Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Webasto przestało działać


Damian22606

Rekomendowane odpowiedzi

Pod warunkiem oryginalnego webasto.

Ja mam ardic i podlaczenie pod vag nic nie wykazuje niestety.Miałem to zakladane w serwisie jak auto bylo nowe czyli nie wyjechalo z tym z fabryki.

ardic ma swoją linie K i powinien (musi) być wpięty do linii komunikacyjnej samochodu, tylko to gwarantuje diagnostykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie to jest fabryczne webasto, a inna droga czy moze cos sie stac jesli do srodka dostanie sie snieg o ile sie dostanie poniewaz tłumik od webasto jest nawet dosyc długi

dawaj te bledy :wink4: to pomozemy co tam nie hallo :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam ogrzewanie firmy Ardic i mam problem.Zaprogramuje go z komputera tzn data ,godzina i gdy dochodzi pora rozruchu jest tylko przez okres 1-2s dźwięk spod nadkola jakby chciało wystartować i koniec.Podpinał mi gościu

komp ale nie mogło mu nic znaleźć.Nie wiem co jest, ma jakieś życie to ogrzewanie bo coś się załącza.Szukam pomocy,może zły program miał albo nie tam gdzie trzeba się wpinał.Czekam na pomoc idzie zima.

[email protected]

519-132-976 napiszcie sms ja odzwonie.

WIELKIE DZIĘKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak założyciel wątku. Wcześniej mi działało oryginalne Webasto (A4 1.9TDI z 2004 roku), jednak teraz po uruchomieniu zaczyna się załączać (słychać chwilkę), miga na komputerze przez chwilę (ok. 10-20 sekund) po czy koniec - nie uruchamia się. Jakie mogą być przyczyny i jak je usunąć?

Do kompa będę miał możliwość podpiąć dopiero w połowie grudnia, a może przyczynę można bez kompa zlokalizować?...

Czy może to być zapowietrzenie się i paliwo nie dociera (wyłącza się dla bezpieczeństwa)? Jeśli tak to jak to sprawdzić i naprawić?

Dzięki za wszelką pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak założyciel wątku. Wcześniej mi działało oryginalne Webasto (A4 1.9TDI z 2004 roku), jednak teraz po uruchomieniu zaczyna się załączać (słychać chwilkę), miga na komputerze przez chwilę (ok. 10-20 sekund) po czy koniec - nie uruchamia się. Jakie mogą być przyczyny i jak je usunąć?

Do kompa będę miał możliwość podpiąć dopiero w połowie grudnia, a może przyczynę można bez kompa zlokalizować?...

Czy może to być zapowietrzenie się i paliwo nie dociera (wyłącza się dla bezpieczeństwa)? Jeśli tak to jak to sprawdzić i naprawić?

Dzięki za wszelką pomoc...

Musisz podpiac kompa :confused4: a przyczyn moze byc wiele , wystarczy ze masz niski poziom paliwa i webasto nie dziala . Jezeli jest jakikolwiek blad , webasto sie nie uruchomi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam ogrzewanie firmy Ardic i mam problem.Zaprogramuje go z komputera tzn data ,godzina i gdy dochodzi pora rozruchu jest tylko przez okres 1-2s dźwięk spod nadkola jakby chciało wystartować i koniec.Podpinał mi gościu

komp ale nie mogło mu nic znaleźć.Nie wiem co jest, ma jakieś życie to ogrzewanie bo coś się załącza.Szukam pomocy,może zły program miał albo nie tam gdzie trzeba się wpinał.Czekam na pomoc idzie zima.

[email protected]

519-132-976 napiszcie sms ja odzwonie.

WIELKIE DZIĘKI.

Podjedz do takiego mechanika który ma vag-a albo kts-a, niech odczyta błędy w

bloku ogrzewania postojowego lub zrobi auto scan (vag) niech je skasuje jezeli jakieś są.

Następnie spróbuj załaczyć ogrzewanie, jezeli się załaczy to dobrze jezeli nie

to ponownie trzeba odczytac błędy a wtedy trzeba sie nimi zająć.

To nie jest żadna filozofia o tym wie chyba każdy mechanik, jezeli nie

wie o czy mówisz to trzeba go zmienić.

Zabezpieczenie jest sprawne bo z tego co piszesz to coś tam się odzywa, czyli komunikacja też powinna być.

Na priva nie odpisywałem bo póki co to innego pomysłu nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa powietrza spalania pracuje z maksymalną liczbą obrotów ok. 8000 / min. i dlatego jest wyważana fabrycznie razem z kołem wentylatora . Moze jest juz wyrobiona ma luzy i sie zawiesza robiac zwarcie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza raczej jedno.kaput.Mam możliwość kupienia całego pieca tylko mam obawy czy nie będzie to samo.Gościu nie daje gwarancji rozruchowej.Kasa w sumie nie wielka.Gdzie mogę znaleźć jakieś info o tym ogrzewaniu Ardic czyli jakąś instrukcje, schemat instalacji elektrycznej.wszystko co jest przydatne.Czy jest możliwe żeby się zasyfiło spalinami ponieważ dosyć mocno kopciło i mogły jakieś nagary pozostać?Jak wygląda ta dmuchawa i gdzie ona jest w tym ogrzewaniu.Patrzyłem na ETCE jest tam zestaw naprawczy czy ta dmuchawa wchodzi w jego skład?Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etka pokazuje składowe tego pieca z numerami katalogowymi, na tej podstawie możesz sprawdzić ile może ten wentylator kosztować w serwisie. Ja zmieniałem górną pokrywę ze względu na to że piec był od wresji 2.0 tdi 2007 czyli leżał na podłużnicy a potrzebowałem mocowanie do V6 zapłaciłem ok 200 pln tanio nie jest.

Dymiło dlatego ze wentylator nie osiągał max wydajności i poprostu było za mało powietrza do spalania,

ale to nie miało wpływu na zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio też problem z webasto nie chciało grzać. załączało sie na chwile i po około 5min. wyłączało. Wczoraj postanowiałem naładować akumulator i okazało sie ze to była przyczyna. Był słaby akumulator i dlatego nie chciało grzać, dzisiaj odpaliłem tak żeby sprawdzić i okazało sie ze działa normalnie jak wcześniej. Może i u was to być przyczyną ze nie chce grzać. U mnie zadziałało. Oby i u was sie to sprawdziło. POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...