Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a masz sedana czy avanta??

http://www.president.com.pl/index.php?s=oferta:anteny&ps=1&model=hawaii

mysle ze ta jest optymalna ma duzy zysk, nie jest za wysoka (moze do sedana przydalaby sie tak z 10 wyzsza (ja mialem taka w sedanie, ale brat mi ja ukradl do golfa na dach zamiast anteny od radia i teraz z anteny CB odbiera i radio i radio CB...ale juz chyba o tym pisalem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sedana.

I chciałem jakąś zgrabną antenę zamontować na dach. Taka 72 cm nie będzie za wysoka?? W poprzednim aucie miałem antenę właśnie chyba takiej wysokości, ale tam miałem na jednym błotniku antenę od telefonu a na drugim dałem cb, ale w audi nie ma żadnych anten, więc myślę o jakiejś zgrabnej na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sedanie tak jak koledzy mowia tylko i wylacznie na klapie bagaznika troszke jest to uciazliwe z dluuuga antena moja ma 1,8m i przy otwieraniu klapy stuka po szybie ale wystarczy ja troszke pochylic bardziej do tylu i jest cacy zasieg to 9km uchwyt do antenki 20 zeta tylko ze ten moj to kolor traci przez nalot http://img451.imageshack.us/my.php?image=250420060023ky.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

potrzebne jest mi Cb radio. Jakie polecacie? Na co zwrócić uwage? Cena do 500zł. Będe częściej używał w mieście niż na trasach.

co powiecie o tym np. :

http://allegro.pl/item120058732_promocja_cb_radio_uniden_510_president_nowy_fv_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item119823429_cb_president_harry_ii_asc_nowy_f_ra_vat.html

Ja sie na CB nie znam ale kupiłem takie bo president to niby dobry :P jest w miare małe i ma ASC sam wyłapuje najmocniejszy sygnał i jest zero szumow. Jak przyjedziesz to ci dam na troche sie pobawisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw bardzo dobry - tylko wcześniej zobacz czy ten Uniden ma świadectwo homologacji czyli dopuszczenie do użytkowania na terenie Polski i UE.

Ostatnio UKE wprowadziło zakaz sprzedaży (rzekomo sprzet sprowadzany przez 2 firmy nie spełnia wymogów) tylko jedna z nich spełnia i dostaje kwity.

jakbyś miał pytania wal na priv

"CB Serwis" Gniezno - pozdrawiam

Aaa - na tej antenie w mieście będziesz miał ok. 3 km. zasięgu - jeżeli chcesz mieć więcej, musisz wziąć bata z dobrym zyskiem np. Midlan Ml645 ... albo Prezydent Maryland ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziek pozwolilem sobie scalic posty moze jak to przeczytasz to ci pomoze

ja mam podobne do tego radyjko bo chodzilo mi na wielkosci zeby wlazlo do schowka nad nogami a antena to wiesz jaka bo widziales ono to ma magnesowke i ponoc ostatnio chwalil sie ze ladnie bil rekordy speed i nie spadla nawet jest zdjecie magnesowki ono w albumie.

ja jakby co to magnesowkom mowie NIE :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

potrzebne jest mi Cb radio. Jakie polecacie? Na co zwrócić uwage? Cena do 500zł. Będe częściej używał w mieście niż na trasach.

co powiecie o tym np. :

http://allegro.pl/item120...t_nowy_fv_.html

Ja posiadam takie radio i jestem z niego zadowolony

[ Dodano: 2006-08-21, 15:59 ]

Tyle że ja zapłaciłem za takie radio nowe i antene magnesówke 5db wzomcnienia 360zł w lublinie na giełdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziek moj kolega kupil ostatnio radyjko alana, ale niewiem jaki model napewno nie jest taki wypasiony gdzies na pradze w sklepie z cb zaplacil 270 albo 290 zl z antena taka mala na magnes, zbiera bardzo dobrze - jak chcesz to jutro na spota bym wziol to sobie zobaczysz

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziek jak narazie to w usa siedzi :cool:

a co do radia to nie ma co szalec z jakimis drogimi te tanie tez tak samo dzialaja nic innego nie odbieraja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja antena jest w albumie bo nie wiem jak sie ona nazywa a nie sprawdze bo dalem radio na chwilke kumplowi. Wiem że ta antena wytrzymała 240 Km/h i bardzo dobrze zbiera i jak narazie nie porysowała mi lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do takich predkosci to jednak polecam antenke na stale bo moze byc ladna niespodzianka jak nam szyba wyleci juz lakier sie zarysuje

dobrze ze moja gablota nie rozwija takich zawrotnych predkosci bo moja antenka 1,8m pewnie by sie wygiela do samego asfaltu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio w mojej sytuacji musi być, antena tylko na magnes nic na stałe, radio nie koniecznie z jakimiś bajerami ale bez szumów by się przydało. No i zasięg min 8-10km to musowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dowiedzialem sie juz jak nazywa sie urzadzonko sluzace to odbierania sygnalu z anteny CB, przez radio CB i normalne radio. SPLITER (czyli niby normalny rozdzielacz taki jak do tunerow od cyfry, anten) itdDziala to bez zarzutow.

Mysle ze jest to dosc istotne info dla posiadaczy avanta. montujecie antenke CB ok 70-80cb (np. president hawaii - wzmocnienie 3dB) w miejsce normalnej (wyglada to super (prawie jakby normalna antenka, tylko trochu dluzsza)) i niema problemow z odpadaniem magnesowek i wierceniem dziur czy zakladaniem zaczepow przy normalnych antenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...