Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panel klimatyzacji B7 do B6 rozwiazanie z grzana tylna szyba


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.08.2018 o 22:12, roball napisał:

Cięcie kabli wydaje się być barbarzyństwem, chciałbym tego uniknąć.

Nie musisz ciąć kabli przecież masz rozwiązanie na przekaźniku...

Napisz do autora tego wątku zdaje się ze miał gotowe przekaźniki z podstawka którą wpinało się w ori instalacje bez ciecia kabli.... sam kupowałem jakieś 4 lata temu i działa to do dziś a żadnych kabli nie ciełem zdaje się tylko dwa trzeba było wypiąć z kostki a ich miejsce wpinało się te z podstawki...

 

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, patryczek9997 napisał:

00975 - Heated Rear Window

Ten Błąd to nie właściwy klimatronik choć po numerze niby od B6  chyba że masz B7

uzupełnij profil napisz jaki masz mode wozu i model kilmatronika bo o co napisałeś teraz to tylko wróżbita Maciej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel nie był wymieniany chyba że poprzedni właściciel wymieniał. Auto posiadam ponad 2 lata i cały czas wyskakiwał ten błąd . Model podam jutro ponieważ nie mam dziś  dostępu do autka.

Edytowane przez patryczek9997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel klimy z poczatkow produkcji auta wiec na 100% z B6 z tym że auto z 2003 masz w opisie więc był zmieniany. W tym przypadku pierwsze co to sprawdzenie przelotki z kablami idacymi do klapy bagaznika czy tam nie są kable złamane lub izolacja nie popękała. Jeśli nie to, to trzeba szukać dalej po instalacji czy gdzieś nie uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli temat na wiele godzin pracy bo akurat w okolicach tylnej klapy wszytsko jest okey. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien ze w przelotce gumowej kable sa cale? To jest najczęstszą przyczyną tego typu problemów. Albo panel klimy trafiony chociaż to mniej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój błąd oznacza "przerwa w obwodzie lub zwarcie do masy - błąd sporadyczny" obstawiam uszkodzoną izolację gdzieś przy ostrej krawedzi blachy. W takim wypadky miernik pokaże przejscie podczas testu. No ale jeśli jesteś pewien to szukaj w takim razie gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2015 o 18:12, BeyerBrown napisał:

Ten przekaźnik jest wtedy zbędny, ale nie powinno się nic stać jak zostanie.

Pamiętaj, że B6 i B7 miały inne czujniki nasłonecznienia (to ten cycek na kokpicie), które poprawnie współpracują tylko z panelem z określonej generacji.

Dziś przy rezanku sprawdziłem na panelu z b7 odczyt ze starego czujnika i nowego po przełożeniu pinów(wtyczka ta sama ale przewody pod inne piny podpięte).

To na starym czujniku

20200229_133755.jpg

A tutaj nowy

20200229_144748.jpg

Edytowane przez pila24
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. Z uwagi na fakt, iż nasze A4 B6 i B7 mają już swoje lata i są częsci które trzeba wymienić to zastanawiam się czy świetną alternatywą nie byłyby części z Seata Exeo w tym klimatronik? Tu juz można kupić podzespoły z roku produkcji 2011 2012 wiec stosunkowo świeże. Może ktoś eksperymentował? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, serfin napisał:

Witam po dłuższej przerwie. Z uwagi na fakt, iż nasze A4 B6 i B7 mają już swoje lata i są częsci które trzeba wymienić to zastanawiam się czy świetną alternatywą nie byłyby części z Seata Exeo w tym klimatronik? Tu juz można kupić podzespoły z roku produkcji 2011 2012 wiec stosunkowo świeże. Może ktoś eksperymentował? Pzdr

Normalnie możesz z exeo wstawiać,jest taki sam jak ostatnia wersja tego z b7. Ten mój panel pochodzi z exeo właśnie,moduł BT tez mam z exeo. Sporo modułów jest zgodnych i można je montować w b6/b7

20200229_133821.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handluje ktoś jeszcze gotowymi wiązkami z przekaźnikiem pod klimatronik z B7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj @kaju, na FB też go znajdziesz.

WWW.FACEBOOK.COM

Vag-Instal, Uciechów, Kalisz, Poland. 1213 osób lubi to · 10 osób mówi o tym. - wiązki i montaż doposażenia - diagnostyka i kodowanie sterowników - ochrona komponentu - spolszczenie i aktualizacja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Podbijam temat bo nie widziałem w wynikach wyszukiwania jednej rzeczy:

Czy po zamontowaniu panelu klimatyzacji z b6 do b7 problem ogrzewania tylnej szyby występuje? 
Czy wszystkie funkcje będą działać poprawnie(w tym ogrzewanie foteli)? 

Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ekhaaart napisał:

Czy po zamontowaniu panelu klimatyzacji z b6 do b7 problem ogrzewania tylnej szyby występuje?

A po co tak kombinować? Panele z b7 mają inną elektronikę oraz nowsze oprogramowanie. W b6 jest przekaznik w panelu od ogrzewania szyby. W b7 jest przekaznik osoby poza panelem. Czy zadziała grzanie szyby po takim swapie z b7 na b6? Nie wiadomo,ale na pewno będą problemy z czujnikiem nasłonecznienia bo w b7 jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pila24 napisał:

A po co tak kombinować? Panele z b7 mają inną elektronikę oraz nowsze oprogramowanie. W b6 jest przekaznik w panelu od ogrzewania szyby. W b7 jest przekaznik osoby poza panelem. Czy zadziała grzanie szyby po takim swapie z b7 na b6? Nie wiadomo,ale na pewno będą problemy z czujnikiem nasłonecznienia bo w b7 jest inny.

Ale jak zmieni się czujnik to będzie ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, r7adek napisał:

Ale jak zmieni się czujnik to będzie ok? 

Ja zmieniałem z b6 na b7 i czujnik również zmieniłem,ten z b7 daje zupełnie inne odczyty niż poprzednik z b6. Piny przy czujniku również trzeba podmienić bo nie podchodzi p&p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pila24 napisał:

Ja zmieniałem z b6 na b7 i czujnik również zmieniłem,ten z b7 daje zupełnie inne odczyty niż poprzednik z b6. Piny przy czujniku również trzeba podmienić bo nie podchodzi p&p.

Mógłbyś napisać które piny trzeba zamienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...