Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A gdzie wy te dodatkowe głośniki umieszczacie żeby nie wyglądało to jak autobus MPK z głośnikami w różnych dziwnych miejscach? Pozatym mając umieszczone radio w tym schowku nad nogami kierowcy to az czasami za głośno je słychac i trzeba skręcić głośność więc po co te wynalazki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo w miejscu na oryg. głośnik od zestawu głośnomówiącego, albo w obudowie lampek sufitowych - ja mam tak zamontowane 2 głośniki w tych 2 miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejscu na oryg. głośnik od zestawu głośnomówiącego
a gdzie to?
w obudowie lampek sufitowych
Jakies foto tego bo nie bardzo sobie to potrafie wyobrazić :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno pod tą półeczką po lewej , nachyl się i zobacz od dołu

nie mam zdjęć i nie wiem czego nie możesz sobie wyobrazić - zdejmowałeś kiedyś obudowę lampek nad lusterkiem?

Tam jest kupa miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w sumie mam B5 i na dole tam nic nie widziałem co by mogło przypominac miejsce na głośnik ale mniejsza o to a co do lampki nad lusterkiem wstecznym to może faktycznie by zmieścił się tam jakis mały głosniczek pytanie tylko czy to faktycznie coś daje. Ale skoro kombinujecie to pewnie daje nie wnikam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam zamontowany głośnik zewnętrzny przede wszystkim dlatego że radio mam zamontowane w czarnej d*pie :decayed:

A głośniczek Nokii jest na tyle mały (i jednocześnie bardzo ładnie brzmi jak na taki mały głośniczek), że umieszczony na słupku środkowym (przyklejony taśmą 3M trzyma aż miło) zaraz przy podsufitce je prawie niewidoczny (bardziej: nierzucający się w oczy), oczywiście żadnych kabelków na wierzchu itp. Mając taki głośniczek nad głową mogę słuchać radia po cichu tak żeby jak najmniej przeszkadzało to pasażerom w dalszych trasach bo i tak wszystko słyszę wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemów z używaniem słuchawki (pojedynczej, podwójne są niebezpieczne bo za bardzo izolują od otoczenia). Jak dla mnie najlepsze rozwiązanie na podróże z dzieciakami, czy ze śpiącymi lub rozmawiającymi sobie pasażerami. Ja wiem co się na drodze dzieje, pasażerom nie przeszkadza cb radio.

Porządny głośnik robi dużą różnicę pod względem odsłuchu. Zwłaszcza przy radiach ze słabymi głośnikami zamontowanymi wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, potrzebuję dobrej rady.

Dziś jakiś c..uj zajumał moją antenę Sirio AS-100 z dachu. Po antenie pozostał mi tylko kawałek kabla ;/ Miałem ją ponad 1,5 roku i praktycznie nigdy nie chowałem jej do bagażnika. Auto nocuje pod blokiem i nigdy nie widziałem by któremukolwiek sąsiadowi ukradli antenę. W końcu komuś się spodobała, ehh;/

Muszę zatem sprawić sobie nową i zastanawiam się co kupić. Sirio AS-100 była fajna ale nie wiem czy ponownie bym ją kupił. Często przy dobrej pogodzie ściągała rozmowy Ruskich lub Włochów :) co trochę mnie wkurzało.

Zastanawiam się nad dwoma modelami: Sirio Snake 27 i ewentualnie Sirio Omegę 27. Wiem, że Omega ma bardzo dobre opinie, jednak zastanawiam się czy ponownie kupować antenę o metrowej długości, ze względu na jej częste chowanie do bagażnika i ściąganie przez wjazdami do garaży.

Co sądzicie o Sirio Snake? Jak się sprawuje w połączeniu z U510? Co moglibyście jeszcze innego polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego jaka antena, Ruskich, Włochów czy Amerykanów będzie ściągała przy dobrej propagacji. Na to jest dobre radio z wąskimi filtrami.

Antena niespecjalnie pomoże, bo oni czasem lepiej wychodzą niż lokalne stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

President Walker + jaka antena? Mam missouri ale może coś dłuższego ? Myślałem o ANTENA HUSTLER IC100. Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dalej problem. Po odebraniu radia z serwisu i wymiany jakiegoś tam filtra wszystko działa, tylko. Jak jadę sobie to na radiu migają te kontrolki co są z odbioru na zielono tak jak by ktoś mówił. Ale ja nic nie słyszę. Pytam się kogoś czy mnie słychać i cisza, nawet na autostradzie pytałem i nikt nie odpowiedział. Wyłączyłem i włączyłem radio zapytałem się czy mnie słychać i dostałem odpowiedź. Przez chwilkę było słychać ludzi a po jakimś czasie znów cisza i nikt mnie nie słyszy. Co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj w końcu radio do dobrego serwisu.

Na odległość nikt nic nie pomorze.

Jak radio cichnie pomieszaj przewodem mikrofonowym przy wtyku - czy wtedy się budzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dalej problem. Po odebraniu radia z serwisu i wymiany jakiegoś tam filtra wszystko działa, tylko. Jak jadę sobie to na radiu migają te kontrolki co są z odbioru na zielono tak jak by ktoś mówił. Ale ja nic nie słyszę. Pytam się kogoś czy mnie słychać i cisza, nawet na autostradzie pytałem i nikt nie odpowiedział. Wyłączyłem i włączyłem radio zapytałem się czy mnie słychać i dostałem odpowiedź. Przez chwilkę było słychać ludzi a po jakimś czasie znów cisza i nikt mnie nie słyszy. Co się dzieje?

Jesli raz jest ok a raz nie to znaczy że coś nie łączy. daj komus kumetemu to radio. Nie koniecznie do serwisu CB bo oni to potrafią wymienić radio albo antene ewentualnie mając miernik ustawić SWR. To trzeba dać komuś kto zajmuje się serwisem ogólnie sprzetu elektronicznego. Budowy radia uczy się na poczatku kazdy elektronik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiorę jutro auto od mechanika to zawiozę im te radio niech robią jeszcze raz, i hui mnie to bo wcześniej tak nie miałem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli raz jest ok a raz nie to znaczy że coś nie łączy. daj komus kumetemu to radio. Nie koniecznie do serwisu CB bo oni to potrafią wymienić radio albo antene ewentualnie mając miernik ustawić SWR. To trzeba dać komuś kto zajmuje się serwisem ogólnie sprzetu elektronicznego. Budowy radia uczy się na poczatku kazdy elektronik.

teraz to żeś pojechał, masakra...., teoria jakbym słuchał Maciarewicza :facepalm:

co z tego, że wcześniej było ok, jak uwaliłeś np. jedną z żył w kablu mikrofonowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odbiór powinienem mieć przynajmniej od innych. A teraz nikogo nie słyszę :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakich innych - wiesz co to jest odbiór - odbiornik - RX - tor M.CZ.?

Zrozum, jedna z żył w kablu mik odpowiada za odbiornik - wyjmij mik z gniazda - nie masz odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakich innych - wiesz co to jest odbiór - odbiornik - RX - tor M.CZ.?

Zrozum, jedna z żył w kablu mik odpowiada za odbiornik - wyjmij mik z gniazda - nie masz odbioru

To nie wiedziałem :przebiegly: Sprawdzę to i dam znać, danke :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...