Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę , że jest temat to się podłączę. Otóż chcę kupić CB, znalazłem coś takiego:

http://www.president.com.pl/index.php?s=oferta:radia

Czy to jest standard cena . Kompletnie się nie znam. Jeżeli wybrałbym się do sklepu kupić radyjko to na jakie parametry musze zwrócić uwage przy Cb i przy antenie . :question::question: Zasięg chciałbym mieć ok 10 km i więcej, codzi o trasę oczywiśćie.

co do antenki to ja bym polecił Ci Wilson Little Will, tak jak kolega "FELIPE " już napisał -

jesli magnes to polecam antene Wilson Little Will 150zł najlepsza magnesowka w klasie 1metra !! " ja dodam jeszcze że ładnie zbiera, nie jest wielka i auto nie wygląda jak zdalnie sterowane :wink: u mnie zasięg min. 10km-17km zależy od warunków, a co do radia to ja mam u510 ale tu chłopaki pisza że dobre jest też u520. napewno znajdziesz coś zadowalającego jest teraz duży wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chłopaki pisza że dobre jest też u520.

Jaka cena tego radia u 520? :question:

A coś na temat tego radia co podałem w linku, wyżej, możesz lub może sie ktoś wypowiedzieć?? :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki pisza że dobre jest też u520.

Jaka cena tego radia u 520? :question:

A coś na temat tego radia co podałem w linku, wyżej, możesz lub może sie ktoś wypowiedzieć?? :question:

co do ceny to nie wiem i nie mogłem nigdzie znaleźć, a jeszcze co do u520 to trzeba sprawdzić czy ma homologacje. a to radio z link_u to pierwszy raz widze wiec nic nie mogę o nim powiedzieć.

a tak btw zajrzyj tu http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=8243&start=0&sid=b61774a8386d559ed8dea39234c68537

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu gdzie można zamontować radio to ja mam je zamontowane pod kierownicą

Radio.jpg

Może na tym zdjęciu nie jest zbyt widoczne ale jak zrobie lepsze to wkleje i pokarze.

A jeżeli chodzi o antene to ja preferuje przykręcane. Teraz są różne uchwyty i wcale nie trzeba wiercić dziór.

ty_.jpg

antena.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilson Little Will 150zł najlepsza magnesowka w klasie 1metra !!

Może i tak ale im dłuższy bat tym lepsza słyszalność i odbiór.

u mnie zasięg min. 10km-17km zależy od warunków

Skąd wy bierzecie takie kosmiczne zasięgi chyba na pustyni i przy znakomitej propagacji fal.

Ja mam taka antenę http://www.allegro.pl/item173035200_antena_cb_lemm_at1000_eagle_gwarancja_vat_.html i radyjko http://www.allegro.pl/item169974396_radio_cb_alan_48_plus_oryginal_podstawka.html i mogę powiedzieć ze mam taki zasięg a nie na takim sprzęcie co pisał krzyn!ek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10km jest to minimum tak jak już pisałem (sprawdzone na kilku trasach w różnych warunkach) a te 17km to napisałem że zależy to od warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10km jest to minimum tak jak już pisałem (sprawdzone na kilku trasach w różnych warunkach) a te 17km to napisałem że zależy to od warunków.

ja wierze w kilometry bo moja sciągała nawet dalej i było ok :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale lexem latają Panowie którzy maja na mandaty itd.

oni nie potrzebują radyjka

`

To że mają na mandaty nie oznacza że chcą je płacić :wink: Coraz więcej ludzi decyduje się na CB i nie ma reguły czy to maluch, czy to lex, dzisiaj widziałem Jaguara z ML 145 na dachu :biggrin: , wazne zeby sie nie dac złapac :a4fan:

Co do montażu radyjka, ostatnio zamontowałem koledze w półeczke centralnie pod kierownicą, tą wąską na ksiązki serwisowe.Radyjko jakies z Niemiec, idealnie weszło,dostep super, jutro postaram sie wrzucić fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym UNIDEN-em 510xl - Jest zakazany czy cus takiego ?? Jesli tak to dlaczego ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak to sie przełozy na rzeczywistosć, przecież tego sprzedało się tysiące

i dalej sprzedają i kupują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał napisał/a:

ciekawe jak to sie przełozy na rzeczywistosć, przecież tego sprzedało się tysiące

i dalej sprzedają i kupują....

Sam takie kupilem , i jest bardzo popularne, a to co mi napisal koles z allegro - "Wystarczy powiedziec ze posiada się owo radyjko od roku i już wszystko będzie ok."

Hehe, rok temu bylo dozwolone :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wątek, było o tym: http://www.a4-klub.pl/for...?t=6586&start=0 , ciekawe jak to sie przełozy na rzeczywistosć, przecież tego sprzedało się tysiące
i dalej sprzedają i kupują....
Sam takie kupilem , i jest bardzo popularne, a to co mi napisal koles z allegro - "Wystarczy powiedziec ze posiada się owo radyjko od roku i już wszystko będzie ok."

Hehe, rok temu bylo dozwolone

_________________

Wczoraj zamówiłem 4 sztuki Unidena 510, i troche się obawiam, czytając powyższe posty. A na homologacji nie ma jakiś dat sprzedaży itp.??

Zmienić na inne, jakie . Postanowiłem przeznaczyć 2 tysie na 4 radyjka z antenami.

Mam już mentlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ja tez sam niewiem.

Mam UNIDENA 510, wczorej mialem sprawdzanko przez misiaczkow, :twisted:

dalem papierek od radia rozlozyl zlozyl i oddal, i sie nie przyczepil. :smile:

Wiec niewiem jak to jest z tymi homologacjami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krykus, a jak trafie na jakiś palantów , co sie w aucie nioe będą mieli do czego przyczepić to mi tak sprawdzą radio, że sie nie posbieram. Ten Uniden by mi pasił .

ZNAWCY tematu, co do 500 zł za 1 radio z anteną , żeby nie szumiało i zasięg jak juz pisałem wcześniej od 10 km i więcej w trasie.

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz unideny, to to samo co president, kolege mam co sie bawi tym, to mowi ze jak presidenta rozebral to w srodku na czesciach nawet pisalo uniden :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas-audi, wiem , tylko co z tym zakazem sprzedaży, to już przeszłość ,???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas-audi, wiem , tylko co z tym zakazem sprzedaży, to już przeszłość ,???

No ja np kupilem radyjko a nie mam zadnych papierow, z tylu chyba jakas naklejka jest, tak mi sprzedajacy napisal, jeszcze rok temu te radyjka byly dozwolone .... A co mowil Ci ten co u niego zamowiles ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...