Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] GAZ


wojtas-audi

Czy jestes zadowolony ze swojej instalacji gazowej?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony ze swojej instalacji gazowej?



Rekomendowane odpowiedzi

moze i bedzie kosztowac 3 zl ale benzyna bedzie kosztowac 5 zl wiec i tak sie bedzie oplacac. W niemczech benzyna chodzi po 1,2 E wiec Polska musi dorownac. A gaz bedzie drozszy o tym nie watpie ale i tak roznica miedzy nim a benzyna bedzie kolo 2 zl. Takjze ja jestem zdecydowany przy takich przebiegach jakie robie.

Edit

nawet gdyby kosztowal 70% ceny benzyny( zakladam cene benzyny 5 zl i gazu 3.5) to i tak na 100 km liczac spalanie 10l benzyna i 11l gaz to wyjdzie ponad 10 zl taniej a przy 1000 km 100 zl a przy przebiegu 30 000km 3000zl wiec zwrot instalacji po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie bo odbiegamy od tematu a ja juz co do gazu decyzje podjolem ze bede go zakladal. :twisted: :twisted: :twisted:

Prosze wiec o wypowiedzi dotyczace samych instalacji jakie koledzy posiadaja w swoich autkach a najlepiej zeby były to silniczki 1.6 tak jak moj i o ewentualne uwagi na temat sprawowania sie instalacji LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Elpigaz (sek) , smigam i nie narzekam , a co do litra 3 zł to nie sadze by tak poszlo w gore :) chba ze Pb bedzie ( 98 ) 6 zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem oponentem LPG bo sam przejeździłem na gazie kilkadziesiąt tysięcy. Jednak trzeba to podeprzeć sensowną kalkulacją przynajmniej jeśli chcemy zamontować bo jak się kupuje już z LPG to sprawa jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja zagazowałem swoje autko (sekwencja). Jak narazie nie narzekam. spalanie 10,1-10,6 w mieście raczej spokojna jazda "normalna" na trasie wyszedł 8,6 do 120km/h więc wydaje mi się że jest nadal opłacalne. Zobaczymy jak będzie to dalej od nowego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja zagazowałem swoje autko (sekwencja). Jka narazie nie narzekam. spalanie 10,1-10,6 w mieście raczej spokojna jazda "normalna" na trasie wyszedł 8,6 do 120km/h więc wydaje mi się że jest nadal opłacalne. Zobaczymy jak będzie to dalej od nowego roku.

A jakie spalanie miales na benzynce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez śmigam na II genercji i nie narzekam. Po mieście pali mi 10-11L ale na 17 opony 225. Testowałem teraz na trasie na 35L zrobiłem 390km prędkość 130- 140km/h.

Jak juz napisałem wcześniej dużo zależy także od zakładu ktory Ci ten gaz bedzie zakładał, jak spieprzą robote to i na sekwencji nie bedzie dobrze chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze miałem instalacje BRC i nigdy nie było problemu. Mikser wymieniany miałem tylko raz z Golfie MK2, ale golf zrobił na gazie chyba ze 100tys, a wymianę miał po 80tys.

W BMW miałem sekwencje BRC Sekwence 24 czy jakoś tak i BMW zrobiła w ciągu 6 miesięcy 40 tysięcy i nawet regulacji żadnej nie robiłem. Nie było różnicy w jeździe na potrolu czy gazie. (spalanie, moc). Nawet nie czułem kiedy się załącza.

Podstawa to dobry warsztat, fachowa robota i jakość sprzętu.

Trzeba też pamiętać że w takiej instalacji od czasu do czasu trzeba sprawdzić kilka miejsc, np. czy w mikserze nie ma za dużo takiego jakby "oleju", który wydziela się z gazu. Jest śrubka spustowa to tego przeznaczona.

Teraz chyba gazu nie założę bo nie robię tyle km. Ale to się opłaca, jest dwa razy taniej.

Chociaż niedawno dowiadywałem się o to i sekwencja BRC kosztuje już tylko 2800pln.

A gadka że jak masz audi to ...... – to może właśnie dlatego stać mnie na Audi, bo umiem liczyć. To moje zdanie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
mam sekwencję Auto-Gaz z reduktorem Alaska, jeździ za***iście. Tyle powiem.

Kaziu a jaka cena takiego zabiegu bo mi w serwisie powiedzieli 1800 II generacja i 3400 sekwencja roznica spora ale skoro ma byc duzo lepiej z sekwencja toi ja wybiore.

Powiem ci, że miałem obie instalacje w A4. Mieszalnikowa to dno i po paru dniach szybciutko przerobiłem ją na sekwencję. Jeden dzień roboty a różnica diametralna. Co do ceny, hmmmm. Kurcze nie pamiętam albo 1800 zł albo 2700 zł. Nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja zagazowałem swoje autko (sekwencja). Jka narazie nie narzekam. spalanie 10,1-10,6 w mieście raczej spokojna jazda "normalna" na trasie wyszedł 8,6 do 120km/h więc wydaje mi się że jest nadal opłacalne. Zobaczymy jak będzie to dalej od nowego roku.

A jakie spalanie miales na benzynce?

Prawdę mówiąc to nie powiem bo nie sprawdzałem, bo zaraz po kupnie zainstalowałem instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...