Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie czujnika jakości powietrza klimatronic


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj zakończyłem montaż czujnika jakości powietrza a ponieważ czujnik kupiłem używany za 15 zł to zastanawiałem się jak sprawdzić jego działanie.

Czytając wpisy w tym temacie widziałem że sporo osób ma problem ze sprawdzeniem czy ten czujnik działa.

Pomysł podsunął mi kolega aker który zasugerował abym podpiął jakiegoś węża do wydechu i dmuchnął spalinami w czujnik.

tak też zrobiłem,

  1. Najpierw zdemontowałem filtr kabinowy- wtedy widać dokładnie klapy obiegu wewnętrznego czy są otwarte czy zamknięte.
  2. Ustawiłem klimę na auto i uruchomiłem silnik.
  3. Podpiąłem wąż od odkurzacza centralnego (dość długi 10m) pod wydech i dmuchnąłem spalinami w okolice czujnika.
  4. Po kilkunastu - kilkudziesięciu sekundach klapa się zamknęła czyli włączył się obieg wewnętrzny
  5. Gdy przestałem podawać spaliny w okolice czujnika po około minucie klapy się otwierają czyli obieg wewnętrzny się wyłącza.

Tak więc jest to prosty i szybki sposób na sprawdzenie czy czujnik jakości działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry patent :)

Innym sposobem jest postawienie w pobliżu czujnika kopcącego diesla... :naughty:

no nad tym tez myślałem ale nie miałem diesla pod ręką :)

a tak na poważnie to z ta rurą podłączona do wydechu to super się sprawdza, szybko i odrazu wiadomo czy mod wykonany poprawnie i czujnik dobry czy uszkodzony

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakończyłem montaż czujnika jakości powietrza a ponieważ czujnik kupiłem używany za 15 zł to zastanawiałem się jak sprawdzić jego działanie.

Czytając wpisy w tym temacie widziałem że sporo osób ma problem ze sprawdzeniem czy ten czujnik działa.

Pomysł podsunął mi kolega aker który zasugerował abym podpiął jakiegoś węża do wydechu i dmuchnął spalinami w czujnik.

tak też zrobiłem,

  • Najpierw zdemontowałem filtr kabinowy- wtedy widać dokładnie klapy obiegu wewnętrznego czy są otwarte czy zamknięte.
  • Ustawiłem klimę na auto i uruchomiłem silnik.
  • Podpiąłem wąż od odkurzacza centralnego (dość długi 10m) pod wydech i dmuchnąłem spalinami w okolice czujnika.
  • Po kilkunastu - kilkudziesięciu sekundach klapa się zamknęła czyli włączył się obieg wewnętrzny
  • Gdy przestałem podawać spaliny w okolice czujnika po około minucie klapy się otwierają czyli obieg wewnętrzny się wyłącza.
Tak więc jest to prosty i szybki sposób na sprawdzenie czy czujnik jakości działa poprawnie.
Które miałeś dokładnie ustawione przyciski na klimatroniku podczas testowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Które miałeś dokładnie ustawione przyciski na klimatroniku podczas testowania?

miałem włączone auto z obu stron

temperatura na minimum bo było dość chłodno a chciałem żeby klima pracowała

miałem tez włączony przycisk czujnika jakości czyli świeciła się na nim kontrolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

podejdzie ten czujnik jakości do naszych b6,b7.Proszę o info. :hi:

http://allegro.pl/czujnik-jakosci-powietrza-vw-passat-b6-b7-cc-oryg-i5044970826.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=5044970826

Wizualnie wygląda niemal tak samo jak dedyk do A4... podejrzewam, że elektrycznie i funkcjonalnie niczym się nie różnią.

Towar nowy, masz możliwość zwrotu, do tego dobra cena... ja bym zaryzykował i kupił :)

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż czujnika jakości zakończony wielkim sukcesem dzięki koledze z forum Kdawid :hi:.Zaryzykowałem i zakupiłem nowy czujnik jakości z numerem 1K0907659 i okazało się że zadziałał w b6

http://allegro.pl/czujnik-jakosci-powietrza-vw-passat-b6-b7-cc-oryg-i5044970826.html

1K0907659

Edytowane przez aker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hmm, musiałeś coś przerabiać czy pasuje P&P?

czujnki pasuje P&P jest identyczny z 4B0 907 659 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa czujniki 4B0 i będę testował czy coś się zadzieje.

Jeśli nie ruszą kupuje ten nowy z aukcji za 120 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2011 o 14:21, wrclaguna napisał:

zsilanie podpialem do glownego zasilania klimatronika

 

Dnia 1.05.2011 o 14:31, wrclaguna napisał:

 

Wtyka F PIN 5 a masa wtyka D PIN 13 :)

 

Wpinając się plusem w to miejsce sprawimy, że czujnik będzie NON-STOP pracował, również po zamknięciu auta :exclamation: bo to zasilanie które leci bezpośrednio z aku (po drodze jest tylko bezpiecznik S226 30A) :hi: 

Sam tak mam :facepalm: i będę na dniach przerabiał instalację by wpiąć się zasilaniem za stacyjkę, a najlepiej za bezpiecznik S6 5A, na którym wisi również czujnik G65 (czujnik wysokiego ciśnienia).

Właściwy plus do czujnika znaleźć można min. w złączu T10d/pin2 - szara kostka w słupku A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że większość osób,  które korzystały z tego manuala tak ma :wink:

Ja dokładając czujnik, od razu podłączyłem go tak jak to robi fabryka.

Po pewnych perypetiach, przy innym rezaniu wolę mieć wsparcie w ori schematach z Elsy, a nie tylko w manualu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2017 o 19:06, Bromchit napisał:

Podejrzewam, że większość osób,  które korzystały z tego manuala tak ma :wink:

Ja dokładając czujnik, od razu podłączyłem go tak jak to robi fabryka.

Po pewnych perypetiach, przy innym rezaniu wolę mieć wsparcie w ori schematach z Elsy, a nie tylko w manualu. :wink:

To gdzie powinien być podpięty plus ? do jakiej kostki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie masz schemat, czujnik jakości ma wspólne zasilanie z czujnikiem ciśnienia czynnika w układzie klimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a czy ktoś próbował czujników od fiata, opla czy volvo? Wyglądają dokładnie tak samo jak ten nasz i z VW 1K0. Sami zobaczcie:

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 99 zł - Czujnik jakosci powietrza opel fiat 09180219 (9636092064). Allegro.pl -...
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 150 zł - VOLVO XC70 XC90 V70 S80 CZUJNIK POWIETRZA 8674719...


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie błąd 01592 - Czujniki jakości powietrza (G238)

                                        010 - przerwa / zwarcie z plusem 

gdzie szukać przyczyny ? bo sam czujnik ok jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jozek726 napisał:

Panowie błąd 01592 - Czujniki jakości powietrza (G238)

                                        010 - przerwa / zwarcie z plusem 

gdzie szukać przyczyny ? bo sam czujnik ok jest .

Jak czujnik ok to szukaj w kablach czy izolacja gdzieś nie uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...