Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup CB radia. Kiedys u kogos widzialem male radyjko, ktore miescilo sie w tym malutkim schoweczku miedzy fotelami, tylko ze koles musial chyba za kazdym razem chowac to radio - no bo wiadomo, ze na widoku sie nie zostawi.

Jak Wy macie rozwiazany problem z CB?? Jakie macie radia, jak umieszczone w aucie, co polecacie (nie znam sie)? Mile widziane jakies zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nigdy CB nie miałem , ale dobre miejsce na jego schowanie to chyba półeczka pod kierownicą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kierownica?? :shock:

Chyba nie mam tam zadnej poleczki...

Chyba się źle wyraziłem.Chodzi mi o schowek ten na zdjeciu pod pokrętłem od regulacji światłem :grin:

:arrow: http://img.otomoto.pl/photos/original/C9/C954/C95437/C954372_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzien temu zakladalem. Radio mam Uniden PRO 520 XL i magnesowke 77cm i nie nazekam. Odradzam CB te z najnizszej polki bo bardzo szumia. Zamontowalem pod podlokietnikiem. Poprostu przykleilem od spodu podlokietnika na tasme dwustronna. Moze i nie jest w wygodnym miejscu ale stwierdzilem ze to jest najlepsze miejsce. Oczywiscie nie kazdy ma podlokietnik. Jak narazie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowaną mam Onwe najprostsza ta chuda akurat miesci sie w tej lewej polce pod kiera na wcisk ale wchodzi :mrgreen: antena lemm (nie jakas tam magnesowka) 1,5 metra na klapie bagaznika i wszystko jest cacy od roku :wink: zasieg z druga osobowka z podobnym zestawem 10km :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kierownica?? :shock:

Chyba nie mam tam zadnej poleczki...

Chyba się źle wyraziłem.Chodzi mi o schowek ten na zdjeciu pod pokrętłem od regulacji światłem :grin:

:arrow: http://img.otomoto.pl/photos/original/C9/C954/C95437/C954372_4.jpg

Na zdjeciu jest model po faceliftingu. U mnie nie ma takiego schowka. No chyba, ze jestem malo spostrzegawczy :mrgreen:

Jutro moze zapodam zdjecie mojego kokpitu (przede wszystkim mam stara kierownice..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wersję przed liftem i u mnie schowek jest, tak jak jest u Lukas23, który też ma wersje przed liftem i ma tam zamontowane radyjko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt ta poleczka jest mala ale nie az tak zeby nie zauważyć :razz:

Panowie montować CB przydaje sie jeden mandat i radyjko sie zwraca koszt około 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kierownica?? :shock:

Chyba nie mam tam zadnej poleczki...

Chyba się źle wyraziłem.Chodzi mi o schowek ten na zdjeciu pod pokrętłem od regulacji światłem :grin:

:arrow: http://img.otomoto.pl/photos/original/C9/C954/C95437/C954372_4.jpg

Na zdjeciu jest model po faceliftingu. U mnie nie ma takiego schowka. No chyba, ze jestem malo spostrzegawczy :mrgreen:

Jutro moze zapodam zdjecie mojego kokpitu (przede wszystkim mam stara kierownice..)

Zdjęcie wziąłem pierwsze z brzegu.Ja w mojej B5 z 96 miałem półeczke.Teraz w B6 też mam , tylko jest ona centralnie pod kolumną kierownicy i jest dużo większa.Także u Ciebie jest na 100% , no chyba , że Ci ją ktoś zamurował :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakycznie. Gapa ze mnie. Nawet nie wiedzialem, ze mam poleczke w swoim aucie :grin:

widzisz ile to mozna sie dowiedziec dzieki forum teraz mozesz tam zamontowac CB :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakycznie. Gapa ze mnie. Nawet nie wiedzialem, ze mam poleczke w swoim aucie :grin:

widzisz ile to mozna sie dowiedziec dzieki forum teraz mozesz tam zamontowac CB :grin:

No dobra. To teraz prosze mi powiedziec jakie modele beda pasowaly do tej malej poleczki?? I oczywiscie ile mniej wiecej dane radio moze kosztowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na allegro sa takie nowki :wink:

Powiedz tak szczerze. Dobre to Radio? Szumy duze, czy nie? Jaka antene do tego radia powinieenem podlaczyc. Ty mowisz, ze masz na klapie - tzn przedziurawiles klape??

Ja chyba nie chcialbym dziurawic blachy - czy w takim wypadku ratuje mnie tylko magnesowka, czy sa tez jakies inne rozwiazania?

[ Dodano: 2006-04-18, 11:15 ]

Znalazlem aukcje z takim radiem i z takim .

Czym to sie rozni? Chodzi mi glownie o to oznaczenie 510XL i 520XL. Czy takie radio bedzie pasowalo do poleczki pod kierownica? Czy w ogole to jest dobra oferta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 510 tke unidena, wczesniej mialem onwe i midlan-alan, ten ostatni byl nawet wypasiony mocno, tylko byl wiekszy troche od radia samochodowego i go zamienilem na malego unidena. Radio chodzi bez zastrzezeń. Antene mam od kilku lat magnesówke ok 40cm dlugosci moze krotszą. Mi w zupelnosci wystarcza bo pytam sie tylko na trasie czy psy nie stoją, albo czy nie ma korków, zbiera mi do ok 4km, wszedzie z nią wjade i moge w dowolnym momencie schować do samochodu, lub odkrecic grot w 3 sek. Jedyny problem z magnesóką to taki ze czasami potrafi porysować lakier.

Teraz kupilem vitare i do niej prawdopodobnie zaloze antene na stale bo w terenie zasięg sie przyda w przeciwieństwie do jazdy po asfalcie.

Wiekszości magnesówek nie trzeba stroić dlatego mozna przenosic je z samocodu do samochodu, normalna antene trzeba przykrecic na stale i zestroić ją z radiem przy pomocy miernika swr czy czegos tam podobnego.

Jeden zestaw uzywam w 3 samochodach, wymontowanie i zamontowanie w drugim aucie zajmuje mi ok 5min.

---------MOJA ANTENA--------- Ja za nia dalem w sklepie w Wawie niecale 60zł 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz tak szczerze. Dobre to Radio? Szumy duze, czy nie? Jaka antene do tego radia powinieenem podlaczyc. Ty mowisz, ze masz na klapie - tzn przedziurawiles klape??

Ja chyba nie chcialbym dziurawic blachy - czy w takim wypadku ratuje mnie tylko magnesowka, czy sa tez jakies inne rozwiazania?

Czy dobre radio powiem ze TAK proste radyjko które spełnia swoja funkcję. Blachy nie trzeba dziurawić bo są specjalne uchwyty za 15 zł do klapy a magnesówek nie polecam kolega wyżej pisał jakie są wady. A ten Uniden to Ci nie wejdzie w ta połeczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...