Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja przełącznika świateł drogowych


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie u mnie też przestało działać mruganie długimi. Gdzie dokładnie trzeba popsikać WD40? W którym miejscu? Jakieś zdjęcie można prosić?

Dziękuje :hi:

---------- Post dopisany at 18:48 ---------- Poprzedni post napisany at 02:07 ----------

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie psikaj, rozbierz, przeczyść styki, poskładaj jak należy i będzie śmigać:wink: tylko nie próbuj nic podginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie psikaj, rozbierz, przeczyść styki, poskładaj jak należy i będzie śmigać:wink: tylko nie próbuj nic podginać.

Kolego wsunąłem rurkę od WD40 nad manetkę od długi, psyknąłem. Pod manetką to samo. Poczekałem 15 minut, poruszałem dźwignią parę razy we wszystkich kierunkach i od pół roku mam długie.

Skyliner89- Nic nie dygaj. Psyknij WD40 i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wolałem nie iść na prościznę (psikać wd40) tylko rozkręciłem cały mechanizm i przeczyściłem odpowiednie styki. Namęczyłem się co nie miara składając część kierunkowskazową z częścią od świateł pozycyjnych/mijania ale ostatecznie udało się bez strat :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś coś mi szwankowały drogowe w manetce (podejrzewałem że styki zaśniedziały ) psiknąłem preparatem o nazwie Kontakt U do zmywania elektroniki i problem jak ręką odjął :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu w lampach nie masz świateł mijania :facepalm: Jak nie działa ci światło stopu i przeciwmgielne w tylnej prawej lampie sprawdź bezpiecznik nr 22(5A), bardzo możliwe że się spalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja psiknąłem preparatem do smarowania "brunox"- traktuje nim zamki w zimie i jak do tej pory nie marzło... Po psiknięciu i poruszaniu manetkami poszedl dym i smród. ale pomogło. Polecam odczekać do włączenia świateł, przeciąg zrobić w aucie a najlepiej odparować suszarką lub jakimś nawiewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o psikaniu ale przecież tam są takie suwaczki itp. elementy które fabrycznie są smarowane. Po takim psikaniu większość pewnie pracuje na sucho. Ja wolałem to rozebrać, poczyścić i gdzie trzeba uzupełnić smar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inny problem i nie wiem czy to ma związek z pająkiem czy nie. Mianowicie wszystko dziala ok jak jade do 100km/h. Powyzej tej predkosci nie mogę włączyc drogowych - mruganie dziala ale od siebie manetką juz nie. Zwolnie do 99 i wszystko wraca do normy. WTF???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problem z niezałanczającymi się drogowymi rozwiązałem i wszystko gra. Ale powtsał problem z nieodbijającą manetką kierunkowskazu gdy kierunek jest włączony w lewo. Już z 3 razy to ustrojstwo rozbierałem i ciągle nic. Nie widzę by co kolwiek býło uszkodzone. Na sucho jak pająk nie jest założony to wszystko działa a jak złożę wszystko w całość to z lewego kierunku nie odbija. Miał ktoś ten sam problem po złożeniu tego wszystkiego do kupy? Jak rozwiązaliście ten problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inna instrukcja

Klub AUDI TECH TEAM - Polska - Naprawa przełącznika świateł i kierunkowskazów

---------- Post dopisany 13-09-2013 at 21:17 ---------- Poprzedni post napisany 12-09-2013 at 23:01 ----------

Metoda działa, jeśli ktoś ma problem z długimi światłami to wystarczy rozbierać tylko manetkę od kierunków i długich. UWAGA na sprężynki - godzina szukania uczy uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób ze spryskaniem WD40 przełącznika świateł i kierunkowskazów (bez rozbierania) pomógł, drogowe po 15 min zaskoczyły i wszystko działa cacy, a przeglądzik autka za kilka dni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...