Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z otwieraniem bagażnika - naprawa - fotostory


przemouk84

Rekomendowane odpowiedzi

jak się ma to do B5 Avanta? mi samochód się zamyka ale ciągle mogę otwierać klape, mikrostyki po prostu otwierają. Z pilota wszystko działa. Przez pewien czas mikrostyki nie działały i tylko pilotem otwierałem bo bagażnik był zamknięty a teraz znowu się otwiera mikrostykami i klape można ciągle otwierać (przy zamkniętym samochodzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jeszcze mam sprawdzic co moze byc uszkodzone ?

mikrostyk-wymiana albo przelutowanie zimnych lutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zamek ręcznie za klapę kiedyś raz otwierał raz nie. Przeważnie pierwszym razem otwierał, a za drugim, trzecim razem było tylko słychać jakby próbował, ale brakowało mu siły (na początku myślałem że tam jest jakaś bateria na wyładowaniu - taki efekt głosowy). Z kluczyka i pilota działa bez zastrzeżeń. Co to może być :mysli:? Problem z silniczkiem, czy z jakimiś stykami.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego mam ten sam problem, panowie od czego zacząć sprawdzanie boję sie przelutowywać to żeby całkiem nie zepsuć a na mierniku słabo sie znam żeby mierzyć jakies napięcie 12V.Proszę o porady od czego zaczac sprawdzanie a może kolega sobie już z tym poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziako i tmaxx88 z doświadczenia wiem, że Wam pomoże filmik umieszczony kilka postów wyżej :) Ja miałem takie same objawy i mi pomogło. Teraz mam inny problem. Z tego co wyczytałem prawdopodobnie luty przy włączniku albo mikrostyk - nieważne, jutro będę się tym bawił. Główny problem w tym, że każdorazowo przy gaszeniu świateł bagażnik otwiera się sam. Gdzie zwarcie?? Jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam problem z klapą tylko ze moja klapa nie działa jak jest ciepło i auto stoi tyłem do słońca wtedy klapa nie otwiera sie ani z kluczyka ani normalnie czasami pomaga zapalenie auta ale teraz juz nic albo działa albo jest taki objaw jakby nie mial siły otworzyć czy to też mikrowyłącznik czy cos innego prosze o pomoc bo nie moge dostać sie do bagażnika w najważniejszych momentach :P pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też mam problem z klapą tylko ze moja klapa nie działa jak jest ciepło i auto stoi tyłem do słońca wtedy klapa nie otwiera sie ani z kluczyka ani normalnie czasami pomaga zapalenie auta ale teraz juz nic albo działa albo jest taki objaw jakby nie mial siły otworzyć czy to też mikrowyłącznik czy cos innego prosze o pomoc bo nie moge dostać sie do bagażnika w najważniejszych momentach :P pozdrawiam

stawaj samochód w cieniu Marcinie :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja klapa nie działa jak jest ciepło i auto stoi tyłem do słońca wtedy klapa nie otwiera sie ani z kluczyka ani normalnie czasami pomaga zapalenie auta ale teraz juz nic albo działa albo jest taki objaw jakby nie mial siły otworzyć czy to też mikrowyłącznik czy cos innego :P pozdrawiam

...miałem dokładnie to samo - zgodnie z wcześniejszym opisem wystarczy podmiana oryginalnej "blaszki" na zwyczają dociętą z kawałka blachy stalowej lub aluminiowej - albo trzeba będzie się przyzwyczaić do wariantu awaryjnego czyli otwierania klapy kluczykiem :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja klapa nie działa jak jest ciepło i auto stoi tyłem do słońca wtedy klapa nie otwiera sie ani z kluczyka ani normalnie czasami pomaga zapalenie auta ale teraz juz nic albo działa albo jest taki objaw jakby nie mial siły otworzyć czy to też mikrowyłącznik czy cos innego :P pozdrawiam

...miałem dokładnie to samo - zgodnie z wcześniejszym opisem wystarczy podmiana oryginalnej "blaszki" na zwyczają dociętą z kawałka blachy stalowej lub aluminiowej - albo trzeba będzie się przyzwyczaić do wariantu awaryjnego czyli otwierania klapy kluczykiem :( ...

z tego co mi Turek mowil to juz temat ogarniety i wszytsko działa :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopadł ten problem :grin:

w moim przypadku, nie pierdzieliłem się w docinanie blaszki, tylko dolutowałem z cienkiego drutu mostek do oryginalnej blaszki. Nawet nie musiałem jej wyciągać z obudowy silniczka. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Silniczek sprawny, mikroprzelacznik sprawny. Dzisiaj będę sprawdzał zasilanie, czy też kabel nie został przecięty przy klapie. Osoba, która mi to robi mówi, że padł najprawdopodobniej kondensator w sterowniku.

czy ktoś dysponuje schematem elektrycznym siłownik klapy - sterownik ? Byłbym baardzo wdzięczny [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super manual- wystarczyło popsikać takim szuwaxem oczyszczającym na styki klamki i hula + WD40 w samą klameczkę bo się co chila lekko blokowała- ale ile soli jest pod całym panelem oświetlenia tablicy i guzika otwarcia wie tylko ten co rozbierał masakra:) Niestety po złożeniu bagażnik się zaczął otwierać z klamki ale tylko raz potem trzeba trochę poczekać i chyba to ta blaszka więc soon znów będę się brał za rozbieranie tylniej klapy.

Jedna wskazówka dla tych co nigdy tego nie robili (chodzi o manual z pierwszego posta) - zatrzaski trzymają bardzo mocno więc nie bójcie się ich wyrywać + jak już wszystkie wyjdą trzeba (przynajmniej ja musiałem) mocniej szarpnąć całym elementem żeby wyszedł (tu straciłem z 30 minut na poszukiwaniu na czym jeszcze to się trzyma- już podejrzewałem twórcę że zapomniał o czymś napisać ale zwracam honor:) -reszta idzie jak z płatka.

Dzięki za manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... po przyłożeniu nowej listwy do starej zauważyłem że nie ma otworu do zamka który jest w klapie, miał ktoś podobny problem??

Od któregoś roku modelowego (2005 zdaje się) nie ma w listwie otworu na kluczyk.

Klapa bagażnika otwierana jest tylko z pilota lub ręcznie po wciśnięciu styku znajdującego się pod gumową osłoną między lampkami listwy.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściły mi wszystkie metalowe zaczepy od środka w klapie ale coś trzyma od góry od szyby tą plastikową część tapicerki jak to zdjąć??

Tapicerka dolna ma w tym miejscu ząbki, która zachodzą za krawędź tapicerki górnej. Trzeba to podważyć tak jak to jest pokazane na rysunku, który wstawiłem na 1 stronie tego wątku (sam dół rysunku).

... Nie posiadam tych narzędzi do zdejmowania tapicerki.

Ja sobie zrobiłem ten "hak do elementów przednich" z elektrody do spawania. Rozklepałem młotkiem koniec i odpowiednio wygiąłem.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci Sławku za pomoc ale ten rysunek co pokazane jest jak ściągnąć te spinki tyczy się modelu sedan a nie kombi. U mnie nie było żadnych spinek trzeba było podgiąć od wewnątrz z góry po bokach i odkręcić sruby po obu stronach i zeszła cala klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supeeer, zamek naprawiony :D. U mnie było tak. Kluczyk nie otwierał bagażnika mechanicznie, a silniczek za 2 i 3 razem również nie działał.

Naprawa mechanicznego otwarcia kluczykiem była prosta. Linka cięgna od zamka do rygla spadła po prostu z zaczepu. Zamocowałem na miejscu i dodatkowo złapałem trytytką - DONE!!!.

Naprawa silniczka wg. opisu i filmiku z blaszką - koszt naprawy 1.29 zł + 30 min - DONE!!!

Pozostało mi zdiagnozowanie awarii oświetlenia bagażnika. Zacznę oczywiście od rygla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potrzebuje pomocy. Otwieranie z kluczyka działa klamką nie. Rozebrałem wszystko styk zamyka obwód więc to raczej nie on. Jakieś pomysły jeszcze nie złożyłem tapicerki bo nie wiem co nie gra. Proszę o sugestie.

Edit: czy ktoś się orientuje czy klamka ma sterowanie + czy -.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym odświeżyć wątek, a mianowicie tak jak u kolegi kondre, klapa działa z pilota a nie można jej otworzyć klamką dodam że jest to sedan, zdemontowałem tapicerkę z klapy i okazało się że nie dochodzi prąd do mikrostyku przy klamce, i mam pytanko czy ktoś przerabiał taki problem i czy ktoś ma pomysł na naprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...