Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z otwieraniem bagażnika - naprawa - fotostory


przemouk84

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem wygląda następująco klamka działa, gdy otwieram całe auto to bagażnik się otwiera lecz gdy chcę otworzyć sam bagażnik z pilota, to zero reakcji.

Może mieliście koledzy podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... lecz gdy chcę otworzyć sam bagażnik z pilota, to zero reakcji.

Masz tylko jeden kluczyk? Dobrze by było sprawdzić działanie zamka innym "pilotem".

No i najważniejsze - czy przy otwieraniu bagażnika przytrzymujesz wciśnięty przycisk otwierania przez 2-3 sekundy?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem też drugiego pilota nowego ten sam efekt, w pierwszym wymieniłem baterie i też bez zmian :facepalm:

tak przytrzymuje ok 2-3 sek przy próbie otwarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze sprawa jest poważna .u mnie krańcówki mają przejscie a dalej nie działa otwieranie z klamki tylko z pilota brak podświetlania bagaznika po otwarciu na fisie jest cały czas zamkniety walcze juz pół roku

no i mi niedawno znowu padło otwieranie tylniej klapy. na szczęście naprawiłem otwieranie manualne z kluczyka i teraz żeby otworzyć bagażnik musze zgasić auto i włożyć kluczyk do zamka i przekręcić. nie działa mikrostyk i otwieranie pilotem. lampki podświetlenia tablicy rejestracyjnej działają, zatem prąd musi dochodzić do listwy z mikrotyskiem. czy ktoś ma jakiś pomysł co mogło się zepsuć, czy jest oddzielny bezpiecznik na mikrostyk bagażnika?

aha od początku nie działało mi oświetlenie bagażnika, ale tu wybadałem że jeden kabelek nie ma masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Odświeżę troszkę temat. U mnie klapa działa bez problemu: jak z przycisku tak i z kluczyka. Nie działa podświetlenie bagażnika oraz ta lampka na klapie biało czerwona. Dodam ze podświetlenie bagażnika nie działa nawet w pozycji ,,I". nie dochodzi prąd. Gdzie tkwi problem??? Może już ktoś miał taki przypadek. Na liczniku nie wyświetla się otwarta klapa tylna.

Z góry dzieki za rady :)

POZDRAWIAM

---------- Post dopisany 02-06-2014 at 18:56 ---------- Poprzedni post napisany 01-06-2014 at 10:49 ----------

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie: działa tylko otwieranie mechaniczne z zamka kluczykiem. Nie działa przyciskiem pilota i klamką. Co jest grane ??

---------- Post dopisany 09-06-2014 at 17:36 ---------- Poprzedni post napisany 08-06-2014 at 09:58 ----------

Panowie ma ktoś może schemat instalscji w klapie?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy listwa klapy bagaznika wersja sedan w b7 jest taka sama jak w b6?? bo ta z b6 to jakis niewypal...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra jakaś z tymi klapami bagażników. U mnie po zamontowaniu LPG padło sterowanie z przycisków (są dwa takie przyciski w klapie), ale mogę otwierać z kluczyka i pilota bez problemów. Obstawiam, że microswitche są w porządku, bo chyba prawdopodobieństwo, że obydwa się uszkodziły jednocześnie jest znikome. Siłownik sprawny, bo klapę otwiera, tylko nie z przycisków.

Teraz do sprawdzenia będzie wiązka kabli lecąca ze switchy do sterownika i sprawdzenie samego sterownika, ale chyba zostawię to jakiemuś mechanikowi do rozgryzienia, żeby bardziej nie zepsuć.

Tylko mimo, iż w zbiegi okoliczności nie wierzę, to nie umiem tylko powiązać montażu LPG z tą usterką, wszelkie operacje związane z jego montażem były z dala od wiązki kabli z bagażnika czy sterownika. W dodatku zakład zaufany i po znajomości wszystko, więc jestem pewien, że celowo niczego nie uszkodzili, a spędziliśmy sporo czasu by znaleźć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam się zastanawiać czy problem nie jest po stronie sterownika. U mnie jest tak że klamką w klapie zamek się nie otwiera - siłownik się nie rusza mimo iż w momencie przyciskania klamki na wtyczce od siłownika pojawia się napięcie. Siłownik podpinałem bezpośrednio pod akumulator i działa bez problemu. Zastanawiam się czy mimo ze napięcie na siłownik jest podawane to czy przypadkiem sterownik nie obcina podawanego natężenia prądu i siłownik nie jest w stanie ruszyć. Trzeba by spróbować z podmiana modułów ze sprawnego auta.



Problem rozwiązany, przyczyna jak zwykle banalna. Ułamany przewód masy na przejściu przewodów pomiędzy klapą, a karoserią. Problem z klapą miałem już od dawna: raz otwierała się, raz nie, aż padło na dobre. Kabel masy jest dość gruby i jeśli przewód zesztywnieje po latach to efekt jest taki, że się łamie.
20140708_174841.jpg

20140708_174826.jpg

Edytowane przez piotrekf3ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w passacie przerabiałem problem ze sterownikiem. wszystko tam rozebrałem w klapie i się w końcu okazało że moduł komfortu. Tu może być podobnie, dostań się tam i zobacz czy nie jest zaśniedziałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawiłem :)defekt - kable poprzerywane na łączeniu klapy. Teraz wszystko ładnie śmiga. Kolego od otwierania kluczykiem, a w ogóle działa ci kluczyk, tzn. otwiera i zamyka zdalnie auto? bo jak tak, to zobacz czy wszystkie kable idące do klapy są OK. jak tak to spróbuj zakodować jeszcze raz kluczyk, i sprawdź w VCDS`ie lub Vagu jakie masz kodowania.

Edytowane przez zrywka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj przestało mi działać otwieranie klapy.najgorsze jest to że z kluczyka też nie działa. Ręczne otwieranie też nie działa. Zero reakcji.do tej pory nie było żadnych problemów. Przy zamykaniu/otwieraniu auta nic nie słychać przy zamku klapy.Jaki jest sposób na otwarcie klapy?

Prosze o odpowiedz

Audi avant b7

Edytowane przez baxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możę ktoś orientuje się na jaki siłownik klapy zamienić stary ( b7 sedan), tak aby przy naciśnięciu kluczykiem klapa bagażnika sama sie otworzyła.

Teraz siłowniki są za słabe aby podnieść klapę, trzeba jakieś mocniejsze ??


Nikt NIC ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie

Na dołkach lub przy przeginaniu się karoserii otwiera się tylna klapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie problem jest taki że klapa jest zamknięta i na liczniku świeci się klapa otwarta, nie mam też podświetlenia bagażnika nawet gdy przełącze na I.

Przerabiał ktoś temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tegoż tematu co opisałeś kolego powyżej nie przerabiałem niestety, ale problem na bank tkwi w elektryce :D mianowicie za doprowadzenie sygnału do sterownika a ze sterownika do fisu odpowiedzialny jest po 1. linka lgy w ktorej idzie sygnał 2. część która jest odpowiedzialna za 'wyrzucenie' sygnału po zamknięciu klapy bagażnika. Tak na chłopski rozum, dokładnie nie wiem co jest grane możesz miernikiem posprawdzać sobie. Dowiedz się który kabelek w wiązce jest za to odpowiedzialny, następnie idź jego drogą może gdzieś jest ukruchnięty.

Ja znowuż mam takowy problem, że zaczynała mi się ta klapa jakoś przycinać i za każdym razem nie otwierać - słychać ten odgłos po naciśnięciu klamki ale klapa teraz już wcale sie nie otwiera tylko z kluczyka manualnie. Mam zamiar zrobić to co w filmiku 2 strony wcześniej w tym temacie i zobaczyć czy taka operacja pomoże. Ale mam do was pytanie, a mianowicie jak kupiłem auto to od początku nie otwierał się bagażnik z kluczyka myślałem, że to jakaś opcja 'zamknij' typu żeby zamek się przekręcił i zamknął a nie otworzyła się klapa bagażnika po naciśnięciu. Wypas jakby coś takiego było i u mnie :banan: jutro sprawdzę jak zachowuje się klapa po naciśnięciu przycisku bo z tego co mi się wydaję to nawet nie wydaje wtedy żadnego odgłosu. Co może być za to odpowiedzialne ?


witam zrobiłem to co w filmiku kilka stron wczesniej i dziala elegancko nawet powiedzialbym wariacko szybko sie otwiera :D dziala elegancko. tylko nadal ciekawi mnie czemu po nacisnieciu przycisku w pilocie nie dzieje sie zupelnie nic. jakies propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko nadal ciekawi mnie czemu po nacisnieciu przycisku w pilocie nie dzieje sie zupelnie nic. jakies propozycje ?

Jak długo naciskasz na przycisk w pilocie?

Żeby otworzyć bagażnik trzeba przytrzymać ten "guzik" jakieś 2-3 sekundy.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...