Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z otwieraniem bagażnika - naprawa - fotostory


przemouk84

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy moze ktos konkretnie ustalic co dokladnie jest odpowiedzialne za oswietlenie bagaznika, a co za otwieranie/zamykanie sie zamka? Czy moze jest to jakis jeden mikro odpowiadajacy za obie te rzeczy? Czy w zamku, ktory jest w klapie (ten ktory zatrzaskuje sie i zasuwa po zamknieciu aut jest tez jakis mikrowlacznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie problem jest taki że klapa jest zamknięta i na liczniku świeci się klapa otwarta, nie mam też podświetlenia bagażnika nawet gdy przełącze na I.

Przerabiał ktoś temat?

Witam,

u mnie jest dokładnie to samo. Wie Ktoś może jak sobie z tym poradzić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj walczylem z klapą w sedanie i najpierw okazalo sie, ze silniczek umarl, zalozylem sprawny, dzialal, ale znowu nie dzialalo oswietlenie i na fisie nie wyswietlalo otwartej klapy, okazalo sie ze w gumowej przelotce byly przerwane 2 kable - gruby brazowy i cienki bialo-zolty chyba, no i teraz hula wszystko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc miałem ten sam problem co wszyscy, nagrzewanie klapy powoduje zacięcie zamka, oddałem samochód do mechanika, powód całkowicie inny, jednak wspomniałem o problemie z zamkiem klapy, macher stwierdził że naprawił wina siłownika czy cuś, skoro zrobione nie wnikałem ponoć drobiazg za naprawe nie zapłaciłem, problem w tym ze na FIS pokazuje mi teraz caly czas jakbu klapa była otwarta, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc miałem ten sam problem co wszyscy, nagrzewanie klapy powoduje zacięcie zamka, oddałem samochód do mechanika, powód całkowicie inny, jednak wspomniałem o problemie z zamkiem klapy, macher stwierdził że naprawił wina siłownika czy cuś, skoro zrobione nie wnikałem ponoć drobiazg za naprawe nie zapłaciłem, problem w tym ze na FIS pokazuje mi teraz caly czas jakbu klapa była otwarta, proszę o pomoc.

no to faktycznie ci naprawił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taki problem A4 B6 Avant po naciśnięciu przycisku otwierania słychać dzwięk i prace siłownika ale klapa się nie otwiera nawet z pilota sie nie otwierała ale dzwięk było słychać po dłuszym postoju bagażnik się otwira ale moze dwa razy i znów nic swiatło bagażnika raz działa raz nie na FIS wszystko ok z kluczyka mechanicznie otwiera sie normalnie ale dzisiaj niespodzianka bagaznik się niechce zatrzasnąć tak jak by zamek nie łapał cały czas jest otwarty na FIS jest komunikat ze bagaznik otwarty moze ktoś z was zną usterke co to moze byc jak naprawic ten moj przypadek z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcę Ci się zatrzasnąc to problem będzie w zamku klapy, znajomy miał to samo, wymienił zamek na inny używany i teraz mu hula. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie czy ten rygiel w zmaku jak go ręcznie wcisne do środka to powinien łapać na jakiejs zapadce i zwalniać się w momencie wciśnięcia mikro styku tak by jesli tak to u mnie jak go wciskam to nie trzyma tylko wchodzi na chwile i zaraz spowrotem spada na dół dlatego klapa się nie zamyka podejrzewam tylko ciekawe czy trzeba nowy zamek czy da się jakoś to naprawić i jeszczedno czy zamek od sedana jest taki sam jak w avancie?? Jaki jest numer części zamka w avancie?? z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany dopadł mnie problem bagażnika... Otóż wczoraj wszystko śmigało elegancko a dziś lipa zero reakcji. Wszystkie drzwi się otwierają z pilota a bagażnik nie reaguje. Kluczykiem też próbowałem i nic lipa vag pokazał błąd 01559 ale on chyba nie ma nic z tym wspólnego. Jak naciskam przycisk od otwierania bagażnika to słychać tylko delikatne kliknięcie i nic się nie dzieje. FIS pokazuje że bagażnik jest zamknięty, jaka diagnoza? Dodam że dzisiaj 1 raz mocniej przymroziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat bez sensu, bo dołączona grafika dawno nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam inne pytanko, bo wszyscy mają problem z otwarciem bagażnika a ja mam problem z zamknięciem bagażnika.

Trzaskam klapą i nic, nie zatrzaskuje się, jest cały czas otwarta :(

W momencie naciskania na klamkę silniczek "mieli" tam po swojemu, czyli tak jak zawsze było podczas otwierania klapy, więc zakładam, że z nim wszystko OK.

Rozebrałem tapicerkę i wszystkie kable wyglądają OK. I tutaj rodzi się pytanie czego to może być wina ?

Wymieniać ten cały mikrostyk czy może jest to wina zamka i to jego należałoby wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że nie zatrzaskuje się zamek więc problem po stronie mechanicznej zdemontuj go rozbierz i pokaż co tam masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnson - Przeczytaj co napisalem kilka postów wyżej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik palce lizać, usterka naprawiana krok po kroku dzieki temu tutkowi. 3 miesiące męczyłem sie z otwieraniem bagażnika z pilota a naprawa zajeła 30 minut... Piwko dla autora jak najbardziej zasłużone

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzaskam klapą i nic, nie zatrzaskuje się, jest cały czas otwarta

Możliwe, że trzeba wyregulować bolec wychodzący z dolnej listwy. Jest na 2 nakrętki 13, demontujesz listwę (4 śruby są od środka kufra) i masz na wierzchu bolec. Wystarczy go lekko podciągnąć do góry w stronę klapy i zrobić test. Jak nie zatrzaskuje to znowu podciągnąć itd.

5f577ded806727e3gen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może trochę nie na temat. Ale mam problem z klapą bagażnika.

Otóż podejrzewam, że to coś z teleskopami, ale nie jestem pewny i wolę zapytać.

Przy otwieraniu klapa leci gwałtownie na szybę, że trzeba ją łapać, bo aż się jakby odbija.

Z kolei przy zamykaniu jak puścisz klapę ze zbyt wysoka, to tak uderzy (zamknie się), że aż mi szkoda auta :/

Pozostaje jedynie wymienić teleskopy, czy to może być coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Odświeżam trochę temat i podejrzewam, że też rozszerzę go o kolejny problem związany z klapą :) Do wczoraj miałem jeden problem, którym właśnie wyczytałem, że jest "blaszka". Od momentu zakupu nie zawsze chciała mi się otworzyć klapa z ręki jak i z pilota. To jednak okazuje się być tematem rozwiązanym, bo wystarczy blaszka. Dziś jednak pojawił się jeszcze jeden problem i nie wiem czy jest on bezpośrednio związany także z ów blaszką - myślę, że nie. Otworzyłem bagażnik, zamknąłem - odpalam i patrzę, że na wyświetlaczu pokazuje mi otwartą klapę (zdarzało mi się tak wcześniej, że nie zawsze od razu zamek złapał jak za szybko próbowałem poprawić). Zamykam prawidłowo, klapa zamknięta a tu cały czas świeci się, że jest otwarta :/ Ponadto zauważyłem, że podczas zamykania auta z pilota światła nie mrugają mimo, iż centralny blokuje wszystkie drzwi łącznie z klapą. Jednak otwierając auto z pilota światła mrugają... W związku z tym proszę Was o pomoc, bo nie wiem gdzie jest pies pogrzebany, a chciałbym możliwie zawęzić poszukiwania przyczyny tej usterki...

Edytowane przez MAAXtreme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak Ci wyswietla na fisie, ze klapa jest otwarta to faktycznie jest ona otwarta, czy normalnie sie domyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...