Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Przyciemnianie szyb - polecane zakłady


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Czy coś w Warszawie oprócz mg auto można jeszcze polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ze Slough masz niedaleko, a koleś jest naprawdę dobry - robiłem u niego

Skyline Solar Control

Daniel Lau

Skyline Unit 1, Tudor Enterprise Park, Tudor Road, Harrow, HA3 5JQ

London,

tel.: 0044 20 8426 0574,

mobile: 0044 795 657 0243

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema !! powiem tak,że lepiej się zastanowić przed przyciemnieniem bo ja nie jestem zadowolony w sedanie strasznie ogranicza widoczność, szczególnie w nocy, no ale i pomaga bo nikt nie zajrzy co sie znajduje na tylnym siedzeniu (laptop, komórka). Co do kosztów ja płaciłem w Gdańsku z cały tył 450zł ale nie jestem zadowolony, całe tylne wnętrze koleś mi rozebrał i to tak drastycznie przy tym niezbyt dokładnie. W sedanie jest wyjątkowo trudno przyciemnić tylną szybę. Ogólnie wygląda nieźle i chroni samochód przed wybiciem szyby, Ale lepiej się zastanowić i pójść do dobrego specjalisty(ja patrząc z boku jak to koleś robił, myślałem żę karze mu przestać i pojadę) :thumbdown: :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz gregor8140... zalezy gdzie robisz. W Lodzi za 450zl sciemnia razem z przodem - boczne. Do tego nie bedzie najmniejszej parchy czy babla powietrza a tylna szyba z jednego kawalka folii. Wnetrze tak rozbiora i poskladaja ze nie bedzie sladu, widu ani slychu :) Co do widocznosci. Albo sie przyzwyczailem albo moja folia jest inna od Twojej bo nie narzekam na widocznosc a mam nawet przednie boczne przyciemnione. Niestety zbliza sie przeglad i nie wiem jeszcze jak to wszystko 'polapac' zeby nic nie zrywac :)

Co do bocznych przednich... dla mnia naprawde robi to wiecej dobrego niz zlego, w sloneczny dzien, jak slonce swieci w boczna szybe i sie ja otworzy to jest tragedia. Naprawde folia spelnia swoja role... niestety polskie przepisy sa jakie sa - jak wszystko w tym kraju do d.u.p.y.

A jak to wyglada wystarczy kliknac w link w podpisie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema !! powiem tak,że lepiej się zastanowić przed przyciemnieniem bo ja nie jestem zadowolony w sedanie strasznie ogranicza widoczność, szczególnie w nocy, no ale i pomaga bo nikt nie zajrzy co sie znajduje na tylnym siedzeniu (laptop, komórka). Co do kosztów ja płaciłem w Gdańsku z cały tył 450zł ale nie jestem zadowolony, całe tylne wnętrze koleś mi rozebrał i to tak drastycznie przy tym niezbyt dokładnie. W sedanie jest wyjątkowo trudno przyciemnić tylną szybę. Ogólnie wygląda nieźle i chroni samochód przed wybiciem szyby, Ale lepiej się zastanowić i pójść do dobrego specjalisty(ja patrząc z boku jak to koleś robił, myślałem żę karze mu przestać i pojadę) :thumbdown: :thumbdown:

Może koleś się uczył na twojej audi. Ja akurat A4-rki robię bez demontażu szyb z drzwi :wink4:

Zdarzy się oczywiście, że trzeba zdemontować szyby w drzwiach, ale to wtedy kwestia samej budowy drzwi uniemożliwia montaż folii na aucie. Jest parę aut w których lepiej wyjąć szyby np. mondeo I, galaxy itp. Z reguły to są starsze modele, gdzie jest naprawdę dużo syfu w zakamarkach i trudno go usunąć, a dla mnie demontaż szyb nie jest problemem po 13 latach w auto-szybach :gwizdanie:

Z drugiej strony, może koleszka nie lubił jak ktoś mu patrzy na ręcę(ja nie lubie, bo mnie zaraz szlag trafia) i dlatego też podchodził do roboty jak podchodził. Ja ze swoimi klientami zawsze się umawiam się na odbiór na telefon i pół godz. przed końcem dzwonię że można odebrać i jest :good: - każdy zadowolony.

Co do folii to zawsze jest do wyboru jaśniejsza, ciemniejsza, kolorowa, lusterkowa lub typu czarna, ze wszystkimi jej odcieniami.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Zadra nie patrzałem kolesiowi na ręce bo zostawiłem samochód i poszedłem, przyszedłem o umówionej godzinie- a tu wszystko rozbebłane :sick3: i nic do przodu, po prostu miałem pecha wybierając tego ''fachowca"

Jak to mówią - samo życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyciemnianie szyb t jakby mój zawód, więc podzielę sie tym co wiem

- szyby czołowej nie wolno oklejać wcale a wcale

-przednie drzwi - po ofoliowaniu muszą mieć transparencję minmum 70%, mniejsza to już ryzyko właściciela. Z folii barwionych do montażu ISiC dopuścił NR Supreme 70 i UP75 - obie folie Bruxsafolu, poza tym dopuszczone są folie bezbarwne 4mil innych producentów.

- tylne drzwi i tył samochodu mogą mieć mniejszą przejrzystość niż 70%

- folie muszą być przebadane i dopuszczone przez ISiC

- warsztat który je instaluje musi być zarejestrowany w ISiC i posiadać swój nr homologacji

- szyby przyciemnione muszą zostać oznakowane nr-em homologacyjnym warsztatu (43RXXXXISiC) a właściciel musi otrzymać dokument identyfikacyjny folii z danymi zakładu i swojego samochodu dla przedstawiania odpowiednim organom kontroli (policja, diagnosta, rzeczoznawca itp)

- foli nie można zakładać sobie samemu

- na rynku dostępne są następujące folie:

--- zestawy do samodzielnego montażu dostępne w sklepach motoryzacyjnych, marketach - są barwione w kleju, nie posiadają zanezpieczenia antyzarysowaniowego (HC lub SR), mogą wydzielać zapachy, ogólnie uważam, że należy trzymać je zdala od samochodów

--- zestawy foliatecu - bardzo przyzwoite folie, bardzo drogie (za taką cenę znam lepsze). Ich zaletą jest bardzo duża gama kolorów i odcieni, marka dobrze znana. Wadą jest przede wszystkim cena.

---- folie profesjonalne dostępne zasadniczo tylko dla warsztatów. I tu podzieliłbym ja na trzy grupy

1- kiepskie - niewiadomego pochodzenia, dla których marka tworzona jest na miejscu w naszym kraju (w innych krajach nie występują). Ich jedyną zaletą jest niska cena, poza tym tylko kłopoty

2- dobre - produkowane głównie w USA. Średnia cena, duża trwałość, dobre parametry. Wadą jest niestabilność koloru

3 - ekstraliga- tu w zasadzie znam dwie marki dostępne na naszym rynku: Llumar i Bruxsafol (czyli SolarGard). Decydując się na te folie trzeba trochę więcej zapłaćić. Zalety to najlepsze parametry filtrów UV i IR, największa żywotność i stabilność koloru.

Stabilność koloru jest dość istotna. Czasami np po wymianie szyby trzeba ją ponownie ofoliować i dobrze, żeby folia wyglądała tak samo jak na pozostałych szybach. takie warunki spełnają tylko folie z grupy 3.

Szczególnie ciekawą folią jest UP75. Jest to folia typowo termoizolacyjna. Przy minimalnym przyciemnieniu niweluje ponad 85% IR. To ewenement wśród wszystkich znanych mi folii. niestety za tym idzie kosmiczna cena. Ale niektórych i ona nie zniechęca.

Podsumowując:

- dowiedz się jakimi foliami dysponuje wykonawca i zastanów się, czy daje ci to, czego oczekujesz

- dowiedz się, czy zakład ma uprawnienia do montażu i rządaj dokumentu identyfikacyjnego po montażu

- nie wybieraj ofert patrząc na cenę, prawda jest taka, że jakość ma swoją cenę

- pierwsze dni, miesiące po montażu wszystkie folie wyglądają dobrze, zastanó się jak długo chcesz się nimi cieszyć i czy jak szyby zaczną robić się fioletowe będziesz ciszyć sie dalej.

- nie ufaj w 100% zakładowi, zawsze sprawdź w internecie co wiadomo na temat folii, które ci proponuje i samego warsztatu

- uważam , że cena do do 100,- za szybę (za tylną do 200) jest do przyjęcia, poniżej 75,- oznacza, że zakład na czymś oszczędz (na materiale),

W razie jakiś pytań chętnie odpowiem (chociaż temat chyba tym postem wyczerpałem)

_________________

zabezpieczenia lakieru i przyciemnianie szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę po fachu :!: :!: :!:

Bardzo ciekawy pościk Maciej :wink4: z którym zgadzam się prawie w 100%

ale są dwie rzeczy przeczące sobie nawzajem:

"- foli nie można zakładać sobie samemu"

"--- zestawy do samodzielnego montażu......."

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wyciagaja szyby to tylko te w drzwiach,nikt nie wyciaga szyb wklejonych do przyciemnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wroclawiu polecam AUTO STYLE, 600 razem z przodem ,400 sam tyl, puki co solidnie.

nic nie ogranicza widocznosci w sedanie, po to kolego masz lusterka boczne zeby w nie patrzec, a nie po to zeby ladnie wygladalo.

Nikt nie wycina szyby bo to ryzyko przy wklejaniu ze bedzie ciekolo, jak dobry zaklad to tylna szybe zrobi w jednym kawalku, wiadomo ze polke i kanape trzeba zdemontoac bo jakos tam trzeba wejsc. a jak nie ma mozliwosci zeby polozyc w jednym kawalku to laczenie foli zrobia na nitce od podgrzewania szyby i tez nie bedzie widac.

Dziwne jest tylko to ze przepisy zakazuja przyciemniania szyb przednich zeby kierowcy nie ograniczac widocznosci w 180stopniach jak sieci. A na foliach podaje sie ze przepuszczalnośc swiatla jest np. 20%, 50%, ale z zewnatrz samochodu do wewnatrz a nie na odwrot, wiec widocznosc kierowcy pozostaje taka sama. Przepis jest idiotyczny

[br]Dopisany: 10 Maj 2009, 21:31_________________________________________________poczytaj

http://www.isic.krakow.pl/dzial_w_s.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Łodzi moze polecic

AMS Car Design, Łódź - przyciemnianie szyb, folie okienne ?? ul. Pojezierska 60

http://www.przyciemnianie.go3.pl/

jak dlugo moze zajac wyklejenie avanta :mysli:

pzdr

Moje A4 bylo tam sciemniane... efekt naprawde swietny, zero pecherzy powietrza, folia ma idealny odcien, zaden fiolet. Kolega tam robil C klase - rowniez jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...