Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Modyfikacje 3.0TDI


zieluch

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy wiecie coś na temat anodowania fmica? Chodzi o to że większość FMIC jest koloru polerowane aluminium, co nie bardzo mi pasuje i chciałbym zrobić go na czarno, w przypadku malowania straty w chłodzeniu będą dość znaczne, jak się to ma w przypadku anodowania ?

Znacie może jakaś tańsza alternatywę o podobnym kształcie dla awe fmic http://www.audizine.com/forum/showthread.php/187892-AWE-Tuning-A.W.E.-Tuning-releases-B7-Audi-A4-2.0T-Front-Mounted-Intercooler

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz do anodowania to powinno być ok nie będzie strat, i możesz sobie zrobić kolorek jaki będziesz chciał :decayed::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wiecie coś na temat anodowania fmica? Chodzi o to że większość FMIC jest koloru polerowane aluminium, co nie bardzo mi pasuje i chciałbym zrobić go na czarno, w przypadku malowania straty w chłodzeniu będą dość znaczne, jak się to ma w przypadku anodowania ?

Znacie może jakaś tańsza alternatywę o podobnym kształcie dla awe fmic http://www.audizine.com/forum/showthread.php/187892-AWE-Tuning-A.W.E.-Tuning-releases-B7-Audi-A4-2.0T-Front-Mounted-Intercooler

pozdrawiam

Coler w twoim przypadku jest bezcelowy. Duzo wieksze przyrosty sa po zrobieniu wydechu. i zacznij lepiej od tego a potem ewentualnie coler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu chyba nie chodzi o przyrosty... te 2 male coolerki daja rade niby w lato? Slyszalem, ze srednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu chyba nie chodzi o przyrosty... te 2 male coolerki daja rade niby w lato? Slyszalem, ze srednio.

Dają :) A na pewno nie ograniczają tak jak AWX 130ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają smiley A na pewno nie ograniczają tak jak AWX 130ps

daj spokoj w AWX to porazka z colerem... jakby go nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu chyba nie chodzi o przyrosty... te 2 male coolerki daja rade niby w lato? Slyszalem, ze srednio.

W 3,0tdi szybciej osiągnie graniczną temp. EGT tnąc paliwo niż zagrzeje sie w coolerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już o tym słyszałem, wydech jest kwestią czasu, a co do coolera to chciałem zapytać żeby dowiedzieć się co nieco w tym temacie. Partox ty jakiej grubości miałeś cooler, musiałeś przycinać belkę ??

A co do wydechu ty miałeś 3 cale od turbo , np taki militec ma 2.75/2.5 czy to nie powoduje znacznego zmniejszenia wylotu, czy może 3" jest mocno na wyrost?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz do anodowania to powinno być ok nie będzie strat, i możesz sobie zrobić kolorek jaki będziesz chciał :decayed::wink4:

Jakie koszta takiego zabiegu? gdzie to można wykonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz w google anodowanie i jakieś miasto w okolicy gdzie mieszkasz i znajdziesz nr do jakiejś firmy i się dowiesz. Bo w każdej firmie inaczej liczą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz w google anodowanie i jakieś miasto w okolicy gdzie mieszkasz i znajdziesz nr do jakiejś firmy i się dowiesz. Bo w każdej firmie inaczej liczą :wink4:

ok dzieki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już o tym słyszałem, wydech jest kwestią czasu, a co do coolera to chciałem zapytać żeby dowiedzieć się co nieco w tym temacie. Partox ty jakiej grubości miałeś cooler, musiałeś przycinać belkę ??

A co do wydechu ty miałeś 3 cale od turbo , np taki militec ma 2.75/2.5 czy to nie powoduje znacznego zmniejszenia wylotu, czy może 3" jest mocno na wyrost?

Wydech 2,75 cala przechodzacy w 2,5 cala w zupełności wystarczy.

Co do colera to nie pamiętam grugości ale cos chyba koło 9cm. I miejsce belki zastapił cooler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już o tym słyszałem, wydech jest kwestią czasu, a co do coolera to chciałem zapytać żeby dowiedzieć się co nieco w tym temacie. Partox ty jakiej grubości miałeś cooler, musiałeś przycinać belkę ??

A co do wydechu ty miałeś 3 cale od turbo , np taki militec ma 2.75/2.5 czy to nie powoduje znacznego zmniejszenia wylotu, czy może 3" jest mocno na wyrost?

Wydech 2,75 cala przechodzacy w 2,5 cala w zupełności wystarczy.

Co do colera to nie pamiętam grugości ale cos chyba koło 9cm. I miejsce belki zastapił cooler.

Patryk, a po montażu takiego millteka do 3.0tdi korekta programu jest zalecana czy wymagana ? Można śmigać na obecnym sofcie i cieszyć się z przyrostu, o obniżeniu egt nie będę wspominał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie wydechu nie trzeba robic korekty softu :wink4:

DPF'a masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niestety mam, więc softa trzeba dłubnąć w tym zakresie. Sam cat-back millteka raczej mija się z celem no chyba, że komuś zależy na doznaniach dźwiękowych.

PS na tą chwilę żadnych problemów z dpfem nie mam jest ładnie przepalany w drodze do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz, to pewnie Witek zrobil tak zeby uniknac zbyt wysokiego EGT.

Sama zmiana wydechu w tym przypadku pewnie nic nie da... najlepiej byloby sie pozbyc DPF'a i zrobic wydech + korekte.

Wtedy bedzie sie to kalkulowac :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz, to pewnie Witek zrobil tak zeby uniknac zbyt wysokiego EGT.

Sama zmiana wydechu w tym przypadku pewnie nic nie da... najlepiej byloby sie pozbyc DPF'a i zrobic wydech + korekte.

Wtedy bedzie sie to kalkulowac :gwizdanie:

Zrobił, bo soft był na seryjnym setupie z dpfem. Czekam na bajka jak będzie miał millteka w dobrej cenie to bym pomyślał o całym wydechu włącznie z down-pipe, ale wtedy trzeba usuwać dpfa programowo. Sam cat-back mija się z celem w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już o tym słyszałem, wydech jest kwestią czasu, a co do coolera to chciałem zapytać żeby dowiedzieć się co nieco w tym temacie. Partox ty jakiej grubości miałeś cooler, musiałeś przycinać belkę ??

A co do wydechu ty miałeś 3 cale od turbo , np taki militec ma 2.75/2.5 czy to nie powoduje znacznego zmniejszenia wylotu, czy może 3" jest mocno na wyrost?

Wydech 2,75 cala przechodzacy w 2,5 cala w zupełności wystarczy.

Co do colera to nie pamiętam grugości ale cos chyba koło 9cm. I miejsce belki zastapił cooler.

Patryk, a po montażu takiego millteka do 3.0tdi korekta programu jest zalecana czy wymagana ? Można śmigać na obecnym sofcie i cieszyć się z przyrostu, o obniżeniu egt nie będę wspominał ?

Znam przypadek gdzie w A4 3.0 204 konnym na serii został zrobiony wydech kompletny i dał przyrost 12 ps bez softu. Jeśli sprężarka nie bedzie przeładowywała to korekta nie jest wymagana bo wydech powinien sam z siebie da konie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...