Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Xenony - problem nagłaśniany


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

a ja kupiłem HID H7 6000k i zamontowałem je w tradycyjnych lampach na H7 jakie są w A4 z 96r. (nie soczewki) muszę powiedzieć że jak pojechałem na regulację to nawet świeciły prawidłowo jak normalne H7 .Natomiast natężenie światła przy 6000k jest troche za duże i zdecydowałem ze zamienię je na 4300k. Co do spryskiwaczy widziałem Ori do skody na allegro za 70zł ,myślę że je zamontuję na zderzaku w mojej A4. Miałem Omege C z Ori xenonami w soczewce miały właśnie 4300k i barwa światła jak DLA MNIE było właśnie najlepsza ,a spryskiwacze w omedze odłączyłem ,brały tyle płynu ,ze w zimie to masakra finansowa, robię ok 4 tys km w miesiącu po lokalnych drogach i sikać na szyby trzeba zimą co chwilę .Nie jestem przekonany do tego co zrobiłem w A4 ale trudno już zrobione.... :no: żarniki H7 nowe 6000k będę miał na zbyciu jakby co, bo zakładam jak pisałem 4300k.Bardziej będą też podobne do normalnych H7 55w+50% .I jeszcze jedno w moim dizelku HiD absolutnie nie zakłóca mojego CB radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast natężenie światła przy 6000k jest troche za duże i zdecydowałem ze zamienię je na 4300k

Jesli przeczytałbyś wątek od początku wiedziałbys, że natężenie światła największe jest właśnie przy 4300K...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten wątek wcześniej ale jak to bywa w praktyce w natłoku różnych spraw umknęło mi to z pamięci, a druga sprawa byłem przekonany nie intersując się i nie sprawdzając tego nigdzie że w Omedze C z 2000r a którą miałem od 2004 r Ori to 6000k i byc może zasugerowany tym nie za bardzo starałem się zapamiętać :kwasny: Jak wspominałem błędy zawsze są kosztowne .Żarniki 6000k które kupiłem w zestawie są nowe więc może ktoś będzie chciał odkupić , bo jak czytałem są jednak różne gusty mimo opisów na forum jakie światło lepsze. :) a o gustach jak wiadomo nie dyskutuje się. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w Omedze B ori xenon 4300 k Philips i długo nie mogłem sie przyzwyczaic do jazdy ze zwykłymi lampami. Dlatego Omega jeździłem w trasy a A4 na miejscu i z reguły w dzień. Omega została sprzedana. Po długich poszukiwaniach, dociekaniach kupiłem ori przetwornice KOITO z Avensisa. Słyszałem że żarnik Osram ma bardziej błękitną poświatę od Philipsa. Czy ktos posiada jakąś wiedzę w tym temacie a może miał żarniki tych dwóch marek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

może źle szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi na jedną kwestie:

czy jak zamontuję zestaw HID (załóżmy, że 4300k) do A4 B5 (lampy soczewkowe 2x H7- zamiennik DEPO) z 1996r wyposażonej w FIS , to czy na komputerze (na FIS) nie pokaże mi się kontrolka ostrzegająca o spalonych żarówkach (no bo w sumie HIDy pobierają mniej niż 55 W)?

z góry dzieki za odpowiedz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem HID-y i nie pokazuje spalonej żarówki na pełnym FIS-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keikan w zaleznosci od zestawu jaki kupisz. Niektore wywalaja blad, niektore nie.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki..

a jeszcze jedno pytanie "laika w temacie HID" - co się stanie z akumulatorem jeśli zapalę przypadkiem światła mijania zanim włączę silnik? (bo w instrukcji pisze, że nie wolno tak robić)

nie mówię tu o sobie, bo ja o tym będę pamiętał..ale jeśli ktoś inny siądzie za kółkiem i zrobi taki numer..

akumulator trafi? czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki..

a jeszcze jedno pytanie "laika w temacie HID" - co się stanie z akumulatorem jeśli zapalę przypadkiem światła mijania zanim włączę silnik? (bo w instrukcji pisze, że nie wolno tak robić)

nie mówię tu o sobie, bo ja o tym będę pamiętał..ale jeśli ktoś inny siądzie za kółkiem i zrobi taki numer..

akumulator trafi? czy nie...

U mnie nic sie nie dzieje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. a może zrobić listę z linkami do aukcji, gdzie kupiliscie zestawy HID (bo podejrzewam, że w większości będzie to allegro) z opisem, czy macie FIS czy nie, czy zakłóca Wam coś czy nie, jaki typ (4300, 5000, 6000 K itp) i ogólne wrażenie na temat użytkowania . No i jaki był kontakt ze sprzedawcą (zwłaszcza w przypadkach reklamacji)..Wiem, że może się narzucam, ale myśle, że takie informacje byłyby pomocne dla następnych kupujacych, żeby nie wpaść w niepotrzebne koszty.

W każdym razie będę "dźwięczny" za polecenie jakiegoś konkretnego (sprawdzonego!) zestawu, bo mysle powaznie o zakupie (z tym, że raczej te max do 6000K ).

z góry dziękuję i mam nadzieję, że nie uza tego nikt za spam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ,Iverson i Nowak_Zg kupilismy tu - http://www.allegro.pl/item301220416_ksenony_xenony_hid_nowe_h1_h3_h4_2_h7_tuning_hid.html

Było najtaniej i dobry zestawik. Ja mam Fis i zero błędów . HID 8000 K

Zapoznaj sie z tematem - http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=26796.0 w tej firmie masz podobny zestawik za 240 zł ..i może jak powołasz sie na A4 Klub dostaniej jakąś zniżkę .

Szuder poleca te za 310 zł :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item301220416_ksenony_xenony_hid_nowe_h1_h3_h4_2_h7_tuning_hid.html <-- ja kupielm ten co raggaman tylko ze 6000k :) i jestem bardzo zadowolony mam go w lampach poliftowych valeo

nic nie zakluca, silniczki do autopoziomowania tez mam ....

FIS mam i nie wywala zadnego bledu o spalonych zarowkach

sprzedawca mily i szybki ... jak rs4 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej..

a tu ciekawy artykul o aspektach homologacyjnych dotyczacych lamp..

w sumie sprawdzalem oznaczenia na swoich soczwekach ..okazalo sie, ze mam je homologowane do ksenonow...a jezdze na halogenach H7..wiec jak nie zaloze ksenonow to znaczy,ze jezdze nielegalnie :-) (mam na swoich lampach oznaczenia DC i HR - wiec jak rozumiem - mijania ksenony i halogeny dlugie):

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74878

ogolnie fajne do poczytania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w takich lampkach (oryginalne) jak na linku niżej na górnej części reflektora jest wytłoczone :

nad drogowymi - H7

nad mijania - H7 or D1S

Czy to znaczy że do zwykłej lampy można śmiało wstawiać D1S. Wiem że każdy wstawia co chce itd. Ale czyżby fabryka to przewidziała aby wstawiać D1S bez soczewki(dziwne). A jak z mocowaniem H7 i D1S to chyba co innego?

Ktoś coś kojarzy czemu takie oznaczenia?

http://moto.allegro.pl/item323204712_lampa_przednia_lewa_audi_a_4_2005_r_8eo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mogłem skonfrontować w realu różne barwy xenonów.

I tak:

6000K świecą tak samo jak zwykła żarówka H7 w soczewce czyli ok 1200lm (dla laików- mówię o natężeniu, a nie o barwie)

8000K daja lekką poświatę niebieską przed autem -dosłownie lekką... (jak można z tym jeździć - nie wiem)

4300K dają czyste białe światło - plama światła przed autem, w porównaniu z 6000K, jest nieporównywalnie większa

Ten mini test wykonywany był w warunkach pozamiejskich na leśnej drodze.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników "niebieskich" światełek- bez ironii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sprawdzałem i 4300 swiecą najlepiej :th:

Organoleptycznie w sensie... :)[br][br]Dopisany: 18 Marzec 2008, 00:14 _________________________________________________

Dzisiaj mogłem skonfrontować w realu różne barwy xenonów.

I tak:

6000K świecą tak samo jak zwykła żarówka H7 w soczewce czyli ok 1200lm (dla laików- mówię o natężeniu, a nie o barwie)

8000K daja lekką poświatę niebieską przed autem -dosłownie lekką... (jak można z tym jeździć - nie wiem)

4300K dają czyste białe światło - plama światła przed autem, w porównaniu z 6000K, jest nieporównywalnie większa

Ten mini test wykonywany był w warunkach pozamiejskich na leśnej drodze.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników "niebieskich" światełek- bez ironii

Wklej jakieś foty, bo tak to sobie można pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to złudzenie czy osramy świecą lepiej niż philipsy bo te 2 mają bardziej zimną niebieską barwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...