Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja przełącznika świateł drogowych


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za tego posta. Zrobiłem jak pisze i moimi drogowymi znowu mogę "blindować" :-):-) WIELKIE DZIĘKI!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film z operacji "Regeneracja świateł drogowych:)"

Edytowane przez mariob74
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za ten post nie mialem mrugania swiatlami juz od dluzszego czasu ,nigdy nie mialem czasu sie za to zabrac ,nie wiedzialem co jest a teraz 5min w garazu wd40 i mrygaja jak nowe dzieki ;)

Edytowane przez wesoly123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wd40 nie pomogło. na początku długie miałem tylko w mrygaczu, a teraz cały czas mam długie :D muszę trzymać manetkę żeby jechać na krótkich..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem problem z włączaniem drogowych. Idąc za radą kolegów zaaplikowałem do przełącznika WD40 i stała się dziwna rzecz a mianowicie światła się załączają ale nie wyłączają. wyłączone drogowe w pozycji mrugania czyli do siebie. Co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże ziemniaka :]

Właśnie chcialem naprawić światła drogowe ale po skreceniu manetki nie dziala tak jaka powinno :/ nie mam pojecia jak ulożyć te 2 blaszki... pròbowalem na wszystkie sposoby i za kazdym razem dzieje sie cos innego np przy wlaczaniu kierunkowskazu odpalaja sie tez swiatla drogowe ...

Podpowie ktoś ? Najlepiej ze zdjęciem :]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże ziemniaka :]

Właśnie chcialem naprawić światła drogowe ale po skreceniu manetki nie dziala tak jaka powinno :/ nie mam pojecia jak ulożyć te 2 blaszki... pròbowalem na wszystkie sposoby i za kazdym razem dzieje sie cos innego np przy wlaczaniu kierunkowskazu odpalaja sie tez swiatla drogowe ...

Podpowie ktoś ? Najlepiej ze zdjęciem :]

Pozdrawiam

Jutro będę to robił to Ci zrobię zdjęcie

Odświeże ziemniaka :]

Właśnie chcialem naprawić światła drogowe ale po skreceniu manetki nie dziala tak jaka powinno :/ nie mam pojecia jak ulożyć te 2 blaszki... pròbowalem na wszystkie sposoby i za kazdym razem dzieje sie cos innego np przy wlaczaniu kierunkowskazu odpalaja sie tez swiatla drogowe ...

Podpowie ktoś ? Najlepiej ze zdjęciem :]

Pozdrawiam

Hej,

przy skręcania jest ważna cierpliwość - idealnie jest to robić w domu.... w spokoju zero pośpiechu..

MI wczoraj (to był czwarty raz) udało się się to zrobić - wszystko działa jak potrzeba ..

Masz parę zdjęć w razie czego moge pomóc konsultacjami w miarę to ogarniam po tych 4 razach:

- podstawowe błedy to - pokrzywione styki przełącznika mijania i drogowych - muszą być proste- oraz źle założone spreżynki styków i pogięta blaszka w przełaczniku świateł (wtedy nie ma lub sie pojawia i znika- pozycja i oświetlenie deski)

...

Zdjęcia:

bGrHXn.jpg
4vDCwu.jpg
lUfTNd.jpg
RDDnkD.jpg
Y67759.jpg
BLZGES.jpg
Swiatła działają pieknie już 3 miesiąc wystaczyło oczyścić styki - niektóre były wypalone- papier ścierny 800 a potem 1200 pomógł. W zasadzie
łatwo to naprawić.... tylko jak pisałem trzeba manetke wyjąć i robić to na spokojnie....
Edytowane przez marecki_78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40 to lipa, pomaga tylko na chwilę i później jest jeszcze gorzej. Nie radzę tego stosować. U mnie zrobiło się zwarcie i cały czas miałem długie pomimo, że były wyłączone.

Zmieniłem na drugą manetkę używaną i jest ok.

Edytowane przez tomiqu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę zakładał nowego tematu bo w tym jest wiele ciekawych odpowiedzi ale w moim przypadku to nie wystarcza.

Koledzy mam pytanie bo rozkładałem i składałem to ustrojstwo już 5 razy i nadal jest źle(problem z kierunkowskazami), chodzi o to, że po złożeniu wszystkiego gdy robię próbę to włączam na przemian kierunkowskazy milion tysięcy razy i wszystko ładnie działa ale wystarczy, że przejadę się kawałek i kierunek tylko raz mrugnie i du.a już nie działa,0

dodam że po delikatnym rozłożeniu wszystkiego wygląda jakby było ok tzn. wszystkie blaszki i sprężynki są na swoim miejscu więc to raczej nie problem w niechlujnym poskładaniu, poczyszczone też wszystko jest dokładnie, sprężynki porozciągane po trochu.
Ręce mi już opadają na to ale postanowiłem sobie, że nie kupie używki bo ta nie jest popsuta bo po poskładaniu na świeżo wszystko ładnie działa do czasu pierwszej przejażdżki. 

Ma ktoś jakiś pomysł czym to może być spowodowane????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Koledzy ja mam taki problem jakiś czas temu padły mi długie światła inne są ,ale po wymianie manetki  długie działały jakiś czas i znów padły długie. Zachowanie jest takie jakby żarówki od długich brały zbyt dużo prądu i przepalało manetkę. Co z tym zrobić jest jakiś przekaźnik lub co innego do sprawdzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie tez dzisiaj niedziałają drogowe i tylko one dodam ze kontrolka na zegarach się swieci  wiec jest możliwe ze coś z manetkami skoro jak wł drogowe czy chce mrugnąć długimi to się pali kontrolka a światła nie ? Czy coś innego ? Prąd niedochodxi do świateł bezpieczniki całe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podpowiedzieć bo niewiem czy rozbierać tego niby pająka ? Czy szukać gdzie indziej  tylko gdzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszedłem w posiadanie a4 b5 tydzień temu mialem ten sam problem światła długie świecąc krótkim sygnałem działały lecz nie chciały się załączyć na stałe 0 reakcji po prześledzeniu postu stwierdzam ze wd40 jest bardzo dobrym rozwiązaniem pomógł mi nie odrazu ale swiatelka dzialaja powodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2009 o 12:46, Gość Grzesiek1098 napisał:

kolej na mnie :naughty:, rozebrałem, poskładałem, nie działają światło mijania, z tego co tutaj czytam to ta pofalowana blaszka na zdjęciu u góry ma się stykać na każdym zagięciu??

witam wszystkich i sposób z wd40 działa i daje chwilową satysfakcje ale u mnie po miesiącu leciał dym z nad kierownicy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...