Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Webasto nie działa jako dogrzewacz


jaca

Rekomendowane odpowiedzi

mam tylko 01406 brak płomienia

palnik do wymiany/regeneracji.

Przechodziles ta wymianke w tamtym roku :(

zgadza się, ale po wymianie można się cieszyć pełną gębą z tego gadżetu, który uważam chyba za jeden z lepszych w aucie,oczywiście poza quattro :)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd brałeś częsci?

nowe czy używane ?

w piątek wyciągne piec i wrzucę fotki co tam się dzieje w środku

częsci były kupowane w ASO volvo ( niższe o ok 30% ) niż za to samo w Audi, był to tzw. zestaw naprawczy do ebersprechera nordic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krok po kroku co zrobic aby webasto nie włanczało sie przy kazdym rozruchu silnika, przy temp mniejszej niz 5C chcial bym aby włanczało sie tylko po włączeniu na fisie lub przez pilota, i czy mozna

Znaczy się że to oryginalne webasto audi włącza się zawsze jak jest temp mniejsza niż 5C żeby dogrzać silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krok po kroku co zrobic aby webasto nie włanczało sie przy kazdym rozruchu silnika, przy temp mniejszej niz 5C chcial bym aby włanczało sie tylko po włączeniu na fisie lub przez pilota, i czy mozna

Znaczy się że to oryginalne webasto audi włącza się zawsze jak jest temp mniejsza niż 5C żeby dogrzać silnik?

jeżeli masz włączony przycisk ekon na klimatronicu to webasto nie włączy się po odpaleniu silnika nawet jak będzie -20 chyba że włączysz na FIS'ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa! :good: a na FIS, da się uruchomić w każdej chwili, czy tylko zaprogramować godzinę? Bo zastanawiam się czy szukać pilota czy lepiej menu do uruchamiania, a pewnie wszystkiego naraz nie zrobię ze względu na koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa! :good: a na FIS, da się uruchomić w każdej chwili, czy tylko zaprogramować godzinę? Bo zastanawiam się czy szukać pilota czy lepiej menu do uruchamiania, a pewnie wszystkiego naraz nie zrobię ze względu na koszty.

Masz dwie mozliwosci albo uruchamiasz z poziomu Panelu sterujacego w tunelu ( na FISIE pokazuje cie sie czas godzine itd.) albo poprzez droge radiowa czyli pilota :)

Wszelkie info masz tutaj :arrow2:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=163320.345

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa! :good: a na FIS, da się uruchomić w każdej chwili, czy tylko zaprogramować godzinę? Bo zastanawiam się czy szukać pilota czy lepiej menu do uruchamiania, a pewnie wszystkiego naraz nie zrobię ze względu na koszty.

możesz uruchomić w każdej chwili pod warunkiem że masz odpalony silnik lub kluczyk w pozycji "zapłon"

albo poprzez programowanie daty i godziny i wtedy nawet jak auto zamknięte lub jak kolega napisał poprzez pilota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że można tak ustawić w adaptacjach by piecyk włączał się także wtedy gdy pracuje silnik? (by szybciej się nagrzał) :blink:

W którym kanale adaptacji się to ustawia?

Czy w takiej sytuacji (włączony piecyk przy pracującym silniku) pracuje też pompka cieczy 'webasto'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanal 03

Warunek wyłączenia ogrzewania postojowego po wyłączeniu silnika naughty

Dopasowanie 1

– Ogrzewanie postojowe ma po wyłączeniu silnika pracować dalej (do upłynięcia nastawionego czasu pracy)

– Ustawienie fabryczne

Dopasowanie 2

– Ogrzewanie postojowe po wyłączeniu silnika ma się wyłączyć samoczynnie (niezależnie od pozostałego ustawionego czasu pracy oraz jeżeli w dalszym ciągu występuje sygnał włączający z komputera sterującego w zestawie wskaźników.

– To dopasowanie może być przeprowadzone w ASO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(....)

Czy w takiej sytuacji (włączony piecyk przy pracującym silniku) pracuje też pompka cieczy 'webasto'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem czy sterownik wlacza pompke obiegowa czy nie :confused4: .

No właśnie. Jak mi pompa wody silnika ma rozpiep**** pompkę przy piecyku to chromolę to całe dogrzewanie ... :wink4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sie spytać kogoś kto ma Fabryczne webasto i ustawienia w kanalach Adaptacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że można tak ustawić w adaptacjach by piecyk włączał się także wtedy gdy pracuje silnik? (by szybciej się nagrzał) :blink:

W którym kanale adaptacji się to ustawia?

Czy w takiej sytuacji (włączony piecyk przy pracującym silniku) pracuje też pompka cieczy 'webasto'?

Pompka cieczy webasto włącza się przy pracującym silniku nawet jak webasto nie jest włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie(tyle że w A6) po odpaleniu i podczas jazdy webasto(fabryczne) działa dalej dopóki go nie wyłącze lub nie minie 30 minut i faktycznie jak jadę z włączonym to silnik szybciej temperaturę łapie niż jak wyłącze zaraz po odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[No właśnie. Jak mi pompa wody silnika ma rozpiep**** pompkę przy piecyku to chromolę to całe dogrzewanie ... :wink4::decayed:

Myślę że skoro fabrycznie jest ustawione że piec się nie wyłącza z odpaleniem silnika to chyba nie ustawialiby tak żeby doszło do jakiegoś uszkodzenia. Poza tym jakby mogło nastąpić uszkodzenie to chyba nie dawaliby w sofcie możliwości przestawienia tej opcji. Tak na logikę rozumując :-)

Aha a kolega wrclaguna napisał "Warunek wyłączenia ogrzewania postojowego po wyłączeniu silnika" czyli o wyłączeniu a nie włączeniu co chyba AndyN miałeś na myśli (i o co w sumie i ja pytam :-)

I teraz nasuwa mi się jeszcze pytanie czy na początek jak zamontuje sam piec (bez pilota i bez sterowania na FIS) to będzie mi działał jako dogrzewacz silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, obecnie przy temp. ok 1-2 st C, webasto się samo włącza i działa jako dogrzewacz jeżeli nie jest włączony ECON, i nie sygnalizuje żadną kontrolką, a wiem to po tym że po zgaszeniu silnika jeszcze chodzi kilka sekund ;) a czas nagrzewania jest praktycznie taki sam, czy jade w korku czy nie, po ok 8 min lub 3-4 km od zimnego startu mam 90 st. na blacie przy temp ustawionej w środku na auto 21 st. C i porządne ciepełko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, obecnie przy temp. ok 1-2 st C, webasto się samo włącza i działa jako dogrzewacz jeżeli nie jest włączony ECON, i nie sygnalizuje żadną kontrolką, a wiem to po tym że po zgaszeniu silnika jeszcze chodzi kilka sekund ;) a czas nagrzewania jest praktycznie taki sam, czy jade w korku czy nie, po ok 8 min lub 3-4 km od zimnego startu mam 90 st. na blacie przy temp ustawionej w środku na auto 21 st. C i porządne ciepełko :)

potwierdzam, samo się włącza jeżeli temp. spada poniżej +5 stopni i econ na klimatronicu jest wyłączony. i jest tak w silnikach diesla , w benzynie można to włączyć w adaptacjach ale nie pamiętam w którym kanale.

pompka od webasta pracuje nawet przy zapalonym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,właśnie czytam posty odnośnie webasta,ponieważ od paru dni się zastanawiam dlaczego po uruchomieniu silnika samoczynnie włańcza mi się webasto. Po przejechaniu np:dwóch kilometrów i zgaszeniu silnika pracuje jeszcze kilka sekund i się wyłańcza. Mam auto ponad rok i wcześniej tego nie zauważyłem i poprostu nie wiedziałem czy coś się podziało z tym webastem czy tak ma być. Do tej pory myślałem że włańcza sie tylko po zaprogramowaniu. Będe jeszcze próbował na włąnczonym ekonie lub całkiem wyłąnczonym. Zastanawiałem się też bo coś ostatnio pomału grzał się silnik i myślałem że być może samoczynie wtedy odpalało się webasto by dogrzać ten silnik,ale chyba to nie ma nic wspólnego.

Pozdrawiam.

[mod]Chłopie ile Ty masz lat trzy!? to jest jakaś masakra co napisałeś[/mod][br]Dopisany: 18 Grudzień 2011, 17:46_________________________________________________No faktycznie opuściłem chyba lekcje z tym słowem. :polew: :polew: :notworthy::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...