Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o zweryfikowanie zestawu, polecił mi go znajomy informatyk :

Radyjko Maxon i bat Wilson, cena 300zł

Maxon CM-70 + Wilson Little Wil (98 cm)

Po ostatnim mandaciku postanowiłem w coś zainwestować...

Nie po to kupiłem Audi żeby turlać się 40-stką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzieki za rady :wink: Celuje wlasnie w Sirio Ml145:wink:

Warto kupowac uzywane radia? Na co patrzec na zakupie, poza cena i stopniem zuzycia?:decayed:

Kolego zastanów się, czy Ci taki bacior jak ml-ka jest potrzebny. Co prawda sam mam taką, ale wydaje się, że metrówka w zupełności wystarczy do dogadania się w trasie. Poza tym niewygodnie się ją chowa do bagażnika. Naprawdę ml-145 jest mało praktyczna ze względu na długość uderzaj w coś krótszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o zweryfikowanie zestawu, polecił mi go znajomy informatyk :

Radyjko Maxon i bat Wilson, cena 300zł

Maxon CM-70 + Wilson Little Wil (98 cm)

Po ostatnim mandaciku postanowiłem w coś zainwestować...

Nie po to kupiłem Audi żeby turlać się 40-stką :wink:

Też muszę poprzeć bo te radio mimo swojej ceny robi naprawdę dobre wrażenie. Solidnie wykonane oraz bardzo dobrze spisujące się ASQ. Kolejnym plusem jest możliwość sterowania radia po przez gruszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można brać ? :thumbup1:

Jeżeli nie jesteś wymagający jak Jarek to naprawdę podpasuje Ci to radio :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ja Ci zrobię taką cenę wraz z wysyłką, choć to już naprawdę mało :(

Warunek, że lubisz panele dotykowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek to dobra firma :decayed: A sterowanie w majku w aucie to naprawdę fajna sprawa :wink: Gałami to się w domu kręci :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą doradzaliśmy koledze Legend II które z tych tańszych radyjek jeszcze jakoś sobie podobno radzi, julo23 daj znać co i jak z radyjkiem :wink:

Zostaje jeszcze 100zł, za niewiele więcej kupisz już dobrą antenę od Sirio w okolicach Omegi 27 (ok 1m) tudzież ML-ki 145 (ok 1,5m).

Dziś właśnie założyłem i kolega mi wystroił.

Sprawdziłem tylko jak mnie słyszą i mówili że jak teściową zaa ściany. Więcej nie próbowałem bo miałem raptem 1km do domu od niego.

Nie wiem jeszcze jak ustawić sobie ten SQ razem z tym RF Gain. Musze trochę pojeździć i potestować.

Jedynie co mi sie nie spodobało to większa grucha - słabo się mieści w tą małą wnękę obok ręcznego ale może coś się wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą doradzaliśmy koledze Legend II które z tych tańszych radyjek jeszcze jakoś sobie podobno radzi, julo23 daj znać co i jak z radyjkiem :wink:

Zostaje jeszcze 100zł, za niewiele więcej kupisz już dobrą antenę od Sirio w okolicach Omegi 27 (ok 1m) tudzież ML-ki 145 (ok 1,5m).

Dziś właśnie założyłem i kolega mi wystroił.

Sprawdziłem tylko jak mnie słyszą i mówili że jak teściową zaa ściany. Więcej nie próbowałem bo miałem raptem 1km do domu od niego.

Nie wiem jeszcze jak ustawić sobie ten SQ razem z tym RF Gain. Musze trochę pojeździć i potestować.

Jedynie co mi sie nie spodobało to większa grucha - słabo się mieści w tą małą wnękę obok ręcznego ale może coś się wymyśli.

A zmieści się do schowka pod kierą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plynny RF Gain jeszcze docenisz :good: Regulujesz nim czułość odbiornika - wyciszasz dalsze, zbędne dla ucha stacje. Natomiast potem SQ wiadomo, bramka szumów i jest cacy :decayed:

Mi trochę brakuje takiej płynnej regulacji no ale coś za coś (brak radia na wierzchu, tylko majk), jak mnie zacznie wkurzać to się zmieni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tego brakuje w Lafayette Venus którego używam... nastęne radio musi mieć rf gain

Co do antenek to do służbówki Wilson a do audiczki na dalsze wypady Ml-ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zastanów się, czy Ci taki bacior jak ml-ka jest potrzebny. Co prawda sam mam taką, ale wydaje się, że metrówka w zupełności wystarczy do dogadania się w trasie. Poza tym niewygodnie się ją chowa do bagażnika. Naprawdę ml-145 jest mało praktyczna ze względu na długość uderzaj w coś krótszego.

Antena glownie bedzie przez wiekszosc czasu na dachu, sporadycznie bede ja chowac. Mam avanta w dodatku wiec chyba jakos dam rade:decayed: Wiele dobrego slyszalem o ml-ce i stad moj wybor, dopiero jak sie zaglebilem tutaj w temat poczytalem o innych antenach co tez daja rade:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieści się do schowka pod kierą??

Nie patrzyłem bo mam je pod podłokietnikiem- głośnikiem do góry.

Jest troszkę dłuższe od mojego poprzedniego chinola, ale to w niczym mi nie przeszkadza - w tym miejscu co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julo23 dołącz do zestawu malutki głośnik zewnętrzny nokii a zobaczysz różnicę a koszt ok 30zł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieści się do schowka pod kierą??

Nie patrzyłem bo mam je pod podłokietnikiem- głośnikiem do góry.

Jest troszkę dłuższe od mojego poprzedniego chinola, ale to w niczym mi nie przeszkadza - w tym miejscu co jest.

A masz je tam na stałe? Jeśli nie to byłbym wdzięczny za sprawdzenie czy się zmieści bo planuje kupić...

Tapnięte z SGS III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julo a masz ten śmieszny uchwyt na telefon w konsoli, ja sobie wieszam na nim gruche :decayed:

co do ustawienia gałek ja w unidenie mam rf gain rozkręcony na max, wjeżdżam w miasto to skręcam tak żebym komfortowo wszystko słyszał :wink: Sq praktycznie nie ruszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na trasie to masz w którą stronę skręconą ? W mieście przykręcasz żeby zmniejszyć zasięg ?

---------- Post dopisany at 21:30 ---------- Poprzedni post napisany at 08:23 ----------

A zmieści się do schowka pod kierą??

Nie patrzyłem bo mam je pod podłokietnikiem- głośnikiem do góry.

Jest troszkę dłuższe od mojego poprzedniego chinola, ale to w niczym mi nie przeszkadza - w tym miejscu co jest.

A masz je tam na stałe? Jeśli nie to byłbym wdzięczny za sprawdzenie czy się zmieści bo planuje kupić...

Tapnięte z SGS III

Nie zmieści się w tej wnęce pod przełącznikiem świateł. Minimalnie za szerokie radio jest.

---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 21:30 ----------

Julo a masz ten śmieszny uchwyt na telefon w konsoli, ja sobie wieszam na nim gruche :decayed:

co do ustawienia gałek ja w unidenie mam rf gain rozkręcony na max, wjeżdżam w miasto to skręcam tak żebym komfortowo wszystko słyszał :wink: Sq praktycznie nie ruszam

Właśnie zerwałem łape od telefonu co miałem na tym fabrycznym mocowaniu. I też chce powiesić na tym mocowaniu gruchę i tą łapę od telefonu znowu tylko nieco wyżej - wtedy i grucha i łapa na telefon mi wejdą - tylko że są na tym mocowaniu fabrycznym takie ząbki i musze chyba innej łapy poszukać na telefon - trochę węższej... Zastanawiam się czy radia też nie dać pod tym uchwytem fabrycznym - tak żeby przylegało do tunelu. Ale jak je przymocować - nic nie wiercąc. Może przylekić jakiś rzep ? Tylko wtedy trzeba koniecznie głosnik zew. dać bo nic nie będzie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki julo za sprawdzenie

Orientuje się ktoś jakie radyjka mieszczą się w tą półkę pod kierą? Coś w dobrej cenie i z rf gain - nigdy więcej radia bez...

Tapnięte z SGS III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Julo tak jak piszesz, ja chciałem na rzep, ale że miałem już tam dziury i słabo było słychać gdy przyczepiłem rzepem to wziąłem normalnie na uchwyt. Widziałeś jak to u mnie wygląda?

SQ mam zazwyczaj na godzinie 9, a w trasie RFgain na max rozkręcone czyli na jakiejś 5, maksymalnie w prawo, jak mi zaczyna buczeć i piszczeć w mieście to kręcę aż uzyskam komfort odsłuchu :wink: (zazwyczaj wystarczy na 3 skręcić) chociaż niekiedy nie skręcam, jeżdże takimi trasami już parę lat żę z pamięci wiem jak ustawić rfgain w danej miejscowości :decayed: :decayed: :decayed:

@ micak

Małe jest Mtech legend 3

sprawdź wymiary tej kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On już ma Venus ale chce coś z płynną regulacją RF gain :wink:

Jeśli chodzi o rzepy to polecam takie szerokie do efektów gitarowych, problem jest żeby to odkleić :naughty: A i same rzepy dziwnym trafem jeśli są w kategorii gitary kosztują 3 razy mniej niż w kategorii CB :doh:

A ja byłem wczoraj w takiej niby profesjonalnej hurtowni kupić trochę dobrego kabla RG58 na szpuli, pod domem patrzę do bagażnika a na szpuli nie dość że prawie 10m kabla mniej to jeszcze nie RG58 a RG59... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...