Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła dzienne z wykorzystaniem modułu SD-2 modele B5 i B6


PG

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko obczaiłem temat. Więc można to zrobić tak żeby na włączniku ustawić na auto i się będzie włączać oraz połączyć z tym włącznikiem DRL z B7 żeby można było je wyłączać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam moduł pomarańczowym przewodem, jest to nowsza wersja DS2. Przewód ten trzeba wpiąc na przewodzie zasilającym idącym do bezpiecznika od świateł drogowych, obojetnie lewa czy prawa

trzeba także w tej wersji pamiętać,aby obowiązko dać na czerwonym przewodzie zasilającym bezpiecznik 7.5A albo 10A, poniewważ przy tej konfiguracji mamy wyciągnięte bezpieczniki od śweiteł drogowych, instlacja modułu zastępije te bezpieczniki i ten dodatkowy bezpeicznik na czerwonym przewodzie dodatkowo choroni instalacje

audi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Przymierzam się do instalacji świateł dziennych, lecz nigdzie na allegro nie znalazłem modułu SD-2. Znalazłem natomiast coś takiego:

ŚWIATŁA DZIENNE ZAMIAST DŁUGICH regulator 30% MOCY (2412428456) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy to jest to samo lub podobnego??

Jak do takich świateł podchodzą diagności podczas badań technicznych pojazdu??

Czy żywotność takiej żarówki H7 jest taka sama, dłuższa, czy też krótsza, gdy zasila się ją mniejszym napięciem??

Oraz ostatnie pytanie, czy podczas włączania włącznikiem normalnych świateł na Fisie nie wyrzuca żadnych błędów??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!

Nie znalazłem tego wcześniej, bo aukcja zakończona, ale zaraz do niego napiszę.

Pozdrawiam.....

PS. A jak z moimi pozostałymi pytaniami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Przymierzam się do instalacji świateł dziennych, lecz nigdzie na allegro nie znalazłem modułu SD-2. Znalazłem natomiast coś takiego:

ŚWIATŁA DZIENNE ZAMIAST DŁUGICH regulator 30% MOCY (2412428456) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy to jest to samo lub podobnego??

Jak do takich świateł podchodzą diagności podczas badań technicznych pojazdu??

Czy żywotność takiej żarówki H7 jest taka sama, dłuższa, czy też krótsza, gdy zasila się ją mniejszym napięciem??

Oraz ostatnie pytanie, czy podczas włączania włącznikiem normalnych świateł na Fisie nie wyrzuca żadnych błędów??

Pozdrawiam

Co do żywotności. Jak trafisz tak długo będzie świeciła. U mnie już rok jeździ SD2 i cały czas świeci. A słyszałem, że niektóre żarówki nawet roku nie wytrzymują...

Co do błędu. A dlaczego ma być ?? Przy włączaniu włącznikiem świateł normalnych, moduł automatycznie odłącza światła świecące przy SD2(długie przy 30%mocy) i nic nie wyskakuje na FIS-ie.

Co do diagnosty to nie wiem :wink:. U mnie gościu przyglądał się i przyglądał. Pytam się go, czy wszystko OK? On - tak, tak, tylko czegoś takiego jeszcze w Audi nie widział. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie założyłem moduł świateł dziennych SD -2 i teraz drgają mi soczewki od Bixa w momencie gdy mam włączone auto i światła dzienne. Pomoże ktoś co to może powodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie założyłem moduł świateł dziennych SD -2 i teraz drgają mi soczewki od Bixa w momencie gdy mam włączone auto i światła dzienne. Pomoże ktoś co to może powodować?

Założyłeś moduł do bixa? :shock3:

Przecież to nie może działać z zenonem - tylko z żarówkami. Chyba, że cos źle zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko działa i nie tylko ja mam moduł i bixy. Napisałem do kogiela i dostanę jakiś przekaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też założyłem, wszystko działa jak powinno. mam ori xenon :wink:

drl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko działa i nie tylko ja mam moduł i bixy. Napisałem do kogiela i dostanę jakiś przekaźnik

też wydaje mi się, że te światła drżą u mnie (też bix). Puma dostałeś do kogiela ten przekaźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak podłączyć SD-2 w B6. Posiada może ktoś jakiś schemat z miejscami podłaczenia? Nie jestem elektrykiem ani elektronikiem i hasła typu "+12V po stacyjce" nic mi nie mówią. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko działa i nie tylko ja mam moduł i bixy. Napisałem do kogiela i dostanę jakiś przekaźnik

też wydaje mi się, że te światła drżą u mnie (też bix). Puma dostałeś do kogiela ten przekaźnik?

Tak dostałem jutro montaż bo ostatnio czasu mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie, co się mogło stać mojemu modułowi... Nie będę pisał na nowo więc kopiuje z tematu o FISie :D

"Dobra, przekaźniki wysuszone, obudowa sklejona.

Przy montażu oczywiście i tak pękła jedna strona a śruby od strony wycieraczek nie da się odkręcić bez ich ściągania, a wycieraczek oczywiście też nie da się w normalny sposób ściągnąć.. Poza tym jak wszystko podłączyłem to po przekręceniu kluczyka kompletnie nic, tylko brzęczące wskazówki obrotomierza i prędkościomierza, do tego padaczka pompy ABS :thumbdown: Tak więc przyjechał mój dziadek na którego zawszę mogę liczyć i odpaliliśmy na kable :)

Co mnie zdziwiło... Przekręciłem na zapłon i od razu zapaliły się światła do jazdy dziennej odpalam (ok, na zapłonie i napięcie idzie z akumulatora od dziadka więc jest te 13.7 V więc nic dziwnego, że się zapaliły). Odpalam samochód, chodzi :D Jako, że już ciemno, bo po 22:00 to włączam światła mijania i moje zdziwienie... DRL dalej się palą razem ze światłami mijania :doh: Musiałem tak jechać aż do garażu i tam odpiąłem masę od tego całego modułu SD2, po chwili poczułem taki smród, że trololol :polew:. Uciąłem wszystkie przewody, zaizolowałem i wywaliłem SD2 :( Będę musiał zamontować nowy...

W ogóle to jest możliwe, żeby przez tą wodę coś stało się temu modułowi? Przecież moduł komfortu jest w całkiem innym miejscu i nawet kropla go nie dosięgła -.-"

Jest jeszcze do uratowania? Jak go rozkręciłem to nie widziałem niczego niezwykłego albo stopionego, jedynie metalowa część tyrystora tak się nagrzała, że nadtopiła obudowę, tak to nic się nie stało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otrzymaniu modułu, wymianie na ten drugiej generacji, dzisiaj parę godzinek w garażu i moduł lata w mojej bestii, żadnych większych problemów nie było dodatkowo dodałem sobie ukryty wyłącznik na wypadek jakby mi dzienne nie były potrzebne, albo z modułem coś się działo. ładnie to wygląda i jest praktyczne. tylko teraz trochę samochód się postarzał w porównaniu do zenonu trzeba szukać jakichś białych żarówek coś polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otrzymaniu modułu, wymianie na ten drugiej generacji, dzisiaj parę godzinek w garażu i moduł lata w mojej bestii, żadnych większych problemów nie było dodatkowo dodałem sobie ukryty wyłącznik na wypadek jakby mi dzienne nie były potrzebne, albo z modułem coś się działo. ładnie to wygląda i jest praktyczne. tylko teraz trochę samochód się postarzał w porównaniu do zenonu trzeba szukać jakichś białych żarówek coś polecicie ?

jak idzie przez moduł to każda żarówka świeci na żółto, ale normalnie jak ma 12V to już zależy od producenta, ja polecam OSRAM H7 NIGHT BREAKER PLUS 2 Sztuki +90% ŚWIATŁA! (2448198131) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mówisz ze te tez będą na żółto świeciły ?

---------- Post dopisany at 23:04 ---------- Poprzedni post napisany at 22:58 ----------

a kontrolka długich pali sie u was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...