Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa urwanej klapy podłokietnika za 4zł


nowal

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi ci o plastik do otwierania klapki podlokietnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o plastik do otwierania klapki podlokietnika ??

Tak ten. Czy macie moze metode jak to oddzielic aby wymienic ta czesc.

W ASO mozna kupic cala klapke :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czester50,wysłałem ci zamek do klapki zamontowany w kawałku klapki gdzie jest on osadzony żebyś zobaczył sobie jak go dobrze zamontować, nie próbuj rozkładać klapki bo jest ona zgrzewana góra z tapicerką z dołem i możesz połamać dolną część,co do zamontowania zamka to wprowadź te wypustki w otwory w klapce ale zwróć też uwagę żeby sprężynka była w swoim miejscu jak go dociśniesz do sworznie od zamka same wpasują cię do mocowań w klapce,popróbuj na tym kawałku co ci wysłałem powinno ci się udać bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za wyjasnienie . Juz chcialem rozbierac, ale dam sobie spokoj :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakiego kleju użyliście do przyklejenia zawiasu do podłokietnika i klapki?czy tylko same wkręty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakiego kleju użyliście do przyklejenia zawiasu do podłokietnika i klapki?czy tylko same wkręty?

tylko wkręty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie był fanem zawiasów z castoramy a posiadał spawarke kawałek metalu i kawałek innego metalu to polecam:

DSC_0302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jak ściągnąć ten cały czarny plastik razem z zawiasami z tapicerki podłokietnika?

Tak się składa ze mam dwa takie podłokietniki, ten który ma dobry kolor ma urwany zawias. Chętnie bym przełożył całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeczytałem temat i natchnęło mnie :P

Zostały mi resztki zawiasu, wiec zrobiłem szablon z kawałka kartonu, który potem wykorzystałem przy plexi. Początkowo zawias miał być z blachy, ale plexi wydało mi się lepsze, bo grubsze i przy użyciu głównie szlifierki wyszło takie oto 'coś'. Na następny raz zostanie skrócenie wkrętów i malowanie na czarno :) Jako 'zawias' służy śruba na której końcu nałoże nakrętkę, bo pokrywa ma 0.5 cm luzu ;) Czarny plastik celowo przyciąłem.

w6rxjqnl.jpg

dpbivzmh.jpg

Przez flesz widać każdą rysę, ale w rzeczywistości nie jest tak źle ;)

Edytowane przez Bose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeczytałem temat i natchnęło mnie :P

Zostały mi resztki zawiasu, wiec zrobiłem szablon z kawałka kartonu, który potem wykorzystałem przy plexi. Początkowo zawias miał być z blachy, ale plexi wydało mi się lepsze, bo grubsze i przy użyciu głównie szlifierki wyszło takie oto 'coś'. Na następny raz zostanie skrócenie wkrętów i malowanie na czarno :) Jako 'zawias' służy śruba na której końcu nałoże nakrętkę, bo pokrywa ma 0.5 cm luzu ;) Czarny plastik celowo przyciąłem.

w6rxjqnl.jpg

dpbivzmh.jpg

Przez flesz widać każdą rysę, ale w rzeczywistości nie jest tak źle ;)

fajnie to wygląda:) mogłeś ten szablon zeskanować albo cuś i wrzucić tu pewnie nie jednemu by sie przydał :) np. mnie:D

Edytowane przez goodram224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmowce. Mi również przydalby się taki szablon bo mam oba zawiasy urwane a dużo lepiej to wygląda jak mój zawias z castoramy. Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nic dalej z tym nie zrobiłem, bo pogoda nie napawa mnie optymizmem do roboty, a póki co właśnie kończę podgrzewanie lusterek, więc jak znajdę chwilę (bo mam też trochę roboty na uczelni), to postaram się, to jeszcze raz odkręcić i jak najszybciej coś wrzucić. ;)

Edytowane przez Bose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem podobny tropem co Bose, bo widziałem, że ktoś sprzedaje w necie "reparaturki" zawiasów do podłokietnika -> stąd pomysł.

Wziąłem w obroty kawał blachy, bo łatwiej ją dostać (np. u ślusarza jako odpad), i wg. mnie blacha jest bardziej plastyczna -> ciężej ją uszkodzić/połamać, plus nie trzeba frezować zawiasu podłokietnika.

Wycięte trochę brzeszczotem :D później dremelek.

Czas pracy ok 3 godzin, bo dużo kombinowałem z przymiarkami

Wzór:

20151005_173151.jpg

Docięty element po przymiarkach

20151007_175310.jpg

Malowanie w mat:

20151010_111847.jpg

20151010_111924.jpg

20151010_112116.jpg

Ostateczny montaż:

20151010_112522.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to polecam też tego gościa z OLX. Sprzedaje ładne zawiasiki do podłokietnika.

http://olx.pl/oferta/zawias-naprawa-podlokietnika-audi-a4-b5-a3-8l-face-lifting-seat-zestaw-CID5-IDbrKNl.html#1d6ca5993b

Ja zamówiłem i wszystko przebiegło w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2015 o 19:48, marcin_franz napisał:

Jakby co to polecam też tego gościa z OLX. Sprzedaje ładne zawiasiki do podłokietnika.

http://olx.pl/oferta/zawias-naprawa-podlokietnika-audi-a4-b5-a3-8l-face-lifting-seat-zestaw-CID5-IDbrKNl.html#1d6ca5993b

Ja zamówiłem i wszystko przebiegło w porządku.

Witam.Tu są ładne zawiasy pokrywy podłokietnika

https://sprzedajemy.pl/zawias-naprawa-podlokietnika-audi-a4-b5-a3-8l-koszalin-6bea9f-nr23471377

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie zawiasy...jakby ktoś był zainteresowany. Pozdrawiam

 

Edytowane przez marian123412
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...