Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z otwieraniem bagażnika - naprawa - fotostory


przemouk84

Rekomendowane odpowiedzi

Krańcówka w zamku tylnej klapy nie łapie lub coś z połączeniem, spróbuj na początek popsikać środkiem penetryjącym sam zamek. Jak nie poprawi się sytuacja trzeba zdjąć osłonę i zobaczyć co jest nie tak. U mnie też czasami pokazywało otwartą klapę, ale regulacja rygla załatwiła sprawę i teraz klapa domyka sie zawsze bez względu czy puszczę ją z wysoka czy z niskiej pozycji.

Co do "blaszki" to nie ma sensu bawić się w docinanie nowej. Najlepiej wyjąć starą i owinąć ją folią aluminiową - działa idealnie z takim patentem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj tak całkowicie z zaskoczenia bo nic wcześniej nie wskazywało że coś się zaczyna dziać nie mogłem otworzyć bagażnika w mojej lalce. Nie otwierała się ani z pilota ani z przycisku w klapie, było słychać pykanie jak ale nie otwierała się :( . Otworzyłem ją dopiero od środka wchodząc do bagażnika :facepalm: mechanicznie korzystając z awaryjnego otwierania czyli czerwonej zawleczki czy jakoś tak to się zwie :tongue4: . Później parę razy otwierała się już normalnie czyli tak jak powinna, ale ma naloty że muszę wchodzić i otwierać ja z bagażnika. :wallbash: Pacjentka to :a4fan: B6 Avant :D . Jak myślicie co może się dziać coś nie łączy?

Korzystając z okaz ii Wszystkiego najlepszego smacznego jajca i mokrego poniedziałku. No i oczywiście Baku w AUDIÓWCE do pełna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej obstawiałbym silniczek siłownika, skoro mówisz, że coś tam słychać a nie otwiera: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/133577-naprawa-silniczka-zamka-w-bagazniku/

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. Przeczytałem dokładnie temat kolegi symek88 i miał dokładnie taki sam problem więc teraz będę musiał znaleźć czas i zabrać się za to. mam nadzieję że sobie poradzę :naughty: Dzięki Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak Ci wyswietla na fisie, ze klapa jest otwarta to faktycznie jest ona otwarta, czy normalnie sie domyka?

No właśnie nie. Jest prawidłowo zamknięta, jakby wina leżała po stronie szeroko pojętej elektroniki. Co śmieszniejsze - dziś sprawdzam auto i nie wyświetla już wczorajszego komunikatu:P Czyżby jakieś zwarcie? Przerwane kabelki? Jutro pogrzebię trochę m.in. spróbuję sposobu ze sreberkiem na blaszkę:) dodam, że auta nie garażuję i dziś klapa byłą w pełnym słońcu

Krańcówka w zamku tylnej klapy nie łapie lub coś z połączeniem, spróbuj na początek popsikać środkiem penetryjącym sam zamek. Jak nie poprawi się sytuacja trzeba zdjąć osłonę i zobaczyć co jest nie tak. U mnie też czasami pokazywało otwartą klapę, ale regulacja rygla załatwiła sprawę i teraz klapa domyka sie zawsze bez względu czy puszczę ją z wysoka czy z niskiej pozycji.

Co do "blaszki" to nie ma sensu bawić się w docinanie nowej. Najlepiej wyjąć starą i owinąć ją folią aluminiową - działa idealnie z takim patentem ;)

Dziękuję za podpowiedź. Rozumiem, że środkiem penetrującym śmiało może być WD40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mnie dopadlo,nie dziala otwieranie bagaznika z kluczyka w boczku dzwi tez nie reaguje i wogole nie moge przekrecic kluczyka w zamku,

tylko otwieranie awaryjne od srodka bagaznika dziala :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem jest następujący: przy otwartym samochodzie nie mogę otworzyć bagażnika, słychać silniczek przy naciśnięciu - zostaje odblokowany po naciśnięciu środkowego przycisku na pilocie (bagażnik) ewentualnie samym kluczykiem... Co jest? Może się coś "poprzestawiało" w kluczyku...może trzeba zresetować ustawienia, że tak powiem - nie znam się...może ktoś wie o co c'mon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobnie, bagaznik moglem otwierac tylko kluczykiem. Okazalo sie, ze jeden z kabelkow wychodzacych z klapy zostal przerwany.. Wystarczylo zlutowac przerwany przewod i wszystko wrocilo do normy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobnie, bagaznik moglem otwierac tylko kluczykiem. Okazalo sie, ze jeden z kabelkow wychodzacych z klapy zostal przerwany.. Wystarczylo zlutowac przerwany przewod i wszystko wrocilo do normy..

A możesz mi powiedzieć jak to zrobiłeś...gdzie trzeba się dostać...żeby to sprawdzić? Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ja sprawdzałem wszystkie kabelki z wiazki miedzy klapa a nadwoziem (p olewej stronie). Jak wroce do domu to zrobie zdjecie


9f4dbdff04124fe8ac43539d710e2e90.jpged40416d01f9666b6187ada1f2c7771f.jpg


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ja sprawdzałem wszystkie kabelki z wiazki miedzy klapa a nadwoziem (p olewej stronie). Jak wroce do domu to zrobie zdjecie

9f4dbdff04124fe8ac43539d710e2e90.jpged40416d01f9666b6187ada1f2c7771f.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dzięki wielkie...będę działał...i dam znać jak poszło... Mam nadzieje, że pomoże... Jakby co to będę się odzywał na prv... Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Koledzy, dzisiaj zabrałem się za wymianę "blaszki" zgodnie z instrukcją, po złożeniu wszystko chodziło bez zastrzeżeń, wieczorem uruchomiłem autko i na wyświetlaczu pojawiła się sygnalizacja otwartej klapy, po dojechaniu do celu zamknąłem samochódccz pilota i zauważyłem, że świeci się lampka w przedziale bagażnika (AVANT), klapa zamknęła się poprawnie . Przed moją "naprawą" wszystko działało jak należy, jedynie w gorące dni gdy autko stało tyłem do słońca nie mogłem otwierać bagażnika. Bardzo proszę o pomoc :)

Edytowane przez pawex01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jest problem z krańcówką w zamku..

Problem rozwiązany po ponownym przykręceniu tapicerki :)

Edytowane przez pawex01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ja sprawdzałem wszystkie kabelki z wiazki miedzy klapa a nadwoziem (p olewej stronie). Jak wroce do domu to zrobie zdjecie

9f4dbdff04124fe8ac43539d710e2e90.jpged40416d01f9666b6187ada1f2c7771f.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dzięki wielkie...będę działał...i dam znać jak poszło... Mam nadzieje, że pomoże... Jakby co to będę się odzywał na prv... Pozdrawiam...

Udało się rozwiązać problem klapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do blaszki i foli aluminiowej to dobry sposob 2 dni temu zrobilem i chula jak malina,a wczesniej nie bylo szans jak sloneczko przygrzalo ,szkoda ze kupilem wczesniej silniczek w podobnym stanie jak moj i wywalilem kase na darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ja sprawdzałem wszystkie kabelki z wiazki miedzy klapa a nadwoziem (p olewej stronie). Jak wroce do domu to zrobie zdjecie

9f4dbdff04124fe8ac43539d710e2e90.jpged40416d01f9666b6187ada1f2c7771f.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dzięki wielkie...będę działał...i dam znać jak poszło... Mam nadzieje, że pomoże... Jakby co to będę się odzywał na prv... Pozdrawiam...

Udało się rozwiązać problem klapy?

Jeszcze nie lookałem... Jak zrobię to dam znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ja sprawdzałem wszystkie kabelki z wiazki miedzy klapa a nadwoziem (p olewej stronie). Jak wroce do domu to zrobie zdjecie

9f4dbdff04124fe8ac43539d710e2e90.jpged40416d01f9666b6187ada1f2c7771f.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dzięki wielkie...będę działał...i dam znać jak poszło... Mam nadzieje, że pomoże... Jakby co to będę się odzywał na prv... Pozdrawiam...

Udało się rozwiązać problem klapy?
Sprawdz dokladnie w tym plastiku i na jego koncowkach ,mi tez tam popekaly kabelki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ja sprawdzałem wszystkie kabelki z wiazki miedzy klapa a nadwoziem (p olewej stronie). Jak wroce do domu to zrobie zdjecie

9f4dbdff04124fe8ac43539d710e2e90.jpged40416d01f9666b6187ada1f2c7771f.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dzięki wielkie...będę działał...i dam znać jak poszło... Mam nadzieje, że pomoże... Jakby co to będę się odzywał na prv... Pozdrawiam...

Udało się rozwiązać problem klapy?

Jeszcze nie lookałem... Jak zrobię to dam znać...

ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...