Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wykaz usterek ogrzewania postojowego - Fabrycznego Webasto


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ASO :) nie spotkalem sie chyba , ze z tego twojego serwisu cos maja ale watpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W webascie nie ma tam ososbno uszczelek itp. jest tylko zestaw naprawczy 8E0 298 021C ktory kosztuje 2150 PLN :cool1: Takze rozkrec wyczysc i uszczelnij :wink4:

witam,

jako że mam u siebie też fabryczne ogrzewanie eberspaecher nordic o mocy 6kw, i też był problem z dymieniem, a później komunikat no flame, webasto chwilę działało a później zgon,

udałem się fachowego serwisu zajmującego się ogrzewaniem i po wyjęciu całego pieca, okazało się że zużyciu ( 180 tys przebiegu ) uległa komora spalania, a konkretnie palnik, siarka, złogi i spalanie zrobiło swoje, materiał po prostu w środku przestał istnieć.

tak jak kolega pisał występuje to jako cały zestaw naprawczy, można taki dokupić za kwotę niecałe 1100 zł netto w ASO VOLVO, gdyż to webasto było montowane na kraje skandynawskie dość powszechnie w tamtym czasie.

po wymianie tego jest perfekt, nic nie kopci nic nie dymi, piec chodzi bardzo cichutko , dmuchawa nawet na max obrotach nie buczy jak wcześniej, słychać jedynie tykanie jak paliwo z tyłu jest pobierane.

tak więc zastanowił bym się nad kupowaniem używek, bo po zamontowaniu i dodatkowej pracy okaże się że webasto pochodzi chwilę i problem wróci.

dodam że u mnie najpierw obstawiany był rozpylacz, ale okazało się że wszystko jest w b.dobrym stanie czyli rozpylacz, swieca, pompa, dmuchawa itd.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info w sprawie zestawu naprawczego od VOLVO :good: Kiedys wlasnie Bartek dal newsa ze czesci mozna od VOLVA wziasc podebrac :)

Znalazlem nowa kompletna centralke (sterownik radiowy wraz z pilotem i okablowaniem ) ....... ( jakze wszystko podobne do A4 :decayed: ) http://moto.allegro.pl/show_user.php?uid=4437542 i ciekawe czy podpasi :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega pisał występuje to jako cały zestaw naprawczy, można taki dokupić za kwotę niecałe 1100 zł netto w ASO VOLVO, gdyż to webasto było montowane na kraje skandynawskie dość powszechnie w tamtym czasie.

Dzięki za konkretną informacje!!!

Pamiętasz może nr tego zestawu naprawczego? W tym, zestawie był cały środek, rozpylacze, dmuchawa itp? Jak długo czekałeś na ten zestaw, bo pewnie było go trzeba zamawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nr części nie mam, ale jak zadzwonisz do ASO volvo i powiesz typ ogrzewania i jego nr oraz rok produkcji to Ci znajdą, ja tego bezpośrednio nie zamawiałem tylko warsztat, na fvat nie ma nr akurat.

ps. dmuchawy w zestawie nie ma, występuje ona jako osobny element.

czas oczekiwania to było 5 dni roboczych.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety nie nacieszyłem się długo działającym webasto, dziś chciałem odpalić rano, pochodziło chwilę, po czym się wyłączyło, vag wyrzuca błąd:

1 Fault Found:

00532 - Supply Voltage B+

06-00 - Signal too High

błędu nie idzie skasować, webasto nie startuje :confused4:

jade w poniedziałek na reklamację warszatatu, niech patrzą o co biega,

czym ten błąd może być spowodowany, zwarcie na drodze od akumulatora do ogrzewania , za duży prąd pobierany ??

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym ten błąd może być spowodowany, zwarcie na drodze od akumulatora do ogrzewania , za duży prąd pobierany ??

Zobacz na pierwszy post w tym wątku i przeczytaj przyczyny tego błędu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najprawdopodobniej któryś kabel od akumulatora do wiązki sterownika przestał łączyć ??

coś za szybko pochwaliłem fachowców....

bo wcześniej przed wymianą palnika tego błędu nie było....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też coś takiego w ELSA:

Na początku produkcji były montowane parniki paliwa, w których zamontowana sprężyna naciskowa podczas eksploatacji może zmieniać swoje położenie (i przez to naprężenie własne sprężyny). Jeśli naprężenie własne sprężyny nie jest prawidłowe, paliwo płynie nierównomiernie do komory spalania i może dojść do zakłóceń podczas spalania (powstawanie dymu).

Czy ktoś wie jak rozpoznać te parniki z początku produkcji? Czy da się dokupić taki parnik z nowszej wersji i założyć do starczej? O co chodzi z tą sprężyną?[br]Dopisany: 08 Marzec 2011, 21:05_________________________________________________Dzwoniłem do volvo.

Wstępnie po nr 912-D i roczniku pieca dowiedziałem się, że części są dostępne, nawet te pojedyncze (parnik - u nich dysza, palnik, dmuchawa).

Sama dmuchawa 1000zł, zaś zestaw naprawczy (ponoć cały środek z kompletem uszczelek) 1300zł, więc się opłaca komplet.

Czas realizacji aktualnie to 2tyg., zaliczka ok. 400zł. Muszę odczytać dokładne nr i podać przy zamawianiu, jeżeli będą pewni co zamawiają to zamówią, w przeciwnym razie nie.

Obawiam się tylko, że oprócz nr OE Audi, nie znajdę na tabliczce znamionowej nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mozna dokupic nawet pojedyncze elementy w VOLVO :)

Teraz właśnie myślę, jak podłącze taką dmuchawę... możliwe, że wystarczy przełożenie kabli z wtyczek, albo lutowanie...

To jest kusząca oferta, niestety mocowania są całkiem inne, jedyne co by było można wyciągnąć to świecę.[br]Dopisany: 11 Marzec 2011, 13:47_________________________________________________Dzwoniłem ponownie do Volvo, okazało się, że naprawiali podobne ogrzewanie i mają stary środek. Powiedział mi, że na kostce od wentylatora jest nawet VW/Audi :naughty:

Już się nie muszę martwić podłączeniem dmuchawy, bo w środku jest dodatkowa kostka, którą połączę z oryginalną wiązką.

Dowód na to jest tutaj e-bay.[br]Dopisany: 11 Marzec 2011, 15:19_________________________________________________Panowie wyciągnąłem i rozebrałem piec! Na pierwszy rzut oka wszystko w porządku, ale piec jest kompletnie mokry od strony wentylatora.

Po podłączeniu węża z ropą w strzykawce i przyłożeniu minimalnego ciśnienia, paliwo wydobywa się z tego miejsca jak pokazałem na zdjęciu, a minimalnie z końca dyszy.

6a0f537274c59090med.jpg

Wydaje się być oczywiste, że tak nie może być, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku produkcji były montowane parniki paliwa, w których zamontowana sprężyna naciskowa podczas eksploatacji może zmieniać swoje położenie (i przez to naprężenie własne sprężyny). Jeśli naprężenie własne sprężyny nie jest prawidlowe, paliwo płynie nierównomiernie do komory spalania i może dojść do zakłóceń podczas spalania (powstawanie dymu) :) Poszukaj jeszcze tej sprezyny wtedy bedziemy wiedziec o co kaman .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jeszcze tej sprezyny wtedy bedziemy wiedziec o co kaman

Okazało się, że to białe da się bardzo łatwo zdjąć i z mojego rozumowania pełni rolę odpowietrznika dla pracującej wewnątrz membrany. Oczywiście jest w środku sprężyna, która ugina się i podaje paliwo dopiero po uzyskaniu odpowiedniego ciśnienia. Niestety u mnie tym odpowietrznikiem wydostaje się paliwo, przy zadaniu niewielkiego ciśnienia, więc pewnie doszło do przerwania membrany.

Zaraz jadę do volvo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyknij fotki tych czesci bo na pewno sie przyda w przyszlosci :wink4:

Oczywiście, że porobię zdjęcia :)

Zamówiłem w volvo cały środek, bo samego parnika nie da się kupić. Porównywałem ze starym elementem, który akurat mieli na serwisie i wszystko jest to samo nawet wtyczka ma ten sam nr vw/audi... Mówili, że wyjęte z volvo co miało 0,5 mln kilometrów i serio było to widać, bo dmuchawa miała duży luz na łożyskach. Ten ich środek był z 2005 roku i nie było problemu z rozszczelnieniem parnika (od strony dmuchawy suchutko), więc widać, że jednak poprawili to w 02.2004r. Powiedzieli też, że jak założyli nowy środek to ogrzewanie działa bez zarzutu.

Niestety, muszę czekać dwa tygodnie... Dają na ten środek 2 lata gwarancji.

Jak swoje już poskręcam to później będę miał do sprzedania:

- zespół palnika

- jednostka rozpylająca

- dmuchawa

te części u siebie mam w b.d. stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety nie nacieszyłem się długo działającym webasto, dziś chciałem odpalić rano, pochodziło chwilę, po czym się wyłączyło, vag wyrzuca błąd:

1 Fault Found:

00532 - Supply Voltage B+

06-00 - Signal too High

błędu nie idzie skasować, webasto nie startuje :confused4:

jade w poniedziałek na reklamację warszatatu, niech patrzą o co biega,

czym ten błąd może być spowodowany, zwarcie na drodze od akumulatora do ogrzewania , za duży prąd pobierany ??

pzdr.

czy ma ktoś jakiś pomysł na ten błąd ? aku sprawdzony, wtyczki też, piec odłączany na 30 min, po podpięciu vaga bląd jest cały czas, czyżby to sterownik ? choć na oko wygląda ok. co jeszcze można sprawdzić ? testy z vaga przechodzą bez problemu, pompy slychac, dmuchawa dziala, swieca, zarnik, palnik nowy.

warszatat ktory wymienial palnik nie wie co to moze byc,i odsyla na VAS'a do ASO, ale przeciez błąd znam, kwestia dojscia co go powoduje :confused4:

czym to może być spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sterownika idzie ( albo poszło ) duze napiecie i stad ten błąd :confused4: . Pozostało sprawdzić jeszcze moze alternator i regulator napięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...