Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż lusterka wewnetrznego fotochrom do zwykłego uchwytu


czaki22

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż lusterka wew. fotochrom B7 pod czujnik deszczu/światła , do zwykłego uchwytu na szybie , w zasadzie operacja zajmie moze 1 h, wszytsko przedstawione jest na zdjeciach,

odcinamy, kawałek czesci mocującej starego lusterka dokladnie na wysokości nitowania elementów, i przykrecamy tą cześć do nowego lusterka,

instalacja :

biały to plus najlepiej po kluczyku
czarny to minus

opis przedstawia podlaczenie w prosty sposób i cieszenie się samym urządzeniem fotochrom

system można rozbudować co opisano już w innych wątkach

P1010119.JPG

P1010118.JPG

P1010116.JPG

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas montażu załoz lusterko 1 obrócone o 60° ... 90° w stosunku do położenia montażowego i obróc aż do zablokowania sprężyny blokującej :) czyli trzymasz na dziewiatej godzinie i przekrecasz na dwunasta w mocowaniu i ma siedziec :rolleyes:

lusterkob72007.png

Nie podpinasz kabli poki nie zamocujesz lusterka :) pozniej wtykasz obudowe maskujaca kable

lusterkob7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaslepka ma byc , ale niestey w komplecie nie ma generalnie do kupienia w aso za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu należy się podpiąć kablami ?

Daleko trzeba je ciągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas montażu załoz lusterko 1 obrócone o 60° ... 90° w stosunku do położenia montażowego i obróc aż do zablokowania sprężyny blokującej :) czyli trzymasz na dziewiatej godzinie i przekrecasz na dwunasta w mocowaniu i ma siedziec :rolleyes:

lusterkob72007.png

Nie podpinasz kabli poki nie zamocujesz lusterka :) pozniej wtykasz obudowe maskujaca kable

lusterkob7.png

Ja próbując ściągnąć to lustro zbiłem szybę :decayed::naughty::kox:

Otworzyłem sobie w ten sposób możliwość założenia szyby od B7 pod czujnik deszczu z mocowaniem lusterka od B7 oczywiście :evil:

A na poważnie: Jeśli masz wątpliwości czy operacja się powiedzie, lepiej jedź do 'szklarza' i niech on je zdejmuje. Eksperyment może być zbyt bolesny :confused4:

Qrew**** łatwo to zrobić. Ciche 'pstryk' i pozamiatane ... :wallbash::zemdlal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z pierwszego postu czakiego rozumie, że pierwszy biały kabelek z lustra przedłużamy i ciągniemy do plusa (może być w włącznika świateł), a czarny z lustra do masy (i to można do masy lampki) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro odbiór brakującej osłonki i działam z montażem

Czaki a jak rozwiązałeś problem z tym, że jednak i tak kawałek kabelków od strony zewnętrznej widać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie lustro już działa...fotek zadnych nie robiłem bo jest dokładnie tak jak opisał Czaki...

...jedyna różnica to ja sie podłączyłem z zasilaniem pod lampke podsufitki i działa jak trza :polew: :polew: :polew:

AVE :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArturB6 a czy podpięcie lusterka pod lampkę podsufitki(a nie "+" po stacyjce) nie skutkuje ciągłą pracą fotochromu?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArturB6 a czy podpięcie lusterka pod lampkę podsufitki(a nie "+" po stacyjce) nie skutkuje ciągłą pracą fotochromu?

:hi:

nie ja podpiąłem się pod zasilanie lampek oświetlających gałke zmiany biegów... więc fotochrom się włącza po zapaleniu chociażby świateł postojowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArturB6 a czy podpięcie lusterka pod lampkę podsufitki(a nie "+" po stacyjce) nie skutkuje ciągłą pracą fotochromu?

:hi:

nie ja podpiąłem się pod zasilanie lampek oświetlających gałke zmiany biegów... więc fotochrom się włącza po zapaleniu chociażby świateł postojowych

u mnie nie mam tych lampek oświetlających gałkę a też myślę podłączyć się pod lampkę oświetleniową w podsufitce,ale czy to nie będzie jakieś lipy jeśli fotochrom będzie cały czas pod napięciem?

czy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod jaka lampke

?

jak zciemnisz sobie lamki w aucie przestanie ci dzialac luterko, pod wlacznik swiateł lub inne srodło 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod jaka lampke

?

jak zciemnisz sobie lamki w aucie przestanie ci dzialac luterko, pod wlacznik swiateł lub inne srodło 12v

czaki może jak ściemnisz to przestanie...ale ja nie ściemniam więc działa jak należy :kox:

ArturB6 a czy podpięcie lusterka pod lampkę podsufitki(a nie "+" po stacyjce) nie skutkuje ciągłą pracą fotochromu?

:hi:

nie ja podpiąłem się pod zasilanie lampek oświetlających gałke zmiany biegów... więc fotochrom się włącza po zapaleniu chociażby świateł postojowych

u mnie nie mam tych lampek oświetlających gałkę a też myślę podłączyć się pod lampkę oświetleniową w podsufitce,ale czy to nie będzie jakieś lipy jeśli fotochrom będzie cały czas pod napięciem?

czy

a lampek mieć nie musisz ale prąd jest w lampce i wystarczy, że się tam podłączysz...

...fotochrom zaczyna działać dopiero po włączenie świateł...więc jak na moje jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A duzo roboty z przerabianiem, musze cos jeszcze dokupic?

No przeciez jest w pierwszym poscie wszystko opisane...

Nic nie musisz dokupywac, ze starego lusterka odcinasz kawalek, przykrecasz do nowego i mocujesz... Nice & easy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A duzo roboty z przerabianiem, musze cos jeszcze dokupic?

No przeciez jest w pierwszym poscie wszystko opisane...

Nic nie musisz dokupywac, ze starego lusterka odcinasz kawalek, przykrecasz do nowego i mocujesz... Nice & easy...

Ja dodatkowo przykleiłem ten odcięty kawałek poxipolem - w ten sposób mocowanie jest sztywniejsze.

Mam też podłączony wsteczny i lampkę tak, żeby się rozjaśniało gdy cofam i/lub jest włączana lampka podsufitkowa :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...