Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] JAkie świece do Audi a 4 symbol boscha lub BERU


klisiek

Rekomendowane odpowiedzi

parę dni temu wymieniałem świece, jak będę przy aucie to sprawdzę jaki symbol mają moje w AWX i napisze tutaj. Wiem, że są dwa rodzaje, jedne są starszej konstrukcji drugie nowszej. Jeżeli chodzi o nowsze to pytałem o beru w sklepie sobie liczą 104zł za szt (chyba im coś na głowę upadło) dlatego zdecydowałem się na NGK 46zł - ale wyjmujemy świeczki patrzymy i okazało się, że mam starszy typ, który kosztował 29zł za szt (NGK) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BERU GN 046 - jest to "nowszy typ" (są minimalnie dłuższe) , kupowałem u TOM77 - 180 zł za kpl.

Jest jeszcze BERU GN 855 i to jest "starszy typ" i są prawie o połowę tańsze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bratu zalatwialem bosch 0 250 202 023 za 75zl komplet. Moge ci zalatwic.[br]Dopisany: 06 Grudzień 2010, 11:51_________________________________________________Jak cos to wal na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do AJM i AVF kupiłem bosch 0 250 202 046

są to świece stosowane przez serwisy. ten nowszy ( lepszy model ) różni się tym od standardowej świeczki że jest o 5mm dłuższy. dałem 25zł za sztuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do AJM i AVF kupiłem bosch 0 250 202 046

są to świece stosowane przez serwisy. ten nowszy ( lepszy model ) różni się tym od standardowej świeczki że jest o 5mm dłuższy. dałem 25zł za sztuke

a dlaczego lepszy? jaki ma wpływ na rozruch to, że jest świeczka dłuższa? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5mm większa długość powoduje szybsze nagrzewanie się komory spalania. ktoś to musiał udowodnić skoro beru i bosch ma w swojej ofercie takie świeczki

z ciekawości pytałem po prostu, a nie dlatego, że nie wierze... a te dłuższe pasują np do mnie, skoro miałem wcześniej krótsze? Można je stosować zamiennie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nr. VIN WAUZZZ8E?2?148697 mają być "krótsze" i radziłbym takie zastosować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do twojego modelu beda pasowaly 0 250 202 023 tak jak ci pisalem na pw. Sa to swieczki 97mm i na lajcie podejda. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nr. VIN WAUZZZ8E?2?148697 mają być "krótsze" i radziłbym takie zastosować :wink4:

a no i o to mi chodziło, że jednak jak u kogoś siedziały krótsze to też takie należy zastosować. A jak tam założycielka tematu? - kupiła już jakieś? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nr. VIN WAUZZZ8E?2?148697 mają być "krótsze" i radziłbym takie zastosować :wink4:

powyżej tego numeru są stosowane dłuższe... więc jak są dwa rodzaje to po co kombinować jak można wsadzić to co zaleca producent i będzie latać jak ta lala...

a co do serwisów co oni montują niech pozostanie bez komentarza :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli autor wątku powinien założyć BERU GN 855 jeżeli ma 2001 r . jak w profilu :wink4: - polecam zrobić zakup u kolegi TOM77 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...