Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy w A4 z 10.2000 roku może pojawić się rdza ?


asqur

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Wydawalo mi sie , ze a4 avant z X.2000 jest w pelni ocynkowana, czy to prawda?

Pytam dlatego , ze zauwazylem u siebie na krawedzi dachu, tuz przy uszczelce przedniej szyby, rdzawe zacieki.

Wiecie co moze byc przyczyna i jak o to najlepiej zadbac?

Pozdro, adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie A4 mają ocynkowane nadwozie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie zrodlem rdzy moze byc uszczelka przedniej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie zrodlem rdzy moze byc uszczelka przedniej szyby?

Wydaje mi się , że to właśnie jest przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Wydawalo mi sie , ze a4 avant z X.2000 jest w pelni ocynkowana, czy to prawda?

Pytam dlatego , ze zauwazylem u siebie na krawedzi dachu, tuz przy uszczelce przedniej szyby, rdzawe zacieki.

Wiecie co moze byc przyczyna i jak o to najlepiej zadbac?

Pozdro, adam.

Z tego co wiem to bolączka tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jedynym wyjsciem jest wymiana uszczelki?

Pewnie tak ale pewności niemam , mam tez na uszczelce na środku u góry mały pęcherz, planuje na wiosne to zedrzeć i zamalować. Niwiem czy to coś da ale sie pobawie póki rdza nie jest taka wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jedynym wyjsciem jest wymiana uszczelki?

Pewnie tak ale pewności niemam , mam tez na uszczelce na środku u góry mały pęcherz, planuje na wiosne to zedrzeć i zamalować. Niwiem czy to coś da ale sie pobawie póki rdza nie jest taka wielka.

Co do pecherza to u mnie poza ta rdza przy uszczelce w innym miejscu , tez przy krawedzi dachu , na uszczelce mam podluzne pekniecie na ok 1cm i jakby cos sniedzialo wewnatrz uszczelki. wydobywa sie z tej dziury bialy proszek i zostawia matowy slad na szybie pod uszczelka.

czym mozna by to zalatac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer myslałem że tylko mojego Avanta Rudy Zjada-Ja za to mam z 5 kropeczek pieknych rudawych na dachu przy uszczelce szyby przedniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest troche odpryskow na masce od drobnych kamykow, wszystkie zamalowane i nic sie tam nie dzieje rdza pojawia sie tylko przy tej uszczelce.

A jeszcze rdzewieja mi troche silowniki od klapy bagaznika, bolek u Ciebie tez zak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest troche odpryskow na masce od drobnych kamykow, wszystkie zamalowane i nic sie tam nie dzieje rdza pojawia sie tylko przy tej uszczelce.

A jeszcze rdzewieja mi troche silowniki od klapy bagaznika, bolek u Ciebie tez zak jest?[/quote

tył mam ok,tylko ten dach przy przedniej szybie coś podjada pan rudy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba coś niemożliwe zeby rdza się pojawiała w tak młodnym roczniku..może coś było kombinowane przy szybie ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe... moj kumpel ma forda z 2002 i nad przednim slupkiem zauwazylem rdze.... i powiedzial ze tir wjechal w dziure i wegiel wypadl i uderzyl mu w to miejsce :/ lakiernik niby zrobil i jak widac zle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe... moj kumpel ma forda z 2002 i nad przednim slupkiem zauwazylem rdze.... i powiedzial ze tir wjechal w dziure i wegiel wypadl i uderzyl mu w to miejsce :/ lakiernik niby zrobil i jak widac zle...

W Fordach rdza to standart :lol: Nowe Mondeo po kilku miesiąca ma pordzewiałe drzwi na dole :lol: Ludziki muszą jeździć co rok na specjalny przegląd i usunwanie rdzy bo w przeciwnym wypadku tracą gwarancje :lol: Oczywiście nie wszyscy o tym wiedzą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje audi 97 ma dzwi tak czyste jakby wczoraj bylo malowane.Ostatnio patrzylem przy myciu.Jednak ocynk jest cool :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mnie tez to dopadlo. A wlasciwie mojego Audika. Co prawda jest z poczatku produkcji, ale i tak myslalem, ze nie wyjdzie nic takiego, a juz napewno nie przy szybie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze sa mercedesy. w polrocznym busie wyskakuja pierwsze kropki rdzy na podszybiu. ale wiadomo-dla solidnych konstrukcji rok i tak nie ma znaczenia :> :>

warnwarn.gifZa odświeżanie starego wątku oraz za brak uzupełnionego profilu po takim czasie pobytu na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś wymienianą szybe i przy wycinaniu dodrapali się do blachy .Ja kiedyś w VW wycinałem szybe ,wydarłem wszystko do gołej blachy ,położyłem podkład ,pomalowałem i wkleiłem szybe ponownie .Dopiero po wycięciu szyby zobaczysz jak daleko posuneła sie korozja.Bedziesz nie mile zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...