Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z otwieraniem bagażnika - naprawa - fotostory


przemouk84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych.
Przeszukałem całe forum. Wielu boryka się z tym problemem ale po za wizytą w ASO nikt tego nie pokonał a przynajmniej się tym nie pochwalił, więc zakładam ten wątek żeby inni też skorzystali
Rozwiązany przeze mnie problem dotyczy zaciętego przycisku do otwierania klapy, bagażnika w moim przypadku w A4 B6 avant (nie wiem jak jest w sedanie ale podejżewam że tak samo).

Problem przedstawiał się tak :

- przycisk reagował cały czas, po pewnym czasie z niewyjaśnionych przyczyn przestał, po pewnym czasie znowu zaczął działać, aż stanął na dobre
- możliwość otwierania tylko z pozycji pilota (centralny) lub kluczyka ( wkładnka w klapie jeśli ktoś taką posiada - moje b6 takiej nie posiada więc korzystanie z kufra było bardzo irytujące - gaszenie silnika później otwieranie.

Rozwiązanie bardzo proste :

- poprawienie lutów przy mikrowłączniku od otwierania klapy

Niektórzy pisali o szukaniu przerwanych przewodów w zawiasach klapy - zonk :angry::Kupa roboty psu w d...
W sumie , żeby nie błędne spostrzeżenia to roboty na jakieś 1:30h

A więc zaczynamy od zdemontowania tapicerki klapy
dsc00369d.jpg
Aby ją ściągnąć należy najpierw wykręcić cztery wkręty znajdujące się po jednym w uchwytach do zamykania i dwa w schowku na trójkąt ostrzegawczy następnie pokolei ciągniemy i wyjmujemy z zatzasków.

Następnie zdejmujemy 2 metalowe puszki, dzięki którym cały mechanizm otwierania klapy bagażnika i podświetlenia tablicy jest zamocowany do klapy
dsc00363q.jpg

Puszki znajdują się po prawej i lewej stronie nad mechanizmem wycieraczek
dsc00366i.jpg
Każda puszka przykręcona jest dwoma śrubkami na kluczyk 10
dsc00362t.jpg
dsc00354mv.jpg
Aby wyciągnąć mechanizm na zewnątrz konieczne jest zdemontowanie ramki tablicy rejestracyjnej !
Następnie wykręcamy z mechanizmu dwa wkręty torx , wysuwamy zaczepy z gniazd na żarówki do podświetlania tablicy i mamy listwę z mikro włącznikiem w ręku
dsc00357t.jpg
dsc00359t.jpg
dsc00351r.jpg
dsc00346fc.jpg
A oto cały winowajca
dsc00349p.jpg
Jedna strona mikro włącznika zalana jest czymś w rodzaju żywicy. Musiałem najpierw ją usunąć. Do tego celu użyłem małej lutownicy ze szpiczastym grotem oraz odsysacza do cyny. Kiedy był już w miarę dostęp do styków, przetopiłem luty widoczne na zdjęciu dociskając je w głąb listwy w której jest osadzony mikro włącznik.
Wszystko zaczęło działać ponownie :good: . Udało się naprawić usterkę bez żadnego wkładu finansowego a to nie sztuka He He.
Problem uważam za rozwiązany więc jeśli komuś nagle przestał działać przycisk otwierający klapę a jedyna możliwość otwarcia to środkowy przycisk na pilocie, to ten wątek na pewno rozwiąże jego problem.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :>

  • Pomoc techniczna 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze znasz przyczyne niezamykania sie klapy bagażnika, u mnie taki problem wystepował zamyka jak domykałem klape to nie chciała sie zamykać. siłownik czy cały zamek z czujnikiem do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam ziomala i dziękuje za foto-relację, która zaoszczędziła mi dzisiaj sporo roboty. :hi:

Ja niestety nie miałem tyle szczęścia co kolega przemouk84. U mnie padł sam mikrowłącznik, poprawianie lutów nic nie dało.

"Wydłubałem" ten nieszczęsny pstryczek i popytam o niego u elektronika, może coś dobiorę.

Jeśli nic z tego nie wyjdzie, to trzeba będzie dokupić całe ustrojstwo - cena u Gajosa 282zł :kwasny:

Dla potomności - zwie się toto listwa uchwytowa i posiada nr 8P0827574 3FZ (zmieniony w 2004r. na 8P4827574 3FZ).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja mam taki problem nie swieciło mi oswietlenie klapy tylniej przy otwieraniu i na fisie też cały czas pokazuje zamknięta klapę przy otwieraniu a na dodatek zaraz wyjezdzam w trase do Austri otwieram kufer a tu zonk nie otwiera sie dopiero jak rabłem w klape to się otwarło i zaczoł warjować zamek raz sie otwierał raz zacinał a jak zamkna się i wyjeżdzałem z domu na droge sam się otworzył podczas jazdy. I teraz pytanie czy to ten mikro styk padł co u kolegi , co powyżej pokazuje jego naprawe? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, zamek z dnia na dzień przestał sie otwierać ręcznie, działał tylko pilot.

Zakup całej nowej listwy (120zł) na alledrogo + 1,5 h wolnego czasu na wymianę i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam ziomala i dziękuje za foto-relację, która zaoszczędziła mi dzisiaj sporo roboty. :hi:

Ja niestety nie miałem tyle szczęścia co kolega przemouk84. U mnie padł sam mikrowłącznik, poprawianie lutów nic nie dało.

"Wydłubałem" ten nieszczęsny pstryczek i popytam o niego u elektronika, może coś dobiorę.

Jeśli nic z tego nie wyjdzie, to trzeba będzie dokupić całe ustrojstwo - cena u Gajosa 282zł :kwasny:

Dla potomności - zwie się toto listwa uchwytowa i posiada nr 8P0827574 3FZ (zmieniony w 2004r. na 8P4827574 3FZ).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Szkoda kolego że u Ciebie ta operacja nie wyszła. U mnie działa to do dzisiaj i od tamtej pory ani raz się nie zawiesił. Ja poprostu podgrzewając tę żywicę usunąłem jej znaczną część poczym poprastu rozgrzaną lutownicą przetopiłem luty w miejscu styków tego mikro włącznika i zadzaiałało.

Powodzenia kolego w naprawie.

Cieszę się że kilku osobom ten wątek przynajmniej ulatwi rozwiązanie problemu z zamkiem w tylnej klapie.

Pozdrawiam[br]Dopisany: 08 Luty 2011, 22:56_________________________________________________

Koledzy a ja mam taki problem nie swieciło mi oswietlenie klapy tylniej przy otwieraniu i na fisie też cały czas pokazuje zamknięta klapę przy otwieraniu a na dodatek zaraz wyjezdzam w trase do Austri otwieram kufer a tu zonk nie otwiera sie dopiero jak rabłem w klape to się otwarło i zaczoł warjować zamek raz sie otwierał raz zacinał a jak zamkna się i wyjeżdzałem z domu na droge sam się otworzył podczas jazdy. I teraz pytanie czy to ten mikro styk padł co u kolegi , co powyżej pokazuje jego naprawe? prosze o pomoc

Nie mam wiedzy kolego czy ten sam włącznik odpowiada za podświetlanie tylnej klapy i wyświetlanie otwarcie klapy na FISie. Poprostu nie było problemu więc nie ma też rozwiązania - przynajmniej u mnie. Ale logicznie w twoim przypadku obstawiłbym tylko dwie rzeczy:

1. Zdjąć osłony bagażnika i posprawdzać wszystkie połączenia wtyczek a przy okazji spradzić czy którys kabelek nie jest przerwany i np nie styka się z masą

2. Jeśli nie znajdziesz usterki pod poszyciem klapy sprawdź kable w gumowej osłonie z dachu do tylnej klapy

Moim zdaniem gdzieś musi występować zwarcie

Pozdrawiam.

Daj znać jak znajdziesz rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez mialem te listwe zdemontowana, ale z innego powodu. U mnie popekala od teperatury w paru miejscach a sa tam zatopione przewody do oswietlenia tablicy. ASO nie sprzeda samej listwy (tej przykrecanej na TORXY ) tylko komplet- a to kosztuje juz 65€.

Bede wymienial, a u mnie mikrostyk dziala- wiec jakby ktos byl chetny na nia... :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze znasz przyczyne niezamykania sie klapy bagażnika, u mnie taki problem wystepował zamyka jak domykałem klape to nie chciała sie zamykać. siłownik czy cały zamek z czujnikiem do wymiany?

Mnie dzisiaj też dopadła klapa.Otworzyłem,wyjąłem co miałem wyjąć

po około 3 min. chciałem zamknąć i zero reakcji.

Fis pokazuje otwartą klapę,zamka wogóle jakby nie było

podgrzewałem suszarką i nic

:mysli:

a nie chce mi sie w taki mróz klapy demontować :thumbdown:[br]Dopisany: 26 Luty 2011, 17:16_________________________________________________

Kurde nie wiem co może być przyczyną w twoim przypadku. Może uchwyt za który łapie zamek klapy masz za mocno cofnięty przez co zamek nie może go złapać i odbija. ????????????

czy po wykręceniu tych 2 śrub od listwy otwierania

listwa wychodzi na zewnątrz czy do środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy jak padnie ten wyłącznik to co czy jest jakiś głos po naciśnięciu klamki bagażnika?? Bo u mnie słychać taki dźwięk jak by miała się otworzyć ale niestety nie za każdym razem się otworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy jak padnie ten wyłącznik to co czy jest jakiś głos po naciśnięciu klamki bagażnika?? Bo u mnie słychać taki dźwięk jak by miała się otworzyć ale niestety nie za każdym razem się otworzy.

Jak padnie ten mikrowłącznik, to nie ma sterowania siłownikiem, a co za tym idzie, nie ma żadnych odgłosów pracy tegoż. :)

Skoro u ciebie słychać odgłosy pracy siłownika, to przyczyną nieotwierania się zamka być może jest usterka mechaniczna...

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem taką rzecz jak jest zimno to bagażnik bez problemów się otwiera a jak postoi cały dzień do słoneczka to nie ma szans tylko kluczykiem. Słychać mikro włącznik ale klapa nawet nie ruszy miał ktoś coś takiego?? Za tydzień jak będzie cieplej te pewnie to rozbiorę i popatrzę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego listwa wychodzi na zewnątrz. Jeśli masz zamontowaną ramkę tablicy rejestracyjnej to też będziesz musiał ją zdemontować żeby wyszła bez problemu.

a moze znasz przyczyne niezamykania sie klapy bagażnika, u mnie taki problem wystepował zamyka jak domykałem klape to nie chciała sie zamykać. siłownik czy cały zamek z czujnikiem do wymiany?

Mnie dzisiaj też dopadła klapa.Otworzyłem,wyjąłem co miałem wyjąć

po około 3 min. chciałem zamknąć i zero reakcji.

Fis pokazuje otwartą klapę,zamka wogóle jakby nie było

podgrzewałem suszarką i nic

:mysli:

a nie chce mi sie w taki mróz klapy demontować :thumbdown:[br]Dopisany: 26 Luty 2011, 17:16_________________________________________________

Kurde nie wiem co może być przyczyną w twoim przypadku. Może uchwyt za który łapie zamek klapy masz za mocno cofnięty przez co zamek nie może go złapać i odbija. ????????????

czy po wykręceniu tych 2 śrub od listwy otwierania

listwa wychodzi na zewnątrz czy do środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobotę próbowałem coś popatrzeć dlaczego mi czasami się nie otwiera klapa i tak w sumie nie dużo zobaczyłem zauważyłem tylko że :

Ten siłownik co otwiera klapę po kilkakrotnym naciśnięciu klamki nie wykonuje żadnego ruchu mikro włącznik działa a cięgno tylko delikatnie drgnie posmarowałem wszytko smarem w sprayu tzn zamek klampy i cięgno siłownika ale problem dalej ten sam,

Mam pytanie jeszcze o tapicerkę wyciągnąłem ją z tych 6 zatrzasków i coś ja dalej trzyma jeszcze w która stronę ja ciągnąć i co może ja trzymać?? oraz czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną dodam tylko że jeśli mi się nie otworzy klapa to tylko kluczyk w zamek ratuje z pilota tez jej nie otworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze o tapicerkę wyciągnąłem ją z tych 6 zatrzasków i coś ja dalej trzyma jeszcze w która stronę ja ciągnąć i co może ja trzymać??

Skoro wykręciłeś 4 śruby i wyciągnąłeś 6 spinek, to trzyma jeszcze w 2 miejscach przy szybie (ostatni rysunek w tej instrukcji):

wymontowanieizamontowan.th.jpg

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę kupić taki klucz lub dorobić? może macie jakiś patent na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę kupić taki klucz lub dorobić? może macie jakiś patent na to?

zagnij coś płaskiego(1-2mm)ale nie bardzo miękkiego

włóż w tę szczelinę koło szyby i pociągnij do siebie-wyskoczy z zatrzasku.

btw problemu-wymiana siłownika w Twoim przypadku.

Miałem te same objawy co Ty,na allegro trafiłem siłownik za 30+10pln i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki koledzy jak się ciepło zrobi to będę to rozbierał i patrzył aha czy ten siłownik można jakoś rozebrać czy nie ma sensu i szukać innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki koledzy jak się ciepło zrobi to będę to rozbierał i patrzył aha czy ten siłownik można jakoś rozebrać czy nie ma sensu i szukać innego??

Jeżeli miałbyś to latem to można pokusić się o wymianę pewnej blaszki

która się przegrzewa ale teraz to raczej siłownik nie domaga i wymiana.

Jak masz blisko to podskocz do ASO,kup nowy i masz pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło aso codziennie przejeżdżam tylko numer z etki po wklejeniu do sklepu Gajosa wyświetla że nie ma takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło aso codziennie przejeżdżam tylko numer z etki po wklejeniu do sklepu Gajosa wyświetla że nie ma takiego

zaraz lookne na swój[br]Dopisany: 10 Marzec 2011, 20:14_________________________________________________8E5 827 833

tylko nie wiem czy nie będzie różnił się ko0ńcówką

tam gdzie przymocowany jest drut ale bez problemu można to przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...