję kiedy przełącza z PB na LPG, a jazda 2x tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK CIE STAć NA A4 TO POWINNO CIE BYć STAć I NA WAHE DO NIEJ TO MOJA DEWIZA

Hugo : Nie pisz z włączonym Caps Lockiem , bo to oznacza krzyk i jest nie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK CIE STAć NA A4 TO POWINNO CIE BYć STAć I NA WAHE DO NIEJ TO MOJA DEWIZA

Nie każdy jest krezus kto jeździ A4. Przy obecnych cenach to jest normalny samochód i dlaczego by go nie zagazować? Poza tym ja np. dla zasady nie lubię płacić haraczu Orlenowi i jeśli mogę to jeżdzę taniej = na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
JAK CIE STAć NA A4 TO POWINNO CIE BYć STAć I NA WAHE DO NIEJ TO MOJA DEWIZA

Nie znam kogoś, kto mimo kupy kasy nie lubiałby zaoszczędzić na czymś. A po drugie, stać mnie było na kupienie A4 ale nie wiem czy jeździłbym na benzynie tyle co jeżdżę teraz na gazie, bo jednak jest to oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK CIE STAć NA A4 TO POWINNO CIE BYć STAć I NA WAHE DO NIEJ TO MOJA DEWIZA

Hugo : Nie pisz z włączonym Caps Lockiem , bo to oznacza krzyk i jest nie mile widziane

Człowieku piszesz jak bys mial conajmniej auto za 100 tys zł !!! A-4 mozna kupic juz za 13 tys wiec kolo nie pisz ze jak ktos ma A4 powinno go stac na pb, nawt ten który jezdzi A8 ma gaz a Dlaczego?? bo lubi jezdzic tanio ale wygodnie !!!!! moim zdaniem w tej chwili dowaliles osobom ktore maja lpg !! czujesz sie lepszy i bogatszy?? to chyba nie byl temat ktory pyta czy stac czy nie tylko czy oplaca sie go zlozyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam oprócz a4-ki forda oriona 1.6 16V 105 KM zagazowany w pierwszym tygodniu po sprowadzeniu (2002) z racji przebiegu w granicach 55-60 tyś/rok nie moge na gaz złego słowa powiedzieć... dlatego napisze :mrgreen: Koszt instalacji był w miare niski bo około 1500pln-ów a przy moim przebiegu rocznym zwrócił sie bardzo szybko i faktycznie była to jazda za grosze gdzie cena gazu była na poziomie 0,96-1.05/1litr. Niestety finanse to jedyna zaleta instalacji. Co do mocy, po optymalnym(czytaj ekonomicznym) wyregulowaniu inst moc spadła do 92 KM przy spalaniu 7-8l/100km a o momencie nie wspomne czyli ponad 10 koników poszło się paść. Przy regulacji do 102KM spalanie wzrosło do 13-15l/100km więc nie ma to sensu. Bagażnik zmalał o butle 50litrową bo mniejsza ze względu na zasięg nie miała sensu. Prędkość max przy gazie spadła do 180 z 200. do tego dochodzą coroczne przeglądy instalacji. Dwa razy do roku (w moin przypadku bo fordowskie silniki 1.6 16V żle znoszą zagazowanie) wizyty regulacyjne przed i po zimie ze względu na różny skład gazu. Kilka awari osprzętu do gazu (mikser, 2x komputer, silnik pompy gazu, komp do sondy lambda) ,co prawda wszystkie na gwarancji, mimo to skutecznie zniechęciły mnie do gazociągów. Instalacje z wtryskie gazu pozbawione są części wad występujących w starych typach ale ze względu na koszt samej inst i koszta jej obsługi wolałem zmienić auto na ropociąg i to jeden z najlepszych w swojej klasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam 3 auto na lpg i nie narzekam, zakładałem instalacje w sprawdzonym warsztacie. Przed audi miałem fieste 1,6 16V na gazie i zrobiłem nią 60tys w ciagu 2,5 roku i nic przy niej nie robiłem oprócz standartowych wymian, teraz dalej jeżdzi nią moja dziewczyna i dalej jest ok. A jak zakładałem do niej gaz to wszyscy mówili ze 16V w fordzie nie jezdzą na gazie, że beda same problemy. Teraz w audi tez mam gaz od ponad roku, zrobilem 20tys i tez nie narzekam mimo ze jest to gaz za 2tys zł. Dużo zależy od instalacji którą zakładamy i od montażystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam 3 auto na lpg i nie narzekam, zakładałem instalacje w sprawdzonym warsztacie. Przed audi miałem fieste 1,6 16V na gazie i zrobiłem nią 60tys w ciagu 2,5 roku i nic przy niej nie robiłem oprócz standartowych wymian, teraz dalej jeżdzi nią moja dziewczyna i dalej jest ok. A jak zakładałem do niej gaz to wszyscy mówili ze 16V w fordzie nie jezdzą na gazie, że beda same problemy. Teraz w audi tez mam gaz od ponad roku, zrobilem 20tys i tez nie narzekam mimo ze jest to gaz za 2tys zł. Dużo zależy od instalacji którą zakładamy i od montażystów.
Nie inaczej jak piszesz,zalezy kto go zaklada i jak wyreguluje,mialem opla caliubre zrobilem prawie 60 tys w 1,5 roku instalacja za 1800 zl i zadnych problemow, teraz zagazowałem swoje v6 zrobilem nie cale 10 tys i tez jak narazie ok ;) poprostu zalezy kto i jak zamontuje ta instalke, a jezeli chodzi o tdi jest oki ale i tak wole dzwiek benzynki z gazem:) prawie to samo wychodzi ( pln) ale zato kupimy beznyzynke za tansze pieniazki z lepszym wypsazeniem ;) to tylko moje skromne zdanie i niechcem urazac tutaj oczywiscie zwolenikow disla ;) Pb czy On ?? chyba zelezy juz tylko od gustu ;) a o tym nie dyskutujmy :) nooo jeszcze jest jedna sprawa jak ktos ma ropke prawie za pól darmo no to inny przypadek ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi jest juz moim 3 autem na lpg,i jak do tej pory nie moge powiedziec nic zlego.czasem nawet wydaje mi sie ze jest ciutke szybszy od benzyniaka.zrob sobie proste obliczenie,ile kilometrow zrobisz w jakims przedziale czasu -oblicz ile wydasz na paliwo a ile na gaz dodaj do tego koszty montazu instalacji i juz wszystko jasne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagne ten watek jeszcze raz bo i ja sie zastanawiam ostro nad zalozeniem LPG do swojej Niuni. Niestey Audi ciagnie paliwa sporo a mi na same dojazdy tylko do pracy z powrotem wychodzi rocznie 19200 km nie liczac jakichkolwiek wypadow wakacyjnych czy weekendowych takze suma sumarum rocznie wyjdzie okolo 30000 km i wiecej.

JAkiej firmy instalacje zakladac najlepiej i w miare dobrych pieniadzach?

Zastanawiam sie nad sekwencja ale powiedzieli mi ze koszt to 3400 zl a zwykla II generacji 1800 zl.

Co sadzicie o tych STAG 300?

Czy moze lepiej KME?

Szczerze powiem nic mi te w/w firmy nie mowia znane to BRC czy Landi.

Jak sie zachowuja silniki 1.6 ADP na gazie czy cos sie z nimi nie dobrego dzieje?

pozdr

PS

mam Matiza na gaz zrobilem nim na samym gazie (tzn odpalam na benzynie kawalek jade i gaz) 160 000 km i nic absolutnie sie nie dzieje wiec nie slucham bzdur ze silnik pada czy cos innego bo teraz mam przebieg okolo 200 000km na nim i pomiedzy zmianami oleju dolewam okolo 0.5 l zmiany co 15 000 km. A co do jazdy to auto lepiej sie zachowuje na gazie niz na benzynie tzn jest szybsze i energiczniejsze dynamika o wiele lepsza niz na benzynie. Nie wiem od czego to zalezy bo powinno byc odwrotnie ale wiem jak sie zachowuje na drodze na gazie i na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagne ten watek jeszcze raz bo i ja sie zastanawiam ostro nad zalozeniem LPG do swojej Niuni. Niestey Audi ciagnie paliwa sporo a mi na same dojazdy .

Daj se spokój z tym gazem niesłyszałeś ile ma kosztować w styczniu litr LPG. Daremna robota , więcej kłopotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...