Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

.....a magnesówek nie polecam kolega wyżej pisał jakie są wady.

Jak ktos mysli to potrafi sobie zaradzic na wade magnesowki ktora jest rysowanie. Wystarczy zabezpieczyc rant i po bolu. Na wszystko jest sposob. hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiedz tak szczerze. Dobre to Radio? Szumy duze, czy nie? Jaka antene do tego radia powinieenem podlaczyc. Ty mowisz, ze masz na klapie - tzn przedziurawiles klape??

Ja chyba nie chcialbym dziurawic blachy - czy w takim wypadku ratuje mnie tylko magnesowka, czy sa tez jakies inne rozwiazania?

Czy dobre radio powiem ze TAK proste radyjko które spełnia swoja funkcję. Blachy nie trzeba dziurawić bo są specjalne uchwyty za 15 zł do klapy a magnesówek nie polecam kolega wyżej pisał jakie są wady. A ten Uniden to Ci nie wejdzie w ta połeczke.

Jak wygladaja te uchwyty?? Czy to tez nie uszkodzi lakieru? Fajnie by bylo gdyby ktos fokte wstawil jak to u niego wyglada...

Jakie radio bedzie mi pasowalo w ta puleczke? Moze ktos sie pofatyguje i rzuci okiem na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPRINTER szukales tematu z CB :D

zdj281cie0054hq.jpg

zdj281cie0069qg.jpg

fotki zamocowania anteny, ale zmieniam chyba na troche dluzsza...ta idealnie pasuje do golfa (zmiast tej do radia) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn, chyba coś dzisiaj przysypiasz :P A4 jest i to ładna, ale gdzie ten Uniden ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn, chyba coś dzisiaj przysypiasz :P A4 jest i to ładna, ale gdzie ten Uniden ? :lol:

:roll:

juz sie poprawiam...na tamtych fotach jest sposob zamontowania ansteny :lol:

[ Dodano: 2006-07-03, 21:26 ]

zdj281cie8hq.jpg

[ Dodano: 2006-07-03, 21:28 ]

tu sa fotki wsadzonego unidena 520 ...w modelach do 98 wchodzi tak samo (sprawdzalismy to na zlocie. wg mnie idealne miejsce

teraz juz wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko gra. Może to i dobre miejsce ale ja myślałem o zamontowaniu CB między siedzeniem pasażera a tunelem co wy na to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej to chyba przed siedzeniem (tez nieglupia koncepcja ale w A4 troche niewygodna)...z dolu CB ma glosnik i moglbys go zaslonic

Ja tak zamontowane CB widziałem w awańcie a głośnik zewnętrzny zawsze można podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wątek otworzyłem, a w sumie nie spojrzałem czy coś już było pisane w tej kwestii.

Antenę mam magnesówkę i żadnego szajsu wkręcanego :twisted:

A rozwiązanie z małą półeczką jest git, ale mnie nie satysfakcjonuje do końca, bo tylko kierowca ma dostęp do radia, a jadąc np. ekipą w kilka aut (zloty, spoty, etc.) nawija też pasażer. Różne cuda się wyczynia łącznie z konkursami śpiewania i opowiadaniem kawałów :mrgreen:

Rozwiązanie między tunelem i fotelem jest do d*py, bo blokuje się opcję przesuwania fotela do samego przodu. Opcja po prawej stronie tunelu mi nie gra, bo na widoku zbyt mocno i kusi złodzieja.

Pod podłokietnikiem też trochę nieszczęśliwie, nie widać kanału i w ogóle sterowanie totalnie nieporęczne.

Osobiście chyba wywalę popielniczkę (i tak nie korzystam), a potem wyrezam tam CB w lekkiej zabudowie. Będzie po ręką i nie tak rzucające się w oczy.

Oczywiście dodatkowo głośniczek zewn. bo te przy radiach to śmieci ogólnie, głośniczek pod kierownicę wejdzie, sprawdzałem spasuje się tam z sensem.

Co do wad magnesówki, bzdura. Więcej ma zalet. Poza tym jak ktoś się boi zarysowań lakieru, to wystarczy ładna cienka, owalna i bezbarwna naklejka na dach jako stałe miejsce na antenę. Totalnie nie rzuca się w oczy a lakier nigdy się nie zarysuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę mam magnesówkę i żadnego szajsu wkręcanego :twisted:

:evil:

Co do wad magnesówki, bzdura. Więcej ma zalet.

tzn np gorszy sygnal przez co wiecej szumow i nigdy jej nie zestroisz idealnie (chyba ze stawiasz w dokladnie tym samym miejscu na aucie

po 2 jednak spadaja (chyba ze masz podstawe r=15cm) i wyginaja troche blache

Poza tym jak ktoś się boi zarysowań lakieru, to wystarczy ładna cienka, owalna i bezbarwna naklejka na dach jako stałe miejsce na antenę. Totalnie nie rzuca się w oczy a lakier nigdy się nie zarysuje.

tylko ze najbardziej to chyba kabel rysuje

ale ok...dyskusja na temat magnes czy wwiercana/na zaczepie mija sie z celem kazdy ma to co lubi

Osobiście chyba wywalę popielniczkę (i tak nie korzystam), a potem wyrezam tam CB w lekkiej zabudowie. Będzie po ręką i nie tak rzucające się w oczy.

a masz model przed 2 liftem czy po??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam magnesówki 66cm, więc już samo to decyduje o mniejszym zasięgu. Nie o to jednak chodzi, nie rozmawiam na 15km. Ma być ładna i zgrabna, a do tego skuteczna. Po co mi wielki bat 120cm...

Nie wiem jakiej używałeś anteny, ale moja nie spadła przy jeździe 190-200km/h przez około 1h na autostradzie A4 ostatnio. :twisted:

Kabel nic nie rysuje, rzecz w tym, że jak go wpuszczasz na dach to ma być naciągnięty, a nie wisieć jak szmata. :cool:

Tak czy inaczej mi osobiście chodziło o dyskusję na temat zabudowy samego radia w aucie. :wink:

Mam wersję przed liftem i wstępne przymiarki wskazują, że wejdzie w miejsce po popielniczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam radio midland alan 48 plus i trzymam je nieprzymocowane w schowku w drzwiach kierowcy. jesli zalezy Ci na mobilnosci radia - w kazdej chwili moge je dac nawet komus z tylu i moze sie nim bawic a w schowku siedzi dosc pewnie i nie wypadnie. jesli chodzi o widocznosc to jest troche gorzej, bo jest ustawione pod katem (wyswietlaczem w strone przodu - jest to spowodowane dlugoscia wtyczki do kabla antenowego) i trzeba sie nachylic zeby spojrzec na wysietlacz. nie probowalem ustawic go w druga strone, wiec nie wiem czy bedzie to mozliwe, na razie nie mam anteny i nie uzywalem go jeszcze :oops: byc moze mozna wywiercic dziure w schowku i tam wepchnac wtyczke, wtedy bedzie pionowo w gore. malym problemem sa tez przewody, ktore na dobra sprawe trzeba zamocowac zeby przy wsiadaniu czy wysiadaniu sie w nie nie zaplatac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ale tu kłania się plątanina kabli, tego też wolałbym uniknąć.

W miejscu na pipelniczkę powinno wyjść git: wnętrze jakiejś A4

Krzywizny dotnie się z jej obudowy i zmontuje z radiem, nie będzie żadnej dziury, a radio w miejscu idealnie pod ręką. W wolnej chwili rozbiorę cały ten bajzel i zacznę pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wypuszczenia przy środkowym słupku na dach (tak jak mam teraz), wystarczy na luzie. Zobaczymy jak będzie z opcją przez tylną klapę, coś się wymyśli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten pomysł z tym żeby radio włożyć w miejsce popielniczki jast dobr.

Sprinter, Jak już to zrobisz to zrób fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

myśle nad montażem cb radia w audi ale zastanawiam się nad anteną magnesówka odpada. myślałem nad taką montowaną na tylnej części dachu. tylko pytanie czy taka antena się nadaje i możena rozmawiać na jakąś sensowną odległość?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...