Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykaz usterek ogrzewania postojowego - Fabrycznego Webasto


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

B7 tfsi ogrzewanie postojowe ogrzewa tylko wnętrze natomiast nie nagrzewa silnika. Mam tak od zakupu auta czy to jest normalne i może być tylko taka opcja w tym samochodzie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zinterpretowaniem ustawienia dawki paliwa. Standardowa wartość to 176 i teraz pytanie czy kiedy dam 186 to zmniejszam ilość paliwa czy zwiększam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszasz. Ustawiasz co ile ms ma być impuls. Czyli im wartosc wieksza tym dłuższą przerwa pomiędzy impulsami

Ja mam pytanie

Pytanie do fachowców. Przez źle ustawioną dawkę mam zalane paliwem webasto. Jak to wypalić ?? Kilkukrotne próby odpalenia nic nie dają, zagotowują jedynie paliwo i leci wraz z chmura dymu ledwo cieple powietrze. Blad 1406 no flame.

Edytowane przez oloxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z webasto a4b6 1,8t bfb  wymieniłem pompę obiegową na nowa v55 skasowałem błedy i webasto nadal nie odpala wyskakuje bład :

-01406 brak powstawania płomienia  35-00--

-01415 pompa obiegowa(v55) 30-10- przerwa/zwarcie z plusem -sporadyczny

Podpowiecie co sprawdzić ???? jakies bezpieczniki tama są ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś działa webasto w b6/b7 jako dogrzewanie silnika? 

Jakiego kodowania bym nie użył nie da się tego zrobić :(

Dla niewtajemniczonych: chodzi o to żeby webasto nadal działało po uruchomieniu silnika do 50stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, taki błąd mi wyskoczył i webasto nie startuje.

01411 - Czujnik temperatury (G18) 
            29-00 - zwarcie z masy
Ktoś coś wie na temat tego czujnika, wymienia się go ???

 

Edytowane przez mr.mark1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie nic na temat tego czujnika? Mało informacji na ten temat trochę ale wydaje mi się że musiałbym zmienić cała wiązkę bo czujnika osobno się nie kupi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go wymienić. Siedzi w webasto. Tak wygląda w VW Touran (ten górny), myślę że wielkiej różnicy nie ma. 

Screenshot_20220203-195034_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO audi tylko cała wiązką.

Szukaj z Volvo

VOLVOZONE.EU

Volvo 3730414 | Thermostat (auxiliary heating) P2 (2002-) S60/S80/V70 II/XC70 II/XC90

Lub gdzieś może trafisz sam czujnik jest to Thermic H06 100.05 jak dobrze pamiętam.

W Polsce jest niby jeden dystrybutor, ale to musiał byś dzwonić do nich i się samemu czegoś dowiedzieć.

Tu strona producenta

https://www.thermik.de/en/products/series-06/thermal-protector-h06

Edit.

Gdyby coś to mam jedną wiązkę extra gdzieś w piwnicy (kompletną ale lekko uszkodzona fajka od świecy gdyby coś pod PW.

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaTeo85 dzięki za konkretną odpowiedź. Sprawdzę jak z dostępnością tych czujników a jak nie wypali to się odezwę do Ciebie w sprawie tej wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam b7 2.0 tdi w którym posiadam webasto i działało przez ostatnie 4 lata ok lecz w tym roku przestało a natomiast po właćzeniu za pomocą pilota bądź też fisa słychać cykanie pompy po czym uruchamia się webasto to znaczy słychać pompkę wody oraz dmuchawę która rusza po czym zwalnia i staje i wyłącza się webasto nie raz zdarzy się tak że jak kilkanascię razy powturze zabieg to zacznie chodzić i bedzie chodziło ale na drugi dzień sytuacja się powtarza. błąd jaki sypie webasto to 01414- Dmuchawa powietrza do spalania w układzie ogrzewania dodatkowego (v6) 42-00 - za duże odchylenie prędkości .

Piec był w serwisie który rozebrał wyczyścił sprawdził i według nich wszystko jest ok z piecem lecz po odbiorze teraz słychac dziwne buczenie wiatraczka i wibracje na piecu . proszę o pomoc bo sam chyba musze sie tym zająć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wiatraczek to ciężki temat podczas jego demontażu, pewnie serwis coś popsuł i wentylator stracił wyważenie, dobrze było by podmienić wkład pieca na inny lub nowy.

Nowy kompletny wkład w Volvo to koszt około 1700zl.

Jak coś to mam też 2 używane wkłady (kompletne nie rozkręcane wentylatory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Ten wiatraczek to ciężki temat podczas jego demontażu, pewnie serwis coś popsuł i wentylator stracił wyważenie, dobrze było by podmienić wkład pieca na inny lub nowy.

Nowy kompletny wkład w Volvo to koszt około 1700zl.

Jak coś to mam też 2 używane wkłady (kompletne nie rozkręcane wentylatory)

Jaka cena za uzywke? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, xXPiotrekXx19 napisał:

Jaka cena za uzywke? 

Napisz PW, z jakąś propozycją a pewnie się dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany muszę wytargać mój piecyk bo od kilku dni zaczął hałasować:

https://youtu.be/HOjJP1TU1AY

Piecyk mial robiony full serwis w styczniu 2019. Od tego momentu pracował intensywnie- podejrzewam, że ma ze 150godzin nalotu.

Podpowiedz ktoś jakiej średnicy rurka jest potrzebna do zrobienia bypasu obiegu wody bo nie moge tej rurki odnaleźć w moich gratach.

Może ktoś miał tak hałasujący piec i podpowie również na co sie nastawiać? Ostatnio  skręciłem rozpylacz na pastę do układów wydechowych więc wątpię żeby się rozkręciło. Piec pracuje prawidłowo tylko hałasuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2022 o 20:23, MaTeo85 napisał(a):

W ASO audi tylko cała wiązką.

Szukaj z Volvo

VOLVOZONE.EU

Volvo 3730414 | Thermostat (auxiliary heating) P2 (2002-) S60/S80/V70 II/XC70 II/XC90

Lub gdzieś może trafisz sam czujnik jest to Thermic H06 100.05 jak dobrze pamiętam.

W Polsce jest niby jeden dystrybutor, ale to musiał byś dzwonić do nich i się samemu czegoś dowiedzieć.

Tu strona producenta

https://www.thermik.de/en/products/series-06/thermal-protector-h06

Edit.

Gdyby coś to mam jedną wiązkę extra gdzieś w piwnicy (kompletną ale lekko uszkodzona fajka od świecy gdyby coś pod PW.

Wracam z problemem tego czujnika. Kupiłem nowy w volvo. Wymieniłem go i nadal mam ten sam błąd 01411. Wlutowalem go we wiązkę i w sumie nie sprawdziłem dalszej części wiązki. Przyjąłem że czujnik jest uszkodzony. Wygląda na to że jednak nie.....

Skoro czujnik nowy to pozostaje mi jeszcze wiązkę dobrze sprawdzić od niego do wtyczki. Gdzieś jeszcze szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...