Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła dzienne z wykorzystaniem modułu SD-2 modele B5 i B6


PG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że posiadam A4 B6 z biksenonami po przeczytaniu wielu wątków forumowiczów, którzy montowali moduł świateł dziennych SD-2 w światłach drogowych mam wrażenie, że nagrzewanie tego modułu jest bardzo niebezpieczne, do tego bardzo dostaje po uszach cewka biksenona, w związku z powyższym pomimo tego, że bardzo nie lubię lampek choinkowych, proszę o wrażenia na temat tego rozwiązania:

http://moto.allegro.pl/lampy-swiatla-dziennego-dzienne-drl-led-audi-a4-8e-i1436890478.html

Co Wy na to?

zalozenie sd-2 do bixenona jest srednim pomyslem...nawet kiepskim bym powiedzial...

uklad zostal stworzony do zarowek halogenowych...

a diody jak to diody jednym sie podobaja drugim nie :hi:

A w ogóle układ sd-2 działaby w bixenonie?

ja mam passata a w nim przy włączaniu długich przesłona sie otwiera i troszke lepiej swieca, oczywiscie plus H7 jako drogowe i co wynika :mysli: ze jak działa sd to szumią elektromagnesy na przesłonie... :gwizdanie: jeszcze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę odświeżę temat :P ale topiąca się obudowa w Audi to nie odosobniony przypadek ;) ludzie którzy zamontowali to w Lagunach również mieli takie akcje że nagle czuli swąd etc. Ja też miałem do swojej zamontować ale się wstrzymałem jak czytałem opinie o tym co się po jakimś czasie z tym dzieje. Na szczęście w Audi już mam dzienne :P brakuje tylko przełącznika auto z czujnikiem zmierzchu.

Ogólnie jeżeli ktoś nie ma parcia na to lepiej żeby się wstrzymał lub sam zrobił coś na wzór SD2 ale na lepszych częściach bo szkoda żeby komuś coś się zapaliło. Takie moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym polega ten prioblem bo moj modul zamontowalem chyba w 3 lata temu i do dzis smiga ani nic sie nie topi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że napięcie musi zostać zmniejszone a opór jest. Więc na lipnych podzespołach to coś przychajcować się może. Dlatego lepiej kupić od pewnego sprzedawcy i wiedzieć co jest w środku. Sam kupiłem na allegro i jeździłem z tym 1.5 roku i sobie chwale. Teraz mam dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że posiadam A4 B6 z biksenonami po przeczytaniu wielu wątków forumowiczów, którzy montowali moduł świateł dziennych SD-2 w światłach drogowych mam wrażenie, że nagrzewanie tego modułu jest bardzo niebezpieczne, do tego bardzo dostaje po uszach cewka biksenona, w związku z powyższym pomimo tego, że bardzo nie lubię lampek choinkowych, proszę o wrażenia na temat tego rozwiązania:

http://moto.allegro.pl/lampy-swiatla-dziennego-dzienne-drl-led-audi-a4-8e-i1436890478.html

Co Wy na to?

Witam,

W pośpiechu zakupilem regulator. Jednak czytając ilość pojawiających się problemów z regulatorem w przypadku posiadania lamp z bixenonem zastanawiam sie nad zamontowaniem urządzenia do auta

Ostatnio znalazłem ciekawą propozycję cenową w stosunku do produktu oferowanego przez DECTAN'a

Lampy DRL dedykowane do modelu A4 B6

koszt około 92$ przy zakupie min 5 setów

Montowane jak w przypadku dectana

Jesli było by więcej chętnych na zakup

led1.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tragicznie.

Proponuje najpierw poprawnie podlaczyc modul i sprzwdzic jego dzialanie,w jakim stopniu sie nagrzewa i kiedy.

Jesli testy wypadna negatywnie,wtedy myslalbym nad innym rozwiazaniem.

Podlaczanie modulu sd do przetwornicy xenonow to jakies nieporozumienie :wallbash:

przetwornica potrzebuje minimum te 12V napiecia i nie malo pradu.

jezdze z tym modulem kilka lat i nic sie nie topi,cewki dzialaja bez zarzutu i nie mam z tym zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam nad podlaczeniem SD-2 w B5 polift pod halogeny w zderzaku.

Wzorem jak nowe skody.

Wiecie moze gdzie we wnetrzu auta znajde kable prowadzace do swiatel przeciwmgielnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje po raz kolejny temat bo sam się zastanawiałem nad tym SD-2 ale to przegrzewanie mnie skutecznie odstraszyło :( za to znalazłem takie o to urządzenie o tej samej zasadzie działania : http://moto.allegro.pl/swiatla-dzienne-modul-skoda-volkswagen-seat-audi-i1562132021.html

myślę, że przynajmniej na zdjęciu wygląda na bardziej profesjonalną robotę :) a może już ktoś to sprawdzał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym polega ten prioblem bo moj modul zamontowalem chyba w 3 lata temu i do dzis smiga ani nic sie nie topi

Montowałem to w tym samym czasie co HiRide i działa to już 3 lata bez najmniejszego problemu, a żeby było śmieszniej wpiąłem to nieco wulgarnie w instalację bo przecinając kable. Regulator zamontowałem w A4 B6 obok akumulatora przykręcając do osłony filtra kabinowego a że posiadam całą osłonę na podszybie gdzie jest akumulator to nie ma to urządzenie styczności z wodą, jeden kabel na stałe podpiąłem pod akumulator (można ewentualnie odłączyć bo połączone za pomocą końcówek damsko męskich) drugi kabel na masę gdzieś do śrubki, trzeci kabel na alternator i po jednym kablu do każdej lampy a dokładniej do przewodów przed samą kostką która zasila światła drogowe.

Albo ja i HiRide mamy takie szczęście albo po prostu układ zamontowaliśmy poprawnie i skrzyneczkę regulatora umieściliśmy w miejscu gdzie ma przewiew świeżego powietrza i jeśli nawet buczy (bo o tym też słyszałem) to nas to nie drażni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ybyć może mało używacie świateł drogowych bo to chyba przez nie to się podobno grzeje

No masz racje bo i kiedy używać tych świateł drogowych?? W nocy jeździsz na światłach mijania więc układ do "dziennych" jest nie używany nawet gdy jedziesz na długich.

Jedynym jak na mój laicki gust moment kiedy to może się zjarać to podczas jazdy w dzień (włącznik świateł mijania w pozycji off) jedziesz na "dziennych" a manetkę od świateł długich masz pchniętą na stałe do tyłu (pozycja załącz). Owszem długie wtedy nie świecą, ale pewnie koliduje to z pracą układu i wówczas się grzeje. Ale to już chyba niedbalstwo samego użytkownika pojazdu, bo od 6 lat odkąd posiadam Audi nie zdarzyło mi się pozostawienie manetki świateł drogowych w pozycji załączonej, a z tego co tutaj czytam to chłopakom się to jakimś cudem zdarza :)

Ale ilu użytkowników tyle opinii, jedni wolą diodowe listwy, które mnie osobiście się nie widzą, inni wolą przeciąć kilka kabli i podłączyć SD-2.

Kwestia gustu i podejścia pozostaje indywidualna i no comment :)

Ja mam SD-2 od 3 lat w B6, ojciec w najnowszym accordzie VIII i nie ma problemu. Wiem że dopóki nie kupie auta z fabrycznymi światłami dziennymi to będę montował SD-2 i używał drogowych jako dziennych lepsze to niż jazda cały czas na światłach mijania i wypalanie odbłyśników albo palników ksenonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje po raz kolejny temat bo sam się zastanawiałem nad tym SD-2 ale to przegrzewanie mnie skutecznie odstraszyło :( za to znalazłem takie o to urządzenie o tej samej zasadzie działania : http://moto.allegro.pl/swiatla-dzienne-modul-skoda-volkswagen-seat-audi-i1562132021.html

myślę, że przynajmniej na zdjęciu wygląda na bardziej profesjonalną robotę :) a może już ktoś to sprawdzał ?

Tak, ja sprawdzałem. Mam to u siebie zamontowane i działa git.

Tu temat też o tym i są tam zamieszczone zdjęcia jak to u mnie się prezentuje: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=183739.15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalny ksenon u siebie w audi b6 czy ten moduł warto kupować do takich lamp czy raczej odradzacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam u siebie ksenon i mam ten moduł założony. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...