Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

sprzedajemy u nas CB RADIA, osobiście polecam tylko:

- radio UNIDEN PRO 520 XL (drozsze) ok 350zł

- radio COBRA 19DX IV (tansze) ok 260zł

anteny magnosowe 1metr:

- HUSTLER IC-100 ok 100zł

- WILSON LITTLE WILL ok 150zł (najlepsza 1m antena!!)

Koledzy dowiedzialem sie juz jak nazywa sie urzadzonko sluzace to odbierania sygnalu z anteny CB, przez radio CB i normalne radio. SPLITER (czyli niby normalny rozdzielacz taki jak do tunerow od cyfry, anten) itdDziala to bez zarzutow.

Mysle ze jest to dosc istotne info dla posiadaczy avanta. montujecie antenke CB ok 70-80cb (np. president hawaii - wzmocnienie 3dB) w miejsce normalnej (wyglada to super (prawie jakby normalna antenka, tylko trochu dluzsza)) i niema problemow z odpadaniem magnesowek i wierceniem dziur czy zakladaniem zaczepow przy normalnych antenach

mogłbyś rozwinąc temat?

można wykorzystać kabel od anteny radiowej? i splitera gdzieś przy konsoli :)

czy trzeba kłaść od nowa przewód od CB :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

radio UNIDEN PRO 520 XL (drozsze) ok 350zł

No to zes cene ladna dal: http://www.allegro.pl/item125440108_cb_uniden_pro_520_xl_nowy_f_ra_vat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowie o cenach detalicznych w sklepie u nas na miejscu, pewnie w wiekszosci specjalistycznych sklepow CB jest jeszcze drozej

do ceny z allego dolicz wysylke i strojenie i wyjdzie prawie to samo, pamietaj ze sprzedawcy w realu maja koszty w postaci pracownikow i lokalu, ponadto masz 100proc pewnosc porady przez zakupem, gwarancji, itp

mysle ze dla kilku złotych wielu woli kupic jednak taki sprzet na miejscu, gdyby tak nie bylo to juz dawno sklepy by upadly i wszyscy kupowaliby tylko w sieci :)

tak wiec podalem ceny ktorych mozecie sie spodziewac jesli udacie sie do sklepu z CB w Waszej miejscowosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio UNIDEN PRO 520 XL (drozsze) ok 350zł

No to zes cene ladna dal: http://www.allegro.pl/item125440108_cb_uniden_pro_520_xl_nowy_f_ra_vat.html

Ceny U 520 stoją na takim poziomie w serwisach CB,niedawno sprawdzałem w Radomiu i na trasie do Wawy, od 320-350PLN,w jednym przypadku za 350PLN dołożyli jakąś marną antenkę.Ale co najlepsze,w jednym ze sklepów spożywczo-przemysłowych też mozna nabyć CB radyjko i to za podobną kasę,moze niedługo będa na wagę sprzedawać? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FELIPE, strojenie to koszt 10-20zl a przesylka moze z 15 wiec i tak sie oplaca.

Zreszta jak u Ciebie chcialbym kupic to tez musze za przesylke zaplacic. :razz:

Ja osobiscie kupilem ten model w sklepie za 325zl. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowie o cenach detalicznych w sklepie u nas na miejscu, pewnie w wiekszosci specjalistycznych sklepow CB jest jeszcze drozej

do ceny z allego dolicz wysylke i strojenie i wyjdzie prawie to samo, pamietaj ze sprzedawcy w realu maja koszty w postaci pracownikow i lokalu, ponadto masz 100proc pewnosc porady przez zakupem, gwarancji, itp

mysle ze dla kilku złotych wielu woli kupic jednak taki sprzet na miejscu, gdyby tak nie bylo to juz dawno sklepy by upadly i wszyscy kupowaliby tylko w sieci :)

tak wiec podalem ceny ktorych mozecie sie spodziewac jesli udacie sie do sklepu z CB w Waszej miejscowosci

Przychylam się do Twojej wypowiedzi, też przymierzam się do kupna unidena 520 w Olsztynie , koszt 350 pln + antena magnesowa presidenta 200 pln i w razie czego mam do kogo iść :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli magnes to polecam antene Wilson Little Will 150zł najlepsza magnesowka w klasie 1metra !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o estetykę to się z Tobą zgodzę,mała,nie rzucająca sie w oczy, jeżeli chodzi zas o osiągi to już nie jest tak kolorowo, no chyba że Ci wystarcza ok 3 km oczywiście poza terenem zabudowanym,zalesionym itp. Moim zdaniem to za mało jak na antene kosztującą ok. 180 zł ( no ale w końcu to President) :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki troche z wami się nie zgodze..

wg. Mnie antenka powinna być długa właśnie aby mobilki jadące widziały że macie radyjko u siebie..a uwierzcie takiej krótkiej antenki zabardzo nie widac.. na avantach mozna krecic przeciez do relingu..a sedanik to do klapy..aby nie wiercic dziurki..bo antenka na magnes mówie stanowcze NIE ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki troche z wami się nie zgodze..

wg. Mnie antenka powinna być długa właśnie aby mobilki jadące widziały że macie radyjko u siebie..a uwierzcie takiej krótkiej antenki zabardzo nie widac.. na avantach mozna krecic przeciez do relingu..a sedanik to do klapy..aby nie wiercic dziurki..bo antenka na magnes mówie stanowcze NIE ...

Jeżeli ktoś lubi jak jego auto wygląda jak zdalnie sterowane no niech sobie bierze jak najdłuższą, ale nie wyobrażam sobie zamontowac takiej anteny np. na Lexusie klienta.... w twarz by mi się wyśmiał :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wyobrażam sobie zamontowac takiej anteny np. na Lexusie

wybacz ale lexem latają Panowie którzy maja na mandaty itd.

oni nie potrzebują radyjka :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że jest temat to się podłączę. Otóż chcę kupić CB, znalazłem coś takiego:

http://www.president.com.pl/index.php?s=oferta:radia

Czy to jest standard cena . Kompletnie się nie znam. Jeżeli wybrałbym się do sklepu kupić radyjko to na jakie parametry musze zwrócić uwage przy Cb i przy antenie . :question::question: Zasięg chciałbym mieć ok 10 km i więcej, chodzi o trasę oczywiśćie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...