Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana łożyska sprzęgła kompresora klimy firmy ZEXEL


wodi87

Rekomendowane odpowiedzi

1.Na początku zaopatrujemy się w łożysko (num. widoczny na jednej z fotek) w hurtowni koszt około 35PLN.

2.Następnie 3/4 piwa

3.Wymagany kanał lub najazd.

4.Demontażu płyty podłogowej, napinacza paska nie będę opisywał z wiadomych względów.

5.Odkręcamy sprężarkę (4 śruby 8mm) dla laików klucz 13.

6. Następnie w otwory widoczne na fotce wkręcamy dwie śrubki 5mm które blokujemy wkrętakiem i

odkręcamy centralną śrubę 6mm. Klucz 10.

eKl9J.jpg

7.Następnym krokiem jest wykonanie ściągacza. Potrzebujemy do tego kawałka płaskownika, wiertarki, oraz wiertła 5,5mm. Wiercimy 3 otwory, które będą się pokrywały z otworami na sprzęgle.( zaoszczędzamy w ten sposób 380PLN na zakup ściągacza)

eKF6S.jpg

8.W miejsce wykręconej wcześniej śruby 6mm wkręcamy do oporu tej samej średnicy lecz dłuższą śrubę.

eL5yr.jpg

9.Przykręcamy ściągacz trzema śrubkami 5mm. Klucz 8

eLn0r.jpg

10. Wykręcamy śrubę centralną, do momentu, aż sprzęgło nam wyjdzie.

eMjSS.jpg

11.Ściągamy pierścień Segera (widoczny num. łożyska)

eMIPi.jpg

12. Nie mając ściągacza do koła pasowego pobijamy młotkiem przez kawałek drewna raz z jednej, raz z drugiej strony koło pasowe (schodzi bez większych problemów)

eM_hi.jpg

eN6LJ.jpg

13.Tak wygląda nasza sprężarka po zdjęciu koła pasowego.

eNodJ.jpg

14.Wybijamy łożysko.

eNAHr.jpg

eNNa9.jpg

15.Nabijamy nowe i składamy wszystko do kupy w odwrotnej kolejności oczywiście nie używając ściągacza.

16. Na sam koniec, aby koszty naprawy nie były zbyt wysokie udajemy się do sklepu po zwrot kaucji za butelki, nie zapominając oczywiście o zakupie następnej partii piwka, abyśmy mogli delektować się dobrze wykonaną robotą i zaoszczędzoną kasą.

Moje łożysko podczas kręcenia ręcznie kołem pasowym wydawało takie dźwięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie cos ruszylo w tym dziale :polew: kolego super dziekuje w swoim imieniu bo napewno sie przyda :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam ten opis i zaczynam podwijać rękawy mi po zakręceniu strasznie szumi i wyje -dobra schodze do garażu robic ściągacz ,dzięki za opis.[br]Dopisany: 13 Listopad 2010, 17:31_________________________________________________Lożysko wyjęte ale czy jestem zadowolony w 100% tego nie wiem ponieważ nie chciało mi zejsć koło pasowe i musiałem je może nie dotkliwie ale troche pobić na przemian obracając,boje się że może być minimalnie zwichrowane ,cały zabieg robiłem bez wymontowywania sprężarki.[br]Dopisany: 13 Listopad 2010, 19:43_________________________________________________Lożysko wymienione wszystko w jak najlepszym porządku,to łożysko NSK we Wro kosztuje 80pln ja kupiłem innego japońca za 50pln -wymiary :35-55-20 dzięki za opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda na prostą ale z braku kanału lub garażu sie nie podejmuje.

Spróbuje opisać sprawę.

W listopadzie w samochodzie taty a4 b5 wymieniał wszystkie płyny i paski od tego czasu zrobił ok 2tyś km.

Niedawno zerwał a właściwie spalił lub stopił mu sie pasek od klimy ( drugi raz), wyglądało to tak jakby jedno z kół sie nie kręciło.

Czy przyczyną może być sprężarka (łożysko)?.

Próbowałem zakręcić kołem od sprężarki i sie obraca.

I czy konieczne jest rozszczelnienie układu klimy, lub uzupełnienie czynnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda na prostą ale z braku kanału lub garażu sie nie podejmuje.

Spróbuje opisać sprawę.

W listopadzie w samochodzie taty a4 b5 wymieniał wszystkie płyny i paski od tego czasu zrobił ok 2tyś km.

Niedawno zerwał a właściwie spalił lub stopił mu sie pasek od klimy ( drugi raz), wyglądało to tak jakby jedno z kół sie nie kręciło.

Czy przyczyną może być sprężarka (łożysko)?.

Próbowałem zakręcić kołem od sprężarki i sie obraca.

I czy konieczne jest rozszczelnienie układu klimy, lub uzupełnienie czynnika?

W takim razie jeżeli wykluczyłeś pasek, napinacz nie można wykluczyć awarii kompresora. Kompresor może się zacierać w trakcie pracy i stawia opór. Miałem uszkodzone łożysko wewnątrz kompresora i objawy były takie, że po przejechaniu ok 30 km wyraźnie odczuwało się spadek mocy silnika. Łożysko miało uszkodzoną bieżnie i grzało się powodując głośniejszą prace kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ciezko ci bylo wymontowac te sprezarke ?? mi stanela deba :/ jakis czas temu zaczela mi jakos swiergotac , pewnie lozysko i do wyplaty tak jezdzilem az do momentu kiedy zapalalem silnik i prawie mi zgasl ale swiergotanie ustalo , okazalo sie ze pasek sie zmielil a sprezarka a dokladniej to kolo pasowe na niej delikatnie sieprzestawilo xD ;( , zamiast wymiany pewnie lozyska czek amnie wymiana sprezarki :|

i moje drugie pytanie czy jesli sprezarka jest wyciagnieta to mozna jezdzic samochodem normalnie ?? przynajmniej przez jakis czas? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeździć i jak słychać że coś nie tak to lepiej zdjąć pasek i tym odłączyć sprężarkę żeby do takich rzeczy nie dopuścić.

nawet o tym nie pomyslalem , ehhh sprezareczka zajechana ;/ trudno nastepna bedzie :kwasny:

btw chodzilo mi o to czy jak ja wyjmniesz i fizycznie jej nie bedzie w silniku to czy nic sie nie stanie mozna jezdzic tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam takie kompletne sprzęgło z łożyskiem do sprzedania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprezarareczki nie bedziesz mial ?? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, a jak odpalam klime i słychać takie mocne uderzenie ale tylko podczas zalanczania sprezarki, to winne też będzie łożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany da radę wymontować to koło bez wyciągania sprężarki bo szkoda by było czynnika puścić w atmosfere

  • :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może jakieś szkice tego ściągacz? jaki rozstaw mają mieć otwory?

Majeczka, zgadza się, ale chyba gdy ma się kanał:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem ściągnąć sprzęgiełko
1 wykręciłem środkową śrube
2 wkręciłem równo trzy śrubki 5mm do końca
3 mam dorobiony ściągacz kręcąc wygina tylko tą trójkątna blachę ,a sprzęgiełko nie schodzi

dałem spokój coś robię źle jakaś podpowiedź ?
u was zeszło bez problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...